№ 2а-969/10/2370
06.05.2010 р. м. Черкаси
12 год. 00 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Руденко А.В.,
при секретарі -Чемерин І.В.,
за участю: представника позивача - Ліпченко О. М. (за довіреністю № 208/10/10 - 028 від 22.01.2010р.),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Кам'янському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2 541 грн. 25 коп.,
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у Кам'янському районі, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу в сумі 2 541 грн. 25 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час здійснення перевірки господарської одиниці відповідача працівниками податкового органу встановлено факт порушення розрахункових операцій у сфері готівкого та безготівкового обігу, про що складено акт та винесено рішення про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій на суму 2 541 грн. 25 коп. Відповідачем в добровільному порядку штрафні (фінансові) санкції не сплачені.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов повністю.
Відповідач у судове засідання не з'явився, свого представника не направив, проте надіслав заяву від 05.05.2010 р., в якій зазначає, що проти позовних вимог не заперечує та просить справу розглянути без його участі.
Заслухавши пояснення та доводи представника позивача, розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності Кам'янською районною державною адміністрацією Черкаської області 30.10.2002 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 перебуває на обліку у ДПІ у Кам'янському районі з 30.10.2002 р. за № НОМЕР_1, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 15.03.2010 р. № 450.
Законом України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990р. №509-XII на органи державної податкової служби покладені контрольні функції за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) через реєстратори розрахункових операцій, інших вимог законодавства, шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265-95 ВР від 06.07.1995 р.) (далі -Закон № 265)).
Посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області на підставі направлень № 000457 від 25.01.2010р., № 000460 від 25.01.2010р. та № 000465 від 25.01.2010р. проведена планова перевірка магазину, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_2 за адресою: м. Кам'янка, вул. Декабристів, буд. 52.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005р. № 327 затверджений Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 25.08.2005р. №925/11205 (далі -Порядок).
Згідно пункту 1.7 зазначеного Порядку факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства викладаються в акті невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.
За результатами перевірки господарської одиниці відповідача за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області складено акт № 002405 від 25.01.2010 р., в якому встановлено:
- реалізація однієї пачки цигарок «Монте Карло»по ціні 5грн. 50коп. без проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та без видачі розрахункового чеку;
- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Так, фактично на час перевірки на місці проведення розрахунків знаходилось 521грн. 00коп., а відповідно до денного Х-звіту реєстратора розрахункових операцій сума готівкових коштів повинна складати 12 грн. 78 коп., невідповідність склала 508грн. 25коп. Вказане порушення підтверджується денним Х-звітом від 25.01.2010р., поясненням продавця магазину ОСОБА_3 та описом наявних готівкових коштів від 25.01.2010р. № 002405.
Вказані у акті обставини свідчать про порушення відповідачем пунктів 1, 2, 13 статті 3 Закону № 265.
Продавцем магазину акт перевірки підписаний без зауважень.
На підставі акту перевірки ДПІ у Кам'янському районі Черкаської області винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000072301 від 02.02.2010р. у сумі 2 541 грн. 25 коп.
Відповідно до пунктів 1, 2, 13 статті 3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Статтею 22 Закону № 265 передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фінансових санкцій (а.с. 11) до відповідача застосовані фінансові санкції у сумі 2 541 грн. 25 коп., що становить п'ятикратний розмір суми, на яку встановлено невідповідність (508,25 грн. х 5 = 2 541,25грн.).
В матеріалах справи знаходиться протокол про адміністративне правопорушення від 25.01.2010р. та постанова Кам'янського районного суду Черкаської області від 17.03.2010р. у справі № 3-115/2010, якою встановлено, що продавець ОСОБА_3 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1551 Кодексу України про адміністративне правопорушення та до неї застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 34 грн.
Дослідивши вказану постанову суду, суд вважає, що вона не є обов'язковою для суду, однак є одним із доказів, який підлягає перевірці й оцінці судом у сукупності з іншими доказами.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (20800, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету через державну податкову інспекцію у Кам'янському районі Черкаської області (20800, Черкаська область, м. Кам'янка вул. Декабристів, буд. 2, ідентифікаційний код 34464043) штрафні (фінансові) санкції у сумі 2 541 (дві тисячі п'ятсот сорок одна) гривень 25 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 11 травня 2010 року.
Суддя А.В. Руденко