Іменем України
20 липня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2739/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
27.05.2021 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області (далі - відповідач), в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 04.03.2021 № 909230154113 в частині зменшення відсоткового значення розміру пенсії за вислугу років з 80 відсотків до 60 відсотків від місячної заробітної плати та обмеження виплати пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років в розмірі 80 відсотків від суми місячної заробітної плати на підставі довідки Прокуратури Луганської області від 10.03.2020 № 18-163вих-20, про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), без обмеження розміру виплати пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням фактично виплачених сум;
- визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 19.04.2021 № 909230154113 в частині зменшення відсоткового значення розміру пенсії за вислугу років з 80 відсотків до 60 відсотків від місячної заробітної плати та обмеження виплати пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області здійснити з 01.04.2021 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років в розмірі 80 відсотків від суми місячної заробітної плати на підставі довідки Луганської обласної прокуратури № 21-184вих.21 від 02.04.2021, про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), без обмеження розміру виплати пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням фактично виплачених сум.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що з 24.09.2013 їй призначено пенсію за вислугою років у відповідності до Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (в редакції Закону України від 28.01.2005 № 2377-1V, чинний на час призначення пенсії), виходячи з розрахунку 80 відсотків від суми заробітної плати.
Рішенням суду від 03.02.2021 у справі № 360/1904/20 визнано, що УПФУ в Попаснянському районі Луганської області протиправно відмовило у перерахунку пенсії, зобов'язано відповідача здійснити позивачу з 13.12.2019 перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
На підставі вищевказаного рішення суду, рішенням від 04.03.2021 № 909230154113, відповідачем зроблений перерахунок пенсії, на підставі заробітку, вказаному у довідці прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20, але УПФУ в Попаснянському районі, протиправно розрахунок пенсії зробленій не у розмірі 80% від суми заробітної плати, вказаної у довідці прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18- 163вих-20, а тільки у розмірі 60% від заробітної плати. Також відповідачем цим рішенням вирішено призначений розмір пенсії обмежити десятьма прожитковими мінімумами, встановленим для непрацездатних осіб.
Крім того, починаючи з 15.03.2021 згідно наказу Генерального прокурора "Про день початку роботи окружних прокуратур № 40 від 17.02.2021, розпочато роботу окружних прокуратур, працівникам яких, відповідно до статті 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-УІІ, та рішення Конституційного Суду України від 26.03.2020 № 6-р/2020, збільшено посадові оклади та надбавки. На підставі цього Луганською обласною прокуратурою видана довідка від 02.04.2021 № 21-184вих 21 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.
У зв'язку з чим позивач 12.04.2021, відповідно до пункту 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» та рішення Конституційного суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)2019, зверталася з новою заявою до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області про перерахунок пенсії згідно із заробітком, вказаним у довідці Луганської обласної прокуратури № 21 -184вих 21 від 02.04.2021.
Рішенням від 19.04.2021 № 909230154113 відповідачем зроблений перерахунок пенсії на підставі заробітку, вказаному у довідці Луганської обласної прокуратури № 21-184вих 21 від 02.04.2021, але УПФУ в Попаснянському районі, знову протиправно розрахунок пенсії зробленій не у розмірі 80% від суми складової заробітної плати, вказаної у довідці Луганської обласної прокуратури № 21-184вих 21 від 02.04.2021, а тільки у розмірі 60% від суми складової заробітної плати. Також відповідачем цим рішенням знову вирішено призначений розмір пенсії обмежити десятьма прожитковими мінімумами встановленим для непрацездатних осіб.
12.04.2021 позивач звернулася до відповідача із заявами на протиправні рішення відповідача та за роз'ясненнями щодо здійсненого перерахунку пенсії не у розмірі 80% складової заробітної плати, та щодо обмеження розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, встановленим для непрацездатних осіб, та виплати перерахованої пенсії за рішенням суду.
Листами від 23.04.2021 № 30-31/Р01/8-1229/21 та № 31-30/Р-01/8-1229/21 відповідач повідомив, що рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03.03.2021 по справі № 360/1904/20 виконано у повному обсязі та здійснений перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20 відповідно до частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ.
При цьому обґрунтовуючи правомірність рішень від 04.03.2021 та від 19.04.2021 про перерахунок пенсії, відповідач посилається на те, що перерахунок пенсії ним проведено з додержанням вимог абзацу 6 частини 15 статті 86 Закону №1697- VІІ (в редакції Законів України №911- VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та №1774- VIII від 06.12.2016), згідно якого максимальний розмір пенсії) з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації на інших доплат до пенсії, встановлені законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Позивач вважає такі рішення відповідача від 04.03.2021 та від 19.04.2021 про перерахунок пенсії такими, що прийняті не у відповідності до норм законодавства та такими, які порушують права, тому що відповідач безпідставно зменшив відсотковий розмір пенсії та обмежив її розмір десятьма прожитковими мінімумами.
Відповідач позов не визнав, про що 15.06.2021 через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) подав відзив на позовну заяву (арк. спр. 33-35).
Обґрунтовуючи заперечення проти позову, відповідач зазначив, що рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03.02.2021 по справі № 360/1904/20, яким зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії за вислугу років відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України від 14.10.2014 №1697-УІ "Про прокуратуру" на підставі довідки, виданою прокуратурою Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих.-20, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії виконано. Управлінням Пенсійного фонду України в Попаснянському районі здійснено перерахунок пенсії, суму пенсії позивача, нарахованої за період до набрання судовим рішенням законної сили, тобто за період з 13.12.2019 по 30.04.2021 в сумі 202019,05 грн. включено до Реєстру судових рішень ІКІС ПФУ.
