Рішення від 29.07.2021 по справі 910/3476/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29.07.2021Справа № 910/3476/21

За позовом Інституту фізики Національної Академії Наук України до Дудкіна Павла Романовича ( Черненок Павло Романович ) про стягнення 76926,18 грн.

Суддя Сташків Р.Б.

Без виклику представників сторін (судове засідання не проводилось).

СУТЬ СПОРУ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передано указану позовну заяву про стягнення з Фізичної особи-підприємця Дудкіна Павла Романовича ( Черненок Павло Романович ) (далі - Відповідач) на користь Інституту фізики Національної Академії Наук України (далі - Позивач) боргу та комунальних послуг, а також санкцій за договором оренди нерухомого майна, що знаходиться на балансі Інституту фізики НАН України №О-11/17 від 01.01.2018, разом у сумі, що дорівнює вказаній вище ціні позову, у зв'язку з неналежним виконанням Відповідачем своїх зобов'язань повністю та вчасно оплатити орендну плату за користування ним орендного приміщення та комунальні послуги.

Ухвалою суду відкрито провадження у даній справі за вказаними позовними вимогами, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Також, судом було здійснено інформаційний запит та зроблено витяг з ЄДРЮОФОПГФ яким підтверджується, що Відповідач, який на час укладення договору з Позивачем був зареєстрований як ФОП Черненок Павло Романович, 18.12.2020 змінив прізвище на Дудкін.

Через відділ діловодства суду 11.05.2021 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву з клопотанням про продовження строку на надання відзиву.

У вказаному відзиві на позовну заяву та окремо у заяві яка надійшла до суду 18.05.2021 Відповідач просив суд розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження. Заперечення Відповідача зводилися до того, що на його думку Позивача при нарахуванні суми боргу за оренду майна та штрафних санкцій не прийнято до уваги положення Постанови КМУ від 11.03.2020 №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", крім того Відповідач зазначає, що він звернувся до відповідного експерта для визначення документального підтвердження розміру заборгованості за орендну плату в межах даного спору, однак відповідний висновок експерта ще не зроблений.

Ухвалою від 18.05.2021 суд продовжив Фізичній особі-підприємцю Дудкіну Павлу Романовичу строк для подання відзиву, прийняв поданий відзив на позовну заяву до матеріалів справи № 910/3476/21 та відмовив у задоволенні заяви про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження.

Через канцелярію суду від Позивача надійшла відповідь на відзив, де Позивач заперечує щодо тверджень Відповідача зазначає, що Відповідач намагається уникнути відповідальності за наявний у нього борг та припинив свою підприємницьку діяльність, що відображено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Як вбачається з інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на день винесення даного рішення відповідач у цій справі - Дудкін Павло Романович припинив свою підприємницьку діяльність.

Разом з тим, згідно з нормами ЦК України, ГК України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» однією з особливостей підстав припинення зобов'язань для фізичні особи - підприємця є те, що у випадку припинення суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи (виключення з реєстру суб'єктів підприємницької діяльності) їі зобов'язання за укладеними договорами не припиняються, а залишаються за нею як за фізичною особою, оскільки фізична особа не перестає існувати.

А отже, Відповідачем у даній справі є Дудкін Павло Романович.

Будь-яких інших письмових пояснень чи заперечень від відповідача до суду не надходило.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази та оцінивши їх в сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

01.01.2018 між Інститутом фізики Національної академії наук України (Інститут, Орендодавець) та Фізичною особою-підприємцем Черненок Павлом Романовичем (нове прізвище Дудкін) (Орендар) був укладений договір оренди № О- 11/17 нерухомого майна, що знаходиться на балансі Інституту фізики НАН України (далі - Договір оренди).

Передача приміщень Відповідачу від Позивача відбулась по акту прийому-передачі нежитлових приміщень від 01.01.2018.

