23 липня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/756/21-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Левицького В.К., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чагорської сільської ради про визнання протиправними рішень та зобов'язання вчинити певні дії.
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Чагорської сільської ради (далі - відповідач), в якому, з урахування уточнених позовних вимог, просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Чагорської сільської ради про затвердження матеріалів містобудівного обґрунтування зонування території масиву “Техно” с. Чагор Глибоцького району Чернівецької області від 28.11.2008 № 287-28/2008;
- визнати протиправним та скасувати рішення сесії Чагорської сільської ради від 21.08.2020 № 285-15/2020, яким відмовлено йому, ОСОБА_1 , в наданні земельної ділянки орієнтовною площею 0,05 га, з цільовим призначенням - для індивідуального садівництва, що знаходиться в с. Чагор Глибоцького району Чернівецької області;
- зобов'язати Чагорську сільську раду на черговому засіданні сесії ради прийняти рішення, яким надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою земельної ділянки з метою подальшої передачі її безоплатно у власність, орієнтованою площею 0,05 га, з цільовим призначенням - для індивідуального садівництва (01.05), яка розташована у межах населеного пункту с. Чагор, між землями автомобільної дороги, залізничною колією та земельною ділянкою кадастровий номер 7321087900:01:003:1987.
Позивачем подано до суду клопотання про визнання поважними причини пропуску подання позовної заяви до суду і поновити пропущений строк звернення до адміністративного суду в частині визнання протиправним та скасувати рішення Чагорської сільської ради про затвердження матеріалів містобудівного обґрунтування зонування території масиву “Техно” с. Чагор Глибоцького району Чернівецької області від 28.11.2008 № 287-28/2008.
Розглянувши подане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Приписами ст. 264 КАС України передбачено особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 3 ст. 264 КАС України нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності.
Оскільки оскаржуване рішення 28 сесії 5 скликання Чагорської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області № 287-28/200 від 28.11.2008 є чинним на час розгляду в суді та в розумінні КАС України є нормативно-правовим актом, суд вважає, що у спірних правовідносинах має застосовуватись положення ч. 3 ст. 264 КАС України.
Отже, клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду з позовною вимогою про оскарження нормативно-правового акту є необґрунтованим, оскільки вказаний акт може бути оскаржений протягом всього строку його чинності.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 121, 122, 194, 241, 243, 248 КАС України, суд, -
У задоволенні клопотання відмовити повністю.
Згідно ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
У відповідності до ст. ст. 293, 295 КАС України ухвала суду першої інстанції може бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційну скаргу на дану ухвалу може бути подано через Чернівецький окружний адміністративний суд до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя В.К. Левицький