іменем України
Справа № 285/2448/21
провадження у справі № 2-а/0285/23/21
21 липня 2021 року м. Новоград-Волинський
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі: головуючої судді Сташків Т.Г.,
за секретаря судового засідання Матвіюк Т.М.,
сторони по справі: позивач ОСОБА_1 , відповідач УПП у Рівненській області,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новоград-Волинський
адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Рівненській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
14.05.2021 року ОСОБА_1 звернувся з вказаним позовом, у якому просив скасувати постанову ЕАН № 4161693 від 05.05.2021 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 122 КУпАП.
Свої вимоги мотивує тим, що інспектор поліції 05.05.2021 року виніс постанову, якою притягнув його до відповідальності за ч. 4 ст. 122 КУпАП та наклав штраф у розмірі 1700 грн. за те, що 05.05.2021 року о 07-06 год. на 301 км автотраси Київ-Чоп в с. Горбаків Гощанського району, керуючи транспортним засобом Мазда 6, н.з. НОМЕР_1 , здійснив перевищення швидкості більше як на 50 км/год, чим порушив вимоги п. 12.4 ПДР України. Зазначає, що постанова є незаконною, оскільки працівником поліції на місці події йому було показано фото з приладу TruCam, де не було видно номерного знаку та автомобіля, що йому належить. Відтак відсутні докази, які свідчать, що ним було допущено перевищення швидкості руху. З метою захисту своїх прав змушений звернутись до суду.
У відзиві представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову повністю з огляду на наступне. Позивач допустив порушення ПДР України. Він не надав доказів своєї невинуватості. Порушення позивача зафіксоване на відеозаписі. Поліцейський правомірно провів розгляд справи на місці зупинки транспортного засобу. Дорожні знаки встановлені відповідно до ДСТУ 1400:2014. Швидкість вимірювалась лазерним вимірювачем швидкості TruCam LTI 20/20. Долучено диск із записом подій 05.05.2021 року. Судове засідання просив провести без присутності їх представника.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позові, просив задовольнити у повному обсязі.
Представник УПП в Рівненській області в судове засідання не прибув.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази по справі, відеоматеріали, суд приходить до наступного.
Судом з'ясовано, що 05.05.2021 року поліцейським УПП в Рівненській області Дімітровою І.С. винесено постанову серії ЕАН № 4161693 від 05.05.2021 року, якою притягнуто позивача ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 4 ст. 122 КУпАП та накладено штраф у розмірі 1700 грн. за те, що 05.05.2021 року о 06-59 год. на 301 км автотраси Київ-Чоп в с. Горбаків Гощанського району, рухався зі швидкістю 108 км/год, при цьому перевищив встановлене обмеження швидкості в населеному пункті Горбаків, позначеному знаками 5.45, 5.46, на 58 км/год, чим порушив вимоги п. 12.4 ПДР України, відповідальність за що встановлена ч. 4 ст. 122 КУпАП. Швидкість вимірювалась приладом TruCam LTI 20/20. До постанови долучено відео ВК043. За вчинення порушення на ОСОБА_2 накладений штраф у розмірі 1700 грн. (а.с. 6).
Частиною 4 ст. 122 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п'ятдесят кілометрів на годину, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тобто до ОСОБА_1 застосовано розмір штрафу в межах санкції.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його скоєнні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Доказом вчинення правопорушення ОСОБА_1 є дані постанови серії ЕАН № 4161693 від 05.05.2021 року,яким підтверджено факт перевищення позивачем дозволеної швидкості руху, що зафіксовано за допомогою приладу вимірювання швидкості TruCam LTI 20/20.
Також в судовому засіданні досліджено відеофайли, на одному з яких засвічено номер транспортного засобу, проте на відео з нагрудної боді-камери чітко зафіксовано марку автомобіля та його реєстраційний номер та позивача, який був за кермом автомобіля.
Час порушення, зафіксований на фото з TruCam LTI, збігається з часом, зафіксованим на боді камеру, що підтверджує факт, що перевищення швидкості руху було допущено саме позивачем.
Згідно з пунктом 1 статті 247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.
Стаття 69 КАС України передбачає, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до пункту 4 розділу І Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07 листопада 2015 року за № 1395 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 року, № 1408/27853 у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, розгляд якого віднесено до компетенції Національної поліції України, поліцейський виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складання відповідного протоколу.
Наявність події адміністративного правопорушення підтверджується змістом постанови (а.с. 6), зафіксовано на диску, долученому відповідачем до відзиву (а.с. 46).
Позиція позивача, що він не допускав порушення ПДР України повністю спростовується долученим до відзиву відео події.
Також суд звертає увагу на той факт, що у постанові зазначено про долучення до неї відеозапису з портативного реєстратора ВК043, тому вказане відео є належним, допустимим та достатнім доказом по справі.
Враховуючи викладене, суд вважає, що інспектор, приймаючи постанову, дійшов до правильного висновку про те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.122 КУпАП, та наклав мінімальний розмір штрафу, визначений санкцією статті.
Відтак підстави для скасування постанови відсутні.
Згідно з частиною першою статті 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень:
1) залишає постанову без зміни, а скаргу без задоволення;
2) скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд;
3) скасовує постанову і закриває справу;
4) змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Таким чином постанова підлягає залишенню без змін, а позов ОСОБА_3 без задоволення.
Керуючись статтями 2, 5-6, 9, 72-79, 123, 241-246, 255, 271, 286, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Рівненській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом 10 (десяти) днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвалу суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень КАС України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а саме Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області.
Дата складення повного тексту судового рішення 26.07.2021 року.
Головуюча суддя Т.Г. Сташків