Відповідно до п. 1.1 Договору оренди Орендодавець передає, а Орендар приймає в орендне користування нерухоме державне майно: частину нежитлових приміщень корпусу №3а (буд.літ. М) кімнати №6 та №7 загальною площею 73,6 кв.м, розміщене за адресою: 03028, м. Київ, проспект Науки, 46, що перебуває на балансі Інституту.

Відповідно до п.3.1 Договору оренди орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропозиції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 №786 зі змінами і становить за базовий місяць розрахунку - жовтень 2017 р. - 5966,43 грн. (ставка 15%).

Враховуючи, що орендні ставки для вітчизняних юридичних осіб, що є суб'єктами малого підприємництва та здійснюють виробничу діяльність безпосередньо на орендованих виробничих площах застосовуються з коефіцієнтом 0,7 таким чином орендна плата з врахуванням пільг за 1 кв.м становить 46,36 грн., а за всю орендовану площу - 4176,41 грн. (ставка 10,5%).

Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць. Індекси інфляції розраховуються Державною службою статистики України (п. 3.3 Договору оренди).

Відповідно до п. 3.4 Договору оренди орендна плата перераховується Орендарем у повному обсязі (незалежно від наслідків своєї господарської діяльності) відповідно до вимог чинного законодавства за весь час фактичного користування приміщенням щомісячно не пізніше 20 числа поточного місяця.

Відповідно до п. 3.1 Договору оренди крім орендної плати Орендар сплачує Орендодавцю по розрахункам Орендодавця: відшкодування податку на землю, відшкодування комунальних платежів, витрати на утримання будинку та прилеглої території, інші витрати за договором про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг Орендарю.

Також, між Позивачем та Відповідачем було укладено Договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю № К-11/17 від 01.01.2018 (далі - Договір про відшкодування витрат).

Згідно з пунктом 2.2.3 Договору про відшкодування витрат Орендар зобов'язується не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним місяцем, отримати рахунки та внести плату на рахунок Балансоутримувача (позивача), за санітарне обслуговування прибудинкової території та допоміжних приміщень будівлі, технічне обслуговування будівлі відповідно до загальної площі приміщення, на ремонт відповідно до відновної вартості приміщення, за комунальні послуги, а також відшкодовувати податок на землю. При несвоєчасному внесенні плати сплачувати пеню із розрахунку подвійної облікової ставки НБУ від несплаченої суми наданих послуг за кожен день прострочки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 № 611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» було запроваджено надання знижок (від 50% до75%) та повне звільнення від сплати орендної плати певних категорій орендарів на період дії карантину.

Так, з урахуванням приписів даної постанови, Додатковою угодою № 1 від 01.09.2020 сторони доповнили Договір оренди пунктом 3.1-1, відповідно до якого «на період дії карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року № 211 (з наступними змінами та доповненнями) Орендар щомісячно за користування нежитловим приміщенням площею 73,6 м2, яке передане в оренду з метою провадження виробництва, сплачує Орендодавцю 50% від встановленої Договором орендної плати. За неповний місяць користування приміщенням орендна плата сплачуться пропорційно кількості днів користування».

Позивач зазначає, що починаючи з квітня 2019 року Відповідач не виконує належним чином свої зобов'язання за Договором в частині оплати орендної плати та комунальних платежів, внаслідок чого в нього виникла заборгованість.

Позивач неодноразово звертався до Відповідача із претензіями щодо погашення боргу та листом від 08.12.2020 № 60/8-602 Позивачем була надіслана крайня претензія про погашення заборгованості на суму 66588,87 грн., однак відповіді на претензію від Відповідача не надійшло, натомість від відповідача надійшла заява від 12.01.2020 про здійснення перерахунку (зменшення) розміру орендної плати з 12.03.2020, згідно розрахунку 50% суми нарахованої орендної плати на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 № 611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину», шляхом коригування рахунків.

Позивач зазначає, що між ним та Відповідачем були підписані акти звірення взаєморозрахунків за січень-липень 2020 року та січень-жовтень 2020, що слугує ознакою визнання Відповідачем наявності боргу перед Позивачем.

