Рішення від 20.07.2021 по справі 300/1990/21

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" липня 2021 р. справа № 300/1990/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Устінський Андрій Вікторович, до Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

29.04.2021 ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ), в інтересах якого діє адвокат Устінський Андрій Вікторович, звернувся до суду з позовом до Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області (надалі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльності щодо непризначення та невиплати позивачу середньої заробітної плати, яку ОСОБА_1 одержував на виборній посаді у раді, але не більше шести місяців на період працевлаштування, та зобов'язання нарахувати та виплатити позивачу середню заробітну плату у відповідності до частини 2 статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" з 04.12.2020.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачем зазначено, що 25.11.2015 він звільнений з посади керівника центру надання адміністративних послуг Снятинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області, у зв'язку з переходом на виборну посаду сільського голови села Вовчківці Снятинського району, як того вимагають положення статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад". Після закінчення строку виборних повноважень (03.12.2020) йому не була надана попередня робота, тому наявні підстави для виплати позивачу середньої заробітної плати, але не більше шести місяців, на період працевлаштування.

Ухвалою суду від 05.05.2021 відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

25.05.2021 на адресу суду надійшов відзив відповідача на позовну заяву від 20.05.2021 із запереченнями щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджуються, із посиланням на відповідні норми права та твердження. Заперечення проти позову обґрунтоване тим, що Снятинська міська рада не вправі виплатити позивачу середню заробітну плату, оскільки Коломийська районна державна адміністрація, як правонаступник Снятинської районної державної адміністрації, зобов?язана була поновити на попередній роботі чи посаді, а за її відсутності - на іншій рівноцінній роботі чи посаді на тому самому або, за згодою ОСОБА_1 , на іншому підприємстві, установі, організації, а тому просив у задоволенні позову відмовити (а.с.36-39).

09.06.2021 представником позивача подано суду відповідь на відзив, в якому зазначив, що за змістом Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" збереження протягом шести місяців середнього заробітку не звільняє адміністрацію установи, де працював депутат місцевої ради, від обов?язку вжити заходи до його працевлаштування. Водночас, строки виконання такого обов?язку нормативно не встановлені, а тому до часу працевлаштування такій особі повинна бути збережена середня заробітна плата, але не більше шести місяців (а.с.50-52).

Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив наступне.

ОСОБА_1 розпорядженням голови Снятинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області від 25.11.2015 за №137-к звільнено з посади керівника Центру надання адміністративних послуг районної державної адміністрації в зв'язку з переходом на виборну посаду сільського голови села Вовчківці Снятинського району відповідно до пункту 5 статті 36 Кодексу Законів про працю України з 25.11.2015 (а.с.13).

Згідно рішення Вовчківської сільської ради від 26.11.2015 №1-1/2015 ОСОБА_1 обрано сільським головою вказаної сільської ради, про що внесено запис до трудової книжки позивача НОМЕР_1 .

03.12.2020 повноваження позивача припинено на підставі підпункту 4 пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих положень статті 33 Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" (а.с.19-27).

У зв'язку з наведеним, ОСОБА_1 звернувся до Снятинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області із заявою про працевлаштування.

26.01.2021 Снятинська районна державна адміністрація Івано-Франківської області видала позивачу довідку за №02-21/11 про неможливість надання йому попередньої роботи (посади) - керівника Центру надання адміністративних послуг районної державної адміністрації з підстав перебування Снятинської РДА в стані припинення в результаті її реорганізації, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено відповідний запис (а.с.18).

26.01.2021 ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про виплату середньої заробітної плати згідно частини 2 статті статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" (а.с.10).

26.02.2021 відповідач відмовив ОСОБА_1 у виплаті середньої заробітної плати з тих підстав, що Коломийська районна державна адміністрація Івано-Франківської області, як правонаступник Снятинської районної державної адміністрації, зобов'язана поновити позивача на попередньому місці роботи (а.с.12).

03.03.2021 позивач звернувся до Коломийської районної державної адміністрації із заявою про його працевлаштування на посаді керівника центру надання адміністративних послуг, з якої ОСОБА_1 був звільнений у зв'язку з переходом на виборну посаду відповідно до пункту 5 статті 36 КЗпП України (а.с.9).

21.03.2021 Коломийська районна державна адміністрація листом за №9-13 відмовила позивачу у працевлаштуванні з тих підстав, що станом на 15.03.2021 перехід майна, майнових прав та обов'язків Снятинської РДА до Коломийської РДА не відбувся, а відтак Коломийська РДА ще не є правонаступником Снятинської РДА. Одночасно позивача повідомлено, що у структурі Коломийської РДА відсутній підрозділ - центр надання адміністративних послуг (а.с.17).

23.03.2021 позивач повторно звернувся до відповідача із заявою про виплату середньої заробітної плати згідно частини 2 статті статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад". До вказаної заяви позивачем додано довідки Снятинської та Коломийської районних державних адміністрацій про неможливість працевлаштування (а.с.11).

22.04.2021 відповідач листом за №01-03/9/30/162 відмовив ОСОБА_1 у виплаті середньої заробітної плати з тих підстав, що Коломийська РДА, як правонаступник Снятинської РДА, зобов'язана поновити його на попередній роботі чи посаді, а за відсутності - на іншій рівноцінній роботі чи посаді на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації (а.с.16).

Наведене і стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною п'ятою статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" на сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" , депутат місцевої ради, обраний секретарем сільської, селищної, міської ради, головою, заступником голови районної, обласної, районної у місті ради, працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у поза робочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

За правилами статті 118 Кодексу Законів про працю України встановлено, що працівникам, звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державних органах, а також у партійних, профспілкових, комсомольських, кооперативних та інших громадських організаціях, надається після закінчення їх повноважень за виборною посадою попередня робота (посада), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.

В силу частин першої, другої статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" у разі обрання депутата місцевої ради на виборну посаду у раді, на якій він працює на постійній основі, трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до законодавства. Обраний на виборну посаду у відповідній раді, на якій він працює на постійній основі, депутат місцевої ради, який перебуває на службі у військових формуваннях чи правоохоронних органах держави, прикомандировується до місцевої ради із залишенням на цій службі. З працівником, якого прийнято на роботу (посаду), що її виконував (займав) депутат місцевої ради, укладається строковий трудовий договір; цей договір розривається у разі повернення депутата місцевої ради на роботу, але не пізніш як через три місяці після припинення повноважень депутата місцевої ради.

Депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету. У разі, якщо колишній депутат місцевої ради має право на пенсійне забезпечення або йому призначена пенсія за віком, по інвалідності, у зв'язку із втратою годувальника, за вислугу років відповідно до закону, за ним не зберігається середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді в раді. Час, коли колишній депутат тимчасово не працював у зв'язку з неможливістю надання йому попередньої або рівноцінної роботи (посади) безпосередньо після закінчення строку його повноважень, зараховується, але не більше шести місяців, до страхового стажу і стажу роботи (служби) за спеціальністю, за якою депутат працював до обрання у місцеву раду, де він виконував свої обов'язки на постійній основі.

Вищевказані гарантії передбачені статтею 118 Кодексу Законів про працю України та статтею 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" встановлюють право працівника, звільненого з роботи внаслідок обрання на виборну посаду у раді, на одержання після закінчення його повноважень за виборною посадою попередньої роботи (посади) на тому ж підприємстві, в установі, організації або надання йому рівноцінної роботи (посади).

Тобто, у разі, коли колишній депутат місцевої ради до обрання на виборну посаду у раді перебував у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією) незалежно від форми власності та виду діяльності, однак надання попередньої або рівноцінної роботи йому на цьому підприємстві (установі, організації) або, за його згодою, на іншому неможливе, закон гарантує збереження за цим депутатом середньої заробітної плати на період його працевлаштування, але не більше шести місяців.

Водночас підставою для припинення таких виплат є працевлаштування колишнього депутата місцевої ради в період гарантованого шестимісячного строку для працевлаштування; виникнення права на пенсійне забезпечення; закінчення гарантованого шестимісячного строку для працевлаштування.

Судом встановлено, що до обрання на виборну посаду сільським головою Вовчківської сільської ради, ОСОБА_1 обіймав посаду керівника Центру надання адміністративних послуг Снятинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області.

Після звільнення, у зв'язку із закінченням строку повноважень, позивач права на пенсійне забезпечення не набув, пенсія за віком, по інвалідності, у зв'язку із втратою годувальника, за вислугу років йому не призначена, а тому ОСОБА_1 обґрунтовано звернувся за працевлаштуванням до Снятинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області.

