< Список >
< (ВСТУПНА ТА РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА) >
07 червня 2010 р. Справа № 2а-3022/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.,
за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,
представника позивача - Смука Р.В.,
представника відповідача - Зенченка І.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Регіонального відділення фонду Державного майна України у Сумській області до Баницької сільської ради про зобов'язання вчинити дії ,-
10.03.2010 року позивач - Регіональне відділення Фонду державного майна України в Сумській області звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, який його представник підтримав в судовому засіданні, мотивуючи вимоги тим, що за даними витягу з Реєстру державного майна, яке не ввійшло до статутних фондів господарських товариств, на території Баницької сільської ради розташовані об'єкти житлового фонду, які не ввійшли до статутного фонду ВАТ “Баницький льонозавод”, залишившись у нього на балансі .
Зазначені у витягу об'єкти житлового фонду, відповідно до Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” (далі по тексту - Закон) підлягають передачі до комунальної власності відповідної територіальної громади.
Стаття 3 Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” визначає, що ініціатива щодо передачі об'єктів права державної та комунальної власності може виходити відповідно від органів, уповноважених управляти державним майном, Національної академії наук, інших аналогічних самоврядних організацій, яким передано в користування державне майно, місцевих органів виконавчої влади, відповідних органів місцевого самоврядування.
Ч. 2 ст. 4 Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” визначає, що передача об'єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах здійснюється за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, якщо інше не передбачено законом, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за наявності згоди районних або обласних рад, якщо інше не передбачено законом.
Наказом від 17.07.2009 року № 1104 Фонд державного майна України доручив регіональним відділенням прийняти у тримісячний термін рішення про передачу до комунальної власності об'єктів житлового фонду та соціальної інфраструктури, надати місцевим органам влади пропозиції щодо прийняття зазначених об'єктів до власності територіальних громад.
Листом від 16.09.2009 року № 05-07-03789 позивач звернувся до відповідача з пропозицією щодо прийняття до комунальної власності розташованих на йрго території об'єктів житлового фонду та соціальної сфери, як це передбачено Законом України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” та Законом України “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”, однак, на звернення позивача відповідач відповіді не надав, майно до комунальної власності територіальної громади не прийняв.
Представник відповідача - Баницької сільської ради - проти позову заперечував з тієї підстави, що прийняття майна є правом сільської ради, а не обов'язком. Просить в задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що у вересні 2009 року Регіональне відділення Фонду Державного майна України в Сумській області звернулось з листом до Баницької сільської ради з проханням вирішити питання щодо прийняття у власність місцевої територіальної громади об'єктів житлового фонду і соціальної сфери, розташованих на території ради (а.с. 7) в с. Баничі Глухівського району Сумської області, а саме: 1-кв. житлового будинку, № з/п 8, 1-кв. житлового будинку, № з/п 9, 1-кв. житлового будинку, № з/п 9. Однак відповіді на лист відповідач не надав, зазначені житлові будинки до комунальної власності територіальної громади не прийняв.
Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” відповідно до Конституції України визначено систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Статтею 2 цього Закону визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Відповідно до ст. 26 п. 51 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що прийняття зазначених вище об'єктів житлового фонду до комунальної власності можливе лише за згодою відповідача, оскільки інше законом не передбачено. Прийняття такого рішення є виключною компетенцією відповідача, і не може бути віднесено до компетенції суду. Примусова передача майна до комунальної власності законом не передбачена. За таких обставин, суд вважає, що вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, Законом України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності”, ст. 1, ст. 26 п. 51 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” суд, -
У задоволенні адміністративного позову Регіонального відділення фонду Державного майна України у Сумській області до Баницької сільської ради про зобов'язання вчинити дії - відмовити за необгрунтованістю.
< Текст > < Сумма стягнення (цифрами) > < Текст >
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя < Текст > Л.М. Опімах
< Список > < Дата >
< з оригіналом згідно >
< Суддя > < Довідник >