Відповідач же у свою чергу не погоджується з тим, що Позивачем не було здійснено перерахування вартості орендної плати з урахуванням вимог постанови Кабінету міністрів України від 15.07.2020 №611, а також не враховано коли саме фактично користувався орендним приміщенням Відповідач.

Позивач же вважає, що оскільки Відповідачем не було підписано акту приймання-передачі про повернення із оренди майна та не надано будь-яких доказів, які б підтвердили, що ним не використовувалось майно, то слід вважати, що Відповідач користувався орендним приміщенням за спірний період постійно.

Крім того, Позивач не вбачає підстав для перерахування вартості орендної плати з початку дії карантину, оскільки Додатковою угодою №1 від 01.09.2020 до Договору оренди не було встановлено, що її умови застосовуються до відносин між сторонами, які виникли до її укладення. Відтак зменшення вартості орендної плати Позивачем було застосовано з 01.09.2020.

Позивач стверджує, що вимога Відповідача щодо здійснення перерахунку розміру орендної плати не виправдовує наявність у Відповідача заборгованості перед Позивачем, оскільки в склад наявної заборгованості також входить відшкодування Позивачу комунальних витрат та земельного податку, на які не поширюється дія постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 № 611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину», а також заборгованість з орендної плати, яка виникла до запровадження карантину Урядом України.

Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне.

Спір у даній справі виник з підстав неналежного виконання Відповідачем грошового зобов'язання за Договором оренди щодо повної та своєчасної оплати орендних та комунальних платежів за період з квітня 2020 року по грудень 2020 року.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 6 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ст. 627 ЦК України).

Частиною 1 статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно зі ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частина 1 статті 759 ЦК України передбачає, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Приписами ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України визначено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Матеріалами справи підтверджено, що в спірний період відповідач користувався орендованим нерухомим майном.

Відповідно до ч. 1, ч. 5 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Пунктами 1, 4 ст. 285 Господарського кодексу України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

На відносини, пов'язані із орендою державного майна поширювалася дія Закону України "Про оренду державного та комунального майна" № 2269-XII від 10.04.1992 та з 01.02.2020 - дія Закону України "Про оренду державного та комунального майна" від 3 жовтня 2019 року № 157-IX.

Відповідно до ч.3 ст.18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" №2269-XII від 10.04.1992 орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.

Згідно із ч.1 ст.19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" №2269-XII від 10.04.1992 орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності.

Згідно зі статтями 525, 526, 530 ЦК України, статтею 193 ГК України зобов'язання мають виконуватися належним чином та у встановлений строк відповідно до закону, інших правових актів, договору. Одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.

Згідно з розрахунку боргу по орендним платежам, який було надано Позивачем до матеріалів справи (за період з квітня 2019 року по липень 2020 року), сума заборгованості за орендними платежами становить 41793,21 грн.

Вказаний проміжок часу оренди приміщення охоплює період дії карантину, який триває з 12.03.2020 по сьогоднійшній день, введений постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року № 211 .

Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 п. 1 постановою Кабінету Міністрів України №611 від 15.07.2020 «Про деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» установлено, що на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 нарахування орендної плати за користування нерухомим державним майном здійснюється у розмірі 50% суми нарахованої орендної плати для орендарів за переліком згідно з додатком 2 та 25% суми нарахованої орендної плати для орендарів за переліком згідно з додатком 3.

Як вбачається з матеріалів справи, Відповідач відноситься до категорії орендарів перелічених у додатку 2 до постанови №611.

Разом з тим, у вищенаведеній постанові №611 вказано, що орендодавцям державного майна потрібно забезпечити нарахування орендної плати орендарям згідно з пунктом 1 цієї постанови починаючи з дати встановлення карантину, тобто з 12.03.2020.

Таким чином, Позивач як орендар за Договором оренди державного майна на підставі постанови Кабінету Міністрів України №611 від 15.07.2020 зобов'язаний забезпечити Відповідачу як орендарю такого майна нарахування 50% від орендної плати починаючи з дня запровадження карантину по всій території України, 12.03.2020.

