Копія
01 червня 2010 р. Справа № 2а-3459/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гелети С.М.
за участю секретаря судового засідання -Чикалової М.С.,
представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій ,-
Сумська міжрайонна державна податкова інспекція Сумської області (далі по тексту позивач, Сумська МДПІ) звернулася до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі по тексту відповідач, ПП ОСОБА_2 В.) і згідно уточнених позовних вимог спросить стягнути 1789,15 грн. фінансових санкцій. Свої вимоги мотивує тим, що на підставі акта перевірки №181535723234 від 09.10.2009р. повноважними особами Сумської МДПІ Сумської області відносно відповідача за порушення норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій" було прийнято рішення № 0001442302 від 12.10.2009р. про застосування 2210,00 грн. фінансових санкцій, яке ПП ОСОБА_2 було отримано 12.10.2009р., а також відповідно акт до акту перевірки №9276/18/19/23/2878216025/1487 від 30.12.2009р. за порушення норм відповідачем Закону України "“Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” були прийняті рішення №0000102302 від 22.01.2010р. про застосування 1000,00 грн. фінансових санкцій та рішення № 0000112302 про застосування фінансових санкції в сумі 89,15 грн. Вказані рішення ОСОБА_2 були отримані 22.01.2010р. та сплачені частково, сума боргу на день розгляду справи становить 1789,15 грн.
Представник позивача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи за останнім відомим місцем реєстрації (а.с.34), в судове засідання не з'явився, про причину неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 22.10.2007 року Сумською районною державною адміністрацією Сумської області була зареєстрована як фізична особа-підприємець та 22.10.2007 року взята на облік в Сумській МДПІ, що вбачається із копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серія В02 № НОМЕР_4 від 22.10.2007р. (а.с.7), копії довідки про взяття на облік платника податків від 22.10.2007р. № 4887/290-С (а.с.8).
09.10.2009р. під час перевірки магазину, що розташований за адресою: м.Суми, вул.Реміснича,29, що належить ФОП ОСОБА_2, на предмет дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, проведеної працівниками Сумської МДПІ, було виявлено порушення відповідачем вимог п.9,10 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р., а саме: не забезпечено щоденне друкування на реєстраторах розрахункових операцій фіскальних звітних чеків, не забезпечено їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; не друкувались на реєстраторах розрахункових операцій контрольні стрічки і не забезпечувалось їх зберігання протягом трьох років, про що складено акт перевірки № 181535723234 від 09.10.09р. (а.с.11-12).
Так, податковим органом встановлено, що відповідачем розрахункові операції проводяться із застосуванням РРО, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій (надалі - РРО) типу Міні 500 02МЕ за № ПБ 57302784, але в книзі обліку розрахункових операцій (в подальшому - КОРО) відповідачем не забезпечено щоденне друкування 6 -ти фіскальних звітних чеків ("Z"- звітів), що відображено п 2.2.14. акту перевірки, чим порушені вимоги п.9 ст.З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.95 № 265/95-ВР.
Також проведеною перевіркою було встановлено, що відповідачем не забезпечено роздрукування на РРО контрольної стрічки за 22.09.09 та не забезпечено її зберігання протягом 3-х років, чим порушені вимоги п.10 ст.З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.95 р. № 265_95-ВР.
Згідно з вимогами п.4 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07І95 № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку, що в даному випадку правомірно становить 2040,00 грн.
Згідно з вимогами п.5 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.95 № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну, що в даному випадку правомірно становить 170,00 грн.
Зазначені порушення повністю підтверджуються матеріалами справи, зокрема, поясненнями представника позивача, в т.ч. копією реєстраційного посвідчення реєстратора розрахункових операцій (а.с. 9), копією довідки про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій (а.с. 10), копією перерахунку наявної готівки по розрахункових операціях (а.с.13), копією фіскального чеку (а.с. 16 зв. стор.).
