ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
27 липня 2021 року м. Київ № 826/13377/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючої судді Кузьменко А.І., за участю секретаря судових засідань Прокопенко О.В., розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві про поновлення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа та видачу дубліката виконавчого листа, виданого в адміністративній справі
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва
до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи
ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у розмірі 5922,20 грн
за участі представників сторін:
від позивача - не з'явився,
від відповідача- не з'явився,
Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання та видачу дубліката виконавчого листа.
Заява обґрунтована тим, що виконавчий лист виданий у даній справі Окружним адміністративним судом міста Києва 17 жовтня 2013 року було пред'явлено до виконання до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві та, в подальшому, повернуто стягувачу. Проте, до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві виконавчий лист не надходив. Вказане, на думку заявника, свідчить про наявність підстав для поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання та видачі дубліката такого виконавчого листа.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 червня 2021 року заяву призначено до розгляду в судовому засіданні.
Сторони в судове засідання не з'явились, хоча були повідомлені про час, дату та місце судового засідання.
З урахуванням частини 3 статті 376 Кодексу адміністративного судочинства України суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви про заміну поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання за відсутністю представника заявника та представника заінтересованої особи.
Розглянувши подану заяву, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для її розгляду та вирішення, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 вересня 2013 року в адміністративній справі №826/13377/13-а адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі міста Києва задоволено та присуджено стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва (03150, м. Київ, вул. Горького, 70, код ЄДРПОУ 22869454, р/р 256093012601, банк одержувача ГУ Ощадбанку по м. Києву, МФО 322669) заборгованість у розмірі 5922 (п'ять тисяч дев'ятсот двадцять дві) грн. 20 коп.
17 жовтня 2013 року Окружним адміністративним судом міста Києва видано виконавчий лист у справі №826/13377/13-а.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 червня 2020 року замінено стягувача по виконавчому листу, виданому Окружним адміністративним судом міста Києва в адміністративній справі №826/13377/13-а від 17 жовтня 2013 року, а саме, Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі міста Києва на Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, місто Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська, будинок 16, ЄДРПОУ 42098368).
Так, у відповідності до частини 1 статті 373 Кодексу адміністративного судочинства України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Частиною 3 цієї ж статті передбачено, що виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Як зазначено вище, 17 жовтня 2013 року Окружним адміністративним судом міста Києва видано виконавчий лист у даній справі.
Проте, стягувач лише в червні 2021 року звернувся з відповідною заявою про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання.
Суд звертає увагу, що станом на день ухвалення Окружним адміністративним судом міста Києва постанови від 11 вересня 2013 року діяв Закон України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV, згідно з пунктом 2 частини 1 статті 22 якого строк пред'явлення виконавчих документів до примусового виконання становив 1 рік.
Між тим, пунктом 5 Розділу ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» від 02 червня 2016 року №1404-VIII (далі по тексту - Закон України від 02 червня 2016 року №1404-VIII) передбачено, що виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, пред'являються до виконання у строки, встановлені цим Законом.
Частинами 1, 4 статті 12 Закону України від 02 червня 2016 року №1404-VIII встановлено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Строки пред'явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі:
1) пред'явлення виконавчого документа до виконання;
2) надання судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, відстрочки або розстрочки виконання рішення.
Отже, строк пред'явлення вказаного виконавчого листа сплив 29 вересня 2014 року.
Як вказує представник Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві виконавчий лист, виданий Окружним адміністративним судом міста Києва у справі №826/13377/13-а, направлено до Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві також посилається на те, що інвентаризацію виконавчих проваджень з Голосіївським районним відділом державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) проведено лише в березні 2021 року
У період з лютого 2017 року (час закінчення виконавчого провадження за виконавчим листом виданим у даній справі) по березень 2021 року долею виконавчого листа, виданого 17 жовтня 2013 року в адміністративній справі №826/13377/13-а, Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві не цікавилось.
Отже, судом не встановлено поважних причин пропуску строку звернення виконавчого листа №826/13377/13-а до виконання.
Відповідно до пункту 18.4 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
Оскільки станом на час звернення Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві до Окружного адміністративного суду міста Києва з даною заявою сплив строк пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого у даній справі, та судом не встановлено підстав для його поновлення, отже відсутні підстави для видачі дублікату такого виконавчого листа.
На підставі вищевикладеного, керуючись пункту 18.4 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, статтями 376, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
В задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання та видачу дублікату виконавчого листа відмовити.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко