Номер провадження 3/754/4470/21
Справа №754/11422/21
Іменем України
26 липня 2021 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду м. Києва Бабко В.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1
проживає за адресою в АДРЕСА_1
за ст. 185 КУпАП
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №567541 від 26.07.2021 зазначено, що 26.07.2021 по проспекту Маяковського, 81 в м. Києві, ОСОБА_1 висловлювався нецензурною лайкою в бік поліцейського, на законну вимогу припинити правопорушення не відреагувала, чим вчинила злісну непокору законній вимозі працівників поліції.
ОСОБА_1 в судовому засіданні 26 липня 2021 року зазначила, що вину частково визнає, лише в частині нецензурної лайки.
В судовому засіданні лейтенант поліції ОСОБА_3. зазначив, що між сестрами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 часто відбуваються сварки, які закінчуються викликом поліції. З ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проводились профілактичні бесіди, однак позитивного результату не надали. При складанні протоколу за ч.1 ст.173-2 КУпАП, ОСОБА_1 була налаштована агресивно, висловлювалась в бік працівників поліції нецензурною лайкою та при законній вимозі припинити протиправні дії, нанесла удар правою рукою по уху поліцейському ОСОБА_3 .
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, суд приходить до наступних висновків.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Крім того, суд зазначає, що адміністративне правопорушення це конкретне діяння (факт, явище, подія), що відбулося (мало місце) у реальній дійсності. Склад адміністративного правопорушення це опис діяння (події, факту, явища) в складеному, уповноваженою на те особою, протоколі про адміністративне правопорушення. Отже, під складом адміністративного правопорушення розуміється встановлена адміністративним законодавством сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
А відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно до статей 7, 254, 279 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушення повністю підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №567541 від 26.07.2021, рапортом, поясненнями ОСОБА_1 та працівника поліції.
Також, суд бере до уваги, що ОСОБА_1 визнала частково вину та зазначила, що 26.07.2021 нецензурною лайкою зверталася в бік поліцейського та на законну вимогу припинити правопорушення не відреагувала, оскільки була обурена агресивною поведінкою сестри та тим, що на неї не складався протокол.
Підстави, які б давали можливість суду вважати, що вказані докази є сумнівними та неправдивими, відсутні.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП, злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку - тягне за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшує відповідальність за правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність за правопорушення не встановлено.
Враховуючи викладене вище, суд вважає правильним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136грн).
Відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір" з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 454грн.
Керуючись ст. 1, 7, 33, 34, 254, 279, ч.1 ст.173-2 КпАП України, -
Визнати винною ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 185 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136грн).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454грн.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва.
Суддя В.В. Бабко