Справа № 161/10656/21
Провадження № 3/161/4164/21
м.Луцьк 20 липня 2021 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кихтюк Р.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого водієм, -
- за ст. 44-3 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Луцького міськрайонного суду з УПП у Волинській області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 22.05.2021 року о 12.38 год. в м. Луцьку по вул. Ковельській, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «БАЗ», р.н. НОМЕР_1 , здійснював перевезення пасажирів з перевищенням встановленої на перевезення кількості пасажирів, в кількості більше ніж місць для сидіння, що передбачено технічною характеристикою транспортного засобу, чим порушив вимоги постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення не визнав, суду пояснив, що в той день не працював, а лише підміняв колегу. Винним у вказаному правопорушенні себе не вважає і тому не може нести відповідальність.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2 дослідивши матеріали справи, суд вважає що викладені в поясненнях останнього факти відносно обставин справи і вина у інкримінованому правопорушенні належними доказами не доведена.
Вимоги ст. 280 КУпАП регламентують, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст. 251 КУпАП визначено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом; провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності; застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ст. 44-3 ч.1 КУпАП наступає після порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил, норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Судом встановлено, що в порушення вимог ст. 251 КУпАП, працівниками поліції при складенні протоколу про адміністративне правопорушення не надано жодних доказів того, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання в розумінні п.п.3 п. 2 Постанови КМУ від 11.03.2020 № 211. До матеріалів справи не додано даних про те, хто здійснює підприємницьку діяльність за вказаною адресою, його доводи про тимчасову заміну іншого водія жодними доказами не спростовуються.
За таких умов суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, а саме: оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, щодо часу, місця та способу настання обставин, вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення та безпосередньо її ролі в їх настанні, вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 ч.1 КУпАП.
Згідно з п. 1 ст. 247 КпАП України, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, коли відсутній склад адміністративного правопорушення.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу інкримінованого правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247 п.1, 283, 284 п.3 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 ч. 1 КУпАП - закрити на підставі ст. 247 п.1 КУпАП, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду Р.М. Кихтюк