Справа № 752/15603/21
Провадження № 3/752/7369/21
20.07.2021 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Первушина О.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в місті Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадяники України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 202718 від 12.06.2021 року, ОСОБА_1 12.06.2021 року приблизно о 16 годині 30 хвилин, керуючи автомобілем "Hyundai", державний номерний знак НОМЕР_1 , поблизу будинку №100/2 по проспекту Голосіївському в місті Києві, порушила вимоги пункту 2.3 б), 10.9 Правил дорожнього руху України, а саме - виїжджаючи з парковки заднім ходом, не переконалась в безпечності, не надала перевагу в русі автомобілю "Chevrolet", державний номерний знак НОМЕР_2 , який рухався заднім ходом позаду, внаслідок чого відбулось зіткнення, що спричинило механічні пошкодження транспортних засобів.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала та показала суду про те, що 12.06.2021 року вона дійсно керувала автомобілем "Hyundai" та здійснювала виїзд з паркувального місця, пропустивши автомобіль, який рухався перпендикулярно. Так, вказаний автомобіль зупинився, після чого вона розпочала маневр руху заднім ходом, а автомобіль "Chevrolet", якому вона надала первагу та який зупинився, розпочав рух та здійснив зіткнення з її транспортним засобом.
Заслухавши особу, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, вивчивши матеріали справи, надходжу до наступних висновків.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлено Правилами дорожнього руху України, згідно пунктів 1.3 та 1.4 яких учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими, крім того, кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники викнують ці правила.
У відповідності з пунктом 1.5 Правил дорожнього руху України дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
При вирішенні справ про адміністративні правопорушення суди повинні з'ясовувати характер порушень, які допустив кожен із учасників дорожньо-транспортної пригоди, а також чи не було причиною порушення зазначених правил одним водієм їх недодержання іншим, і чи мав перший можливість уникнути дорожньо-транспортної події та її наслідків.
Так, пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1 стверджуються схемою місдя ДПТ у якій зафіксована подія даної дорожньо-транспортної пригоди з описом характеру механічних пошкоджень транспортних засобів, а також їх розташування.
Таким чином, судом встановлено, що 12.06.2021 року водій ОСОБА_1 дійсно не мала технічної можливості уникнути дорожньо-транспортної пригоди, оскільки причинно-наслідковий зв'язок між порушенням Правил дорожнього руху України та наявними наслідками полягає безпосередньо у порушенні вимог Правил дорожнього руху України іншим учасником дорожньо-транспортної пригоди, і не пов'язаний з діями водія автомобіля "Hyundai", яка не могла та не була зобов'язана передбачити можливе порушення вимог Правил дорожнього руху України іншим учасником дорожнього руху, оскільки остання перед початком виконання маневру надала перевагу в русі транспортному засобу та дочекалась поки він зупинку, однак не могла передбачити, що автомобіль "Chevrolet", після зупинки, раптово розпочне рух заднім ходом.
Таким чином, обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ №202718 від 12.06.2021 року, складеному відносно ОСОБА_1 за статтею 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення за порушення нею вимог пунктів 2.3 б), 10.9 Правил дорожнього руху України, в ході розгляду даної справи свого ствердження не знайшли, а навпаки - спростовуються встановленими судом обставинами події адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною третьою статті 62 Конституції України передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержавних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на користь обвинуваченої особи.
На підставі викладеного, суд надходить до висновку про те, що матеріали справи не містять належних і допустимих доказів які б підтверджували те, що ОСОБА_1 порушила вимоги пунктів 2.3 б), 10.9 Правил дорожнього руху України, а тому суд надходить до висновку про необхідність у відповідності до вимог ст. 247 ч. 1 п. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закриття провадження у даній справі, у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст.ст. 283, 284 ч. 1 п. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 - закрити у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.С.Первушина