Постанова від 14.07.2021 по справі 759/14461/21

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/14461/21

пр. № 3/759/5698/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2021 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Петренко Н.О. , розглянувши матеріали, що надійшли з Святошинського УП ГУ НП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податку не відомий

- за ч. 1 ст. 164 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

До Святошинського районного суду міста Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 113235, 10.06.2021 р. о 16:15 год. в м. Києві вул.Єфремова, 6 керував автобусом «І-VАN» д/н НОМЕР_1 , який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів на комерційній основі за маршрутом № 379 без відповідних дозвільних документів, а саме термін дії тимчасового реєстраційного талону НОМЕР_2 закінчився 08.06.2021, чим порушив ст. 39 ЗУ « Про автомобільний транспорт».

ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що ліцензія на перевезення в його товаристві є, однак дійсно тимчасовий реєстарційний талон було прострочено на два дні.

Стаття 7 КпАП України вказує на те, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.

Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків тощо.

Диспозиція ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Тобто диспозиція вказаної статті передбачає наявність спеціального суб'єкта - суб'єкта господарської діяльності або особи, яка самостійно впроваджує господарську діяльність.

Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері регулювання господарської діяльності.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» регулярні пасажирські перевезення - перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування за умовами, визначеними паспортом маршруту, затвердженим в установленому порядку органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування або уповноваженими органами Договірних Сторін у разі міжнародних перевезень.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;

Відповідно до ліцензії № 587863 ТОВ «Ірпінське АТП 13250» має дозвіл на внутрішні перевезення пасажирів автобусами, строк дії ліцензії з 27.07.2011р. - необмежений.

Зі змісту ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" вбачається, що основним критерієм для складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП є відсутність ліцензії, документу, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, списку пасажирів, яких перевозять, завіреного підписом перевізника, інших документів, передбачених законодавством України.

Частиною 1 статтею 164 КУпАП передбачена відповідальність для суб'єкта господарювання у разі провадження господарської діяльності без відповідних дозвільних документів. Як встановлено судом, ОСОБА_1 працює водієм і з наданих суду матеріалів не вбачається, що він зареєстрований у встановленому законом порядку як підприємець або керівник юридичної особи, який здійснює господарську діяльність пов'язану із перевезенням пасажирів.

ОСОБА_1 не заперечував того факту, що в нього був прострочений на два дні тимчасовий реєстраційний талон, а такі дії водія можуть свідчити про правопорушення, передбачене ст. 126 КУпАП, однак не охоплюються диспозицією ч.1 ст. 164 КУпАП.

Відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до частини першої статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

З огляду на викладене, враховуючи положення частини першої статті 247 КУпАП, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 164 КУпАП, а тому з цих підстав провадження у справі необхідно закрити.

Керуючись частиною першою статті 164, частиною першою статті 247 КУпАП,суддя

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження по адміністративній справі стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст.164 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Н.О. Петренко