Приймаючи до уваги наведене, судом було здійснено розрахунок суми боргу по орендній платі відповідно до заявленого Позивачем розрахунку, та встановлено, що з Відповідача підлягає до стягнення 30202,30 грн. з урахуванням зменшення на 50% від суми оренди починаючи з дня карантину.

Таким чином, позовна вимога про стягнення заборгованості з орендної плати підлягає частковому задоволенню у сумі 30202,30 грн., у решті суми суд відмовляє.

Крім того, за умовами п. 5.17 Договору орендар зобов'язаний здійснювати витрати пов'язані з утриманням орендованого майна та прилеглої території, надаванням послуг, сплатою податків та інших платежів. А також, за умовами п. 2.2.3 Догововору №К-11/17 про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю від 01.01.2018 орендар зобов'язується не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним місяцем, отримати рахунки та внести плату на рахунок балансоутримувача за санітарне обслуговування прибудинкової території та допоміжних приміщень будівлі, технічне обслуговування будівлі відповідно до загальної площі приміщення, на ремонт відповідно до вартості приміщення, за комунальні послуги, а також відшкодувати податок на землю.

Позивач зазначає, що Відповідачем у порушення вищенаведених умов договорів не було сплачено земельний податок у сумі 5653,11 грн. та комунальні платежі у сумі 19110,21 грн. на підтвердження чого до позовної заяви надані відповідні рахунки на оплату.

Відповідачем заперечень щодо заявлених Позивачем сум по обов'язковим платежам за земельний податок та комульні послуги надано не було. Матеріали справи не містять доказів оплати вказаних сум Відповідачем.

Перевіривши наданий Позивачем розрахунок боргу по земельному податку (за грудень 2019 року, березень, липень, вересень та листопад 2020 року) та по комунальним платежам (з лютого 2019 року по грудень 2020 року), суд дійшов висновку про їх обгрунтованість, а отже з Відповідача підлягає стягнення 5653,11 грн. земельного податку та 19110,21 грн. комунальних послуг.

Виходячи з положень статті 610, частини 1 статті 612, статті 611 ЦК України, частини 2 статті 193 ГК України, відповідач є порушником зобов'язання, що є підставою для застосування до нього правових наслідків, встановлених договором або законом.

За умовами частини 2 статті 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За змістом з ч. 2 ст. 217 ГК України одним з видів господарських санкцій є штрафні санкції, до яких віднесено штраф та пеню (ч. 1 ст. 230 ГК України).

За приписами ч. 1 ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України).

Згідно із ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Частиною 6 статті 232 ГК України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

За умовами п. 3.2, 3.3 Договору передбачено, що орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується на користь орендодавця відповідно до вимог чинного законодавства з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати. У разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж три місяці, Орендар також сплачує штраф у розмірі 2 % від суми заборгованості.

У зв'язку із простроченням грошового зобов'язання з орендної плати за Договором оренди позивачем здійснено нарахування пені у сумі 2663,94 грн., 835, 93 грн. штрафу, 2280, 21 грн. інфляційних втрат та 1145,64 грн. 3% річних.

Перевіривши вищенаведені розрахунки штрафних та фінансових санкцій суд визнає їх обгрунтованими та вірними, разом з тим, враховуючи, що орендна плата в період з 12.03.2020 по 31.08.2020 нарахована Позивачаем без 50 % знижки, то судом в межах цього періоду здійснено перерахунок штрафних та фінансових санкцій, відповідно до якого з Відповідача підлягають до стягнення інфляційні втрати у сумі 1685,87 грн., 2324,11 грн. пені, 604,04 грн. штрафу та 790,30 грн. 3% річних у решті заявлених сум стягненню не підлягає.

У зв'язку із простроченням Відповідачем зобов'язання з оплати податку на землю Позивачем було здійснено нарахування пені у сумі 287,38 грн., інфляційні втрати у сумі 245,79 грн. та 3% річних у сумі 109,16 грн., також, за прострочення виконання зобов'язання з оплати комунальних послуг Позивачем нараховано 1242,50 грн. інфляційних втрат, 818 грн. пені та 741,10 грн. 3% річних.