З цього приводу суд зазначає, що пунктом 9 постанови Вереховної Ради України "Про утворення та ліквідації районів" №807 від 17.07.2020 в Івано-Франківській області утворено Коломийський район (з адміністративним центром у місті Коломия) у складі територій Гвіздецької селищної, Городенківської міської, Заболотівської селищної, Коломийської міської, Коршівської сільської, Матеївецької сільської, Нижньовербізької сільської, Отинійської селищної, Печеніжинської селищної, Підгайчиківської сільської, П'ядицької сільської, Снятинської міської, Чернелицької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1635-р "Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій" встановлено, що відповідно до пункту 6 частини першої статті 20 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" і статті 71 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих згідно з постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів", шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою, згідно з додатком 1.

Додатком 1 до 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1635-р визначено, що Городенківська та Снятинська райдержадміністрації реорганізуються шляхом приєднання до Коломийської райдержадміністрації.

Механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням або реорганізацією райдержадміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків райдержадміністрацій, що припиняються, у зв'язку із зміною адміністративно-територіального устрою України визначає Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 за №1321 (далі - Порядок).

Дія цього Порядку поширюється на райдержадміністрації, які у зв'язку з прийняттям постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів" підлягають утворенню та/або реорганізації (підпункт 2 пункту 1).

Відповідно до пункту 4 Порядку якщо територія району, ліквідованого Верховною Радою України (далі - ліквідований район), включається до території новоутвореного району, в адміністративному центрі якого вже існує райдержадміністрація, райдержадміністрація, що діяла на території ліквідованого району, реорганізується шляхом її приєднання до райдержадміністрації, розташованої в адміністративному центрі новоутвореного району.

Пунктом 7 Порядку встановлено, перехід повноважень, прав та обов'язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється: у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації).

Згідно з пунктом 8 Порядку перехід майна, майнових прав та обов'язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється: у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації.

Відповідно до пункту 9 Порядку передавальний акт складається комісією з реорганізації та затверджується головою облдержадміністрації.

Згідно з пунктом 10 Порядку райдержадміністрація, розташована в ліквідованому районі, продовжує здійснювати свої повноваження до моменту виникнення відповідного правонаступництва, передбаченого пунктами 7 і 8 цього Порядку.

Судом встановлено, що згідно пункту 2 розпорядження голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 04.01.2021 №2 "Про утворення комісій з реорганізації районних державних адміністрацій" утворено комісію з реорганізації Городенківської та Снятинської районних державних адміністрацій, шляхом їх приєднання до Коломийської районної державної адміністрації та призначено голову Коломийської районної державної адміністрації головою комісії з реорганізації Городенківської та Снятинської районних державних адміністрацій (а.с.61).

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що Коломийська районна державна адміністрація Івано-Франківської області є правонаступником Снятинської районної адміністрації в Івано-Франківській області (публічно-владне правонаступництво).

Як уже встановлено судом, Снятинська районна державна адміністрація довідкою від 26.01.2021 за №02-21/11 повідомила позивача про неможливість надання йому попередньої роботи (посади) з підстав перебування Снятинської РДА в стані припинення в результаті її реорганізації.

В той же час, Коломийська районна державна адміністрація листом від 21.03.2021 за №9-13 також відмовила позивачу у працевлаштуванні з тих підстав, що станом на 15.03.2021 перехід майна, майнових прав та обов'язків Снятинської РДА до Коломийської РДА не відбувся, а відтак Коломийська РДА ще не є правонаступником Снятинської РДА, та одночасно повідомила позивача відсутність у структурі Коломийської РДА підрозділу - центр надання адміністративних послуг.

Згідно додаткових пояснень від 29.06.2021, поданих суду представником позивача адвокатом Устінським Андрієм Вікторовичем, ОСОБА_1 з моменту звільнення із займаної посади сільського голови села Вовчківці (03.12.2020) та протягом шести місяців, тобто до 04.06.2021 включно, не був працевлаштований та не отримував заробітну плату, а також не набув права на пенсійне забезпечення (а.с.61).

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про те, що законодавством гарантується право особи на надання, після закінчення її повноважень за виборною посадою, попередньої роботи (посади), яке може бути реалізовано за умови наявності посади, оскільки позивача не можливо працевлаштувати на попередній посаді у зв'язку з відсутністю такої посади, що підтверджується довідкою Снятинської районної державної адміністрації від 26.01.2021 за №02-21/11 та листом Коломийська районна державна адміністрація листом від 21.03.2021 за №9-13, Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" гарантує збереження за позивачем середньої заробітної плати на період його працевлаштування (але не більше шести місяців).