На підставі вищезазначеного акту перевірки від 09.10.2009 року Сумською МДПІ у відповідності з вимогами пунктів ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" правомірно прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій форми "С" від 12.10.09 № 0001442302 в сумі 2210,00 грн. (а.с. 16), яке відповідач особисто отримала 12.10.2009 року, що підтверджується підписом відповідача на копії корінця податкового повідомлення-рішення (а.с.16), зазначена сума боргу частково була відповідачем сплачена в сумі 910 грн., та на день подання позовної заяви заборгованість зі сплати штрафних санкцій по податковому рішенню становила 1300,00 грн.
Також 30 грудня 2009 року працівниками податкового органу було проведено перевірку дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки № 9276/18/19/23/НОМЕР_3 від 30.12.09р. (а.с.18-20)
В результаті проведеної перевірки господарської одиниці ПП ОСОБА_2, а саме магазину, що розташований за адресою м.Суми, пр. Шевченко,28, відповідачем було встановлено, що розрахункові операції проводяться із застосуванням РРО, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій типу Міні 500 02МЕ за № ПБ 57142930, але податковим органом виявлено факт невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО. Сума невідповідності склала 17грн. 83коп., що відображено в п.п.2.2.13 акту перевірки, чим порушено вимоги п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.95 № 265/9 5-ВР. Згідно з вимогами п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.95 №265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у 5-кратному розмірі проданих товарів, на які виявлено невідповідність сум готівкових коштів, що становить 89,15 грн. (17,83грн. х 5).
Також проведеною перевіркою виявлено порушення відповідачем вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.08 №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" , а саме реалізація алкогольних напоїв вітчизняного виробництва за цінами, нижчими від мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін, що відображено в п. 2.2.14 акту перевірки.
Згідно з вимогами ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95 № 481/95-ВР (з подальшими змінами та доповненнями) за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють оптово або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої застосовуються фінансові санкції у розмірі 100відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
Зазначені порушення повністю підтверджуються матеріалами справи, зокрема, поясненнями представника позивача, в т.ч. письмовими поясненнями продавця (а.с. 21), копією перерахунку наявної готівки по розрахункових операціях (а.с. 21 зв.стор.), копією опису фактичних залишків товарів, денного «Z»звіту та копію фіскального чеку (а.с. 22), копією реєстраційного посвідчення реєстратора розрахункових операцій (а.с. 23), копією довідки про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій (а.с. 24).
На підставі зазначеного акту Сумською МДПІ у відповідності з вимогами пунктів ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95 № 481/95-ВР правомірно прийняті рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій форми "С" від 22.01.10 р. № 0000112302 в сумі 89,15 грн. (а.с. 25) та від 22.01.10 р. № 0000102302 на суму 1000 грн. (а.с.26), які отримані особисто відповідачем, що підтверджується підписом на корінці рішення від 22.01.2010 року (а.с. 25 зв.стор.) та рішенні від 22.01.2010 року (а.с. 26 зв. стор.)
Рішення про застосування фінансових санкцій в установлений строк, ПП ОСОБА_2 не оскаржувались, після часткової сплати суми штрафних санкцій, сума заборгованості за порушення відповідачем норм Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” в сумі 1000 грн. та за порушення норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій" в сумі 789, 15 грн. залишилась не сплаченою, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються
Керуючись ст.ст. 86,94,98,158-163,167,186,254 КАС України, суд -
Адміністративний позов Сумської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_3) заборгованість по сплаті фінансових санкцій в сумі 1789 (одну тисячу сімсот вісімдесят дев'ять) грн.15 коп., а саме: до Державного бюджету Сумського району Сумської області (на рахунок № 31114104700355, код 23635273, ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013) 789 (сімсот вісімдесят дев'ять) грн.15 коп. фінансових санкцій; до Державного бюджету Сумського району на рахунок № 31112106700355, код 23635273, ГУДКУ в Сумській області , МФО 837013) - 1000 (одну тисячу) грн.00 коп. фінансових санкцій.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.М. Гелета
Повний текст постанови складено та підписано 07.06. 2010 року.