Перевіривши вказані розрахунки сум штрафних та фінансових санкцій за несплату земельного податку та комунальні послуги суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 5 статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Колективним споживачем житлово-комунальних послуг є юридична особа, що об'єднує споживачів у будівлі та в їхніх інтересах укладає договір про надання комунальної послуги.

Частиною 1 статті 26 Закону України № 2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги" (який є спеціальним законом у спірних правовідносинах) передбачено, що у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Проте дія зазначеної норми була зупинена відповідно до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17 березня 2020 року № 533-IX, який набрав чинності 18 березня 2020 року.

Крім того, відповідно до підпункту 4 пункту 3 розділу ІІ Прикінцеві положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17 березня 2020 року № 530-ІХ, що набрав чинності 17 березня 2020 року, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється, зокрема, нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

За таких обставин суд дійшов висновку про те, що на підставі вказаних приписів чинного законодавства стягненню з Відповідача підлягають нараховані суми пені - 287,38 грн., інфляційні втрати - 245,79 грн. та 3% річних - 109,16 грн. за несплату земельного податку.

Що ж стосується нарахованої пені за прострочення комульних платежів, то стягненню підлягає сума 44,81 грн. у той же час у задоволенні вимог Позивача про стягнення пені за прострочення спдати комунальних послуг у розмірі 773,19 грн. слід відмовити. Розрахунки сум нарахованих 1242,50 грн. інфляційніх втрат та 741,10 грн. 3% річних за прострочення оплати комунальних послуг судом перевірені, визнані обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

З огляду на вищенаведені норми, враховуючи доведення Позивачем своїх позовних вимог, а Відповідачем їх не спростовано, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог та стягнення з Відповідача на користь Позивача 30202,30 грн. заборгованості з орендної плати та штрафні і фінансові санкції за порушення виконання зобов'язання по сплаті оренди: інфляційні втрати у сумі 1685,87 грн., 2324,11 грн. пені, 604,04 грн. штрафу та 790,30 грн. 3% річних; 5653,11 грн. земельного податку та порушення строків зі сплати земельного податку: пеню у сумі 287,38 грн., інфляційні втрати у сумі 245,79 грн. та 3% річних у сумі 109,16 грн.; 19110,21 грн. за отримані комунальні послуги та за прострочення оплати комульних послуг: пені у сумі 44,81 грн., інфляційних втрат у сумі 1242,50 грн. та 741,10 грн. 3% річних. У решті заявлених вимог суд відмовляє.

Судовий збір згідно статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладається на обидві сторони пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Керуючись статтями 126, 129, 165, 178, 233, 237-238, 240, 247, 252 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Дудкіна Павла Романовича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) на користь Інституту фізики Національної Академії Наук України (03028, м. Київ, пр-т Науки, 46, ідентифікаційний код 05417302) 30202 (тридцять тисяч двісті дві) грн. 30 коп. заборгованість з орендної плати, 5653 (п'ять тисяч шітсот п'ятдесят три) грн. 11 коп. земельного податку, 19110 (дев'ятнадцять тисяч сто десять) грн. 21 коп. отриманих комунальних послуг, інфляційні втрати у сумі 3174 (три тисячі сто сімдесят чотири) грн. 16 коп., пеню у сумі 2656 (дві тисячі шістсот п'ятдесят шість) грн. 30 коп., 3% річних у сумі 1640 (одну тисячу шістсот сорок) грн. 56 грн., штраф у сумі 604 (шістсот чотири) грн. 04 коп. та 1860 (одну тисячу вісімсот шістдесят) грн. 26 коп. судового збору.

У решті позову відмовити.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 ГПК України та може бути оскаржено у порядку і строк, встановлені ст. 254, 256, 257 ГПК України.

Суддя Сташків Р.Б.