Такий висновок суду відповідає правовим висновкам Верховного Суду у складі Колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладеним у постанові від 25.10.2019 справа №345/3102/16-а (адміністративне провадження №К/9901/60158/18) та від 13 серпня 2020 року у справі №174/445/16-а (адміністративне провадження №К/9901/22043/18).

Судом встановлено, що згідно відомостей з офіційного веб-сайту Міністерства юстиції України Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань юридична особи - Вовчківська сільська рада припинена 15.02.2021.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №714-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської області" затверджено територію Снятинської територіальної громади, до якої включено Вовчківську територіальну громаду.

Пунктом 6-1 розділу V Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв'язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень:

у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади) (підпункт 1);

сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов'язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту (підпункт 4);

юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов'язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою (підпункт 9).

З урахуванням наведеного, Снятинська міська рада Коломийського району Івано-Франківської області є правонаступником Вовчківської сільської ради.

Відтак, саме на Снятинську міську раду Коломийського району області покладено обов'язок щодо нарахування та виплати депутату Вовчківської сільської ради середньої заробітної плати на період його працевлаштування, але не більше шести місяців, у зв'язку з неможливістю надання такому депутату попередньої роботи (посади), що узгоджується з приписами частини другої статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" .

За таких обставин, бездіяльність відповідача щодо призначення та виплати позивачу середньої заробітної плати, яку він одержував на виборній посаді у Вовчківській сільській раді, але не більше шести місяців на період його працевлаштування, є протиправною.

Посилання відповідача при відмові у виплаті середньої заробітної плати позивачу на те, що Коломийська РДА, як правонаступник Снятинської РДА, зобов'язана поновити його на попередній роботі чи посаді, а за відсутності - на іншій рівноцінній роботі чи посаді на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації суд не приймає до уваги, оскільки предметом позову є визнання протиправною бездіяльності Снятинської міської ради Коломийського району щодо виплати середньої заробітної плати (за шість місяців) та її стягнення, а не працевлаштування позивача.

Крім того, суд зазначає, що Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" не передбачено обов'язку позивача доводити правомірність відмови попереднього роботодавця щодо працевлаштування.

Наведене узгоджується з позицією Верховного Суду у складі Колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладеною у постанові від 13 серпня 2020 року у справі №174/445/16-а (адміністративне провадження №К/9901/22043/18).

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно зі статтею 13 Конвенції кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

За таких обставин, з метою ефективного захисту та відновлення порушених прав позивача основні позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльність Снятинської міської ради Коломийського району щодо ненарахування та невиплати позивачу середньої заробітної плати, яку він одержував на виборній посаді у Вовчківській сільській раді, на період його працевлаштування, але не більше шести місяців, а тому відповідача належить зобов'язати нарахувати та виплатити ОСОБА_1 у відповідності до частини 2 статті 33 Закону України"Про статус депутатів місцевих рад" середню заробітну плату на період працевлаштування з 04.12.2020 до 04.06.2021.

За таких обставин, заявлені позивачем позовні вимоги є обґрунтованими, тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

Щодо судових витрат, то в силу вимог частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України за рахунок бюджетних асигнувань Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області на користь позивача підлягає стягненню сплачений ним судовий збір у розмірі 908,00 грн. згідно квитанції №0.0.2106133948.1 від 27.04.2021.

Заявою від 18.06.2021 представником позивача повідомлено суд про те, що докази на підтвердження понесених витрат на правову (правничу) допомогу будуть подані у визначений частиною 7 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України строк.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 середньої заробітної плати, яку ОСОБА_1 одержував на виборній посаді у Вовчківській сільській раді Снятинського району Івано-Франківської області, на період його працевлаштування, але не більше шести місяців.

Зобов'язати Снятинську міську раду Коломийського району Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ - 04054240, вулиця Шевченка, будинок 70, м. Снятин, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78301) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) у відповідності до частини 2 статті 33 Закону України"Про статус депутатів місцевих рад" середню заробітну плату на період працевлаштування з 04.12.2020 до 04.06.2021.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ - 04054240, вулиця Шевченка, будинок 70, м. Снятин, Івано-Франківська область, 78300) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) ;

відповідач - Снятинська міська рада Коломийського району Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ - 04054240, вулиця Шевченка, будинок 70, м. Снятин, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78301).

Суддя Главач І.А.