В рішенні Луганського окружного адміністративного суду від 03.02.2021 по справі № 360/1904/20 відсутнє зобов'язання щодо виплати пенсії без обмеження її максимального розміру. В задоволенні вимог ОСОБА_2 щодо зобов'язання управління здійснити перерахунок пенсії без граничного розміру пенсії, виходячи з розрахунку 80% суми місячного заробітку - відмовлено.
Положення про встановлення тимчасового максимального розміру пенсії у розмірі 10740,00 грн визначено Законом України від 24.12.2015 №911- VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" та Законом України від 06.12.2016 №1774-УІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
На виконання рішення суду перерахунок пенсії проведено з додержанням вимог абзацу 6 частини 15 статті 86 Закону № 1697-VІІІ (в редакції Законів України №911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та №1774- VІІІ від 06.12.2016, згідно якого максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлені законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлені законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність) з 1 грудня - 16380,00 грн.
Розділ XV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» доповнено пунктом 13.2 згідно з Законом № 2148-VIII від 03.10.2017, згідно з яким максимальний розмір пенсії, призначеної на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), не може перевищувати десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлені законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність не може перевищувати з 1 липня - 17120,00 грн, а з 1 грудня - 17690,00 грн.
12.04.2021 позивач особисто звернулась із заявою про перерахунок пенсії зі збільшення заробітної плати та надала довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 02.04.2021 за № 21-184 вих-21.
Після проведеного перерахунку на підставі заяви від 12.04.2021 та розпорядження про перерахунок пенсії основний розмір пенсії від середнього заробітку (60%) складає 29120,00 грн, але максимальний розмір пенсії обмежений десятьма прожитковими мінімумами, який з 01.04.2021 складає 17690,00 грн.
Щодо вимоги позивача визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 19.04.2021 №909230154113 в частині зменшення ОСОБА_2 відсоткового значення розміру пенсії за вислугу років з 80% до 60% від місячної заробітної плати та обмеження виплати пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність та здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_2 пенсії за вислугу років в розмірі 80 відсотків від суми місячної заробітної плати на підставі довідки Луганської обласної прокуратури про розмір заробітної плати(грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій від 10.03.2020 №18-163вих20, без обмеження розміру виплати пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням фактично виплачених сум, управління вважає вимоги позивача безпідставними, такими, що не гуртуються на нормах чинного законодавства.
Ухвалою суду від 31.05.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено, що справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмову провадженні) (арк. спр. 28-30).
Ухвалою суду від 18.06.2021 вирішено подальший розгляд адміністративної справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (арк. спр. 60).
Ухвалою від 20.07.2021 замінено відповідача Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області (ідентифікаційний код 21792608) правонаступником Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код 21782461) (арк. спр. 73-74).
Позивач та представник відповідача у судове засідання не прибули, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, представник відповідача просив розглядати справу без його участі.
Згідно з частиною третьою статті 268 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанції.
Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (частина дев'ята статті 205 КАС України).
З огляду на положення статті 205 КАС України справу розглянуто за відсутності сторін у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років, про що свідчить пенсійне посвідчення від 28.11.2013, видане Пенсійним фондом України (спр. 15).
Відповідно до протоколу 489 від 26.09.2013 позивачу призначено пенсію за вислугу років в розмірі 80 відсотків місячної заробітної плати (арк. спр. 48-49).
10.03.2020 за № 18-163вих-20 прокуратурою Луганської області відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», ОСОБА_1 видано довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, за нормами чинними на 06.09.2017 за відповідною (прирівняною) посадою старший прокурор прокуратури району (арк. спр. 16, 41).
11.03.2020 позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії за вислугою років у зв'язку із підвищенням розміру посадового окладу на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20 (арк. спр. 40).
За результатами розгляду заяви позивача від 11.03.2020 відповідач прийняв рішення від 05.05.2020 б/н, яким відмовив ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII, у зв'язку з прийняттям Другим сенатом Конституційного Суду України 13.12.2019 Рішення №7-р(ІІ)2019, з огляду на те, що останній нормативно-правовий акт щодо підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури, а саме постанова Кабінету Міністрів України № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» прийнята 30.08.2017 (набрала чинності з 06.09.2017), тобто до 13.12.2019, підстави для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 1697 в редакції, від 13.12.2019, відсутні, оскільки на момент прийняття зазначеної постанови та набрання нею чинності частина двадцята статті 86 Закону № 1697 діяла в редакції Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76 від 28.12.2014, якою порядок перерахунку пенсій працівникам прокуратури не було визначено (арк. спр. 42).
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 03.03.2021 у справі № 360/1904/20, яке набрало законної сили 03.04.2021, визнано протиправним та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 05 травня 2020 року б/н, яким ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати згідно Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII «Про прокуратуру»; зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України від 14.10.2014 № 1697-VII «Про прокуратуру» на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10 березня 2020 року за № 18-163вих-20, з урахуванням раніше проведених виплат. У задоволенні решти позовних вимог відмовити (арк. спр. 65-69).
На виконання вказаного рішення суду відповідач провів перерахунок пенсії позивачу з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за №18-163вих-20 з розрахунку 60 % від заробітної плати, призначений розмір пенсії обмежено десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для непрацездатних осіб (арк. спр. 17, 18, 43, 45).
Згідно з довідкою Луганської обласної прокуратури № 21-184вих21 від 02.04.2021 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, відповідно до якої розмір заробітної плати (грошового забезпечення), з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за нормами чинними на 15.03.2021 за відповідною (прирівняною) посадою прокурор прокуратури (окружна) становить: посадовий оклад - 32000,00 грн; надбавка за вислугу років (30 %) - 9600,00 грн; матеріальні допомоги (для оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань) - по 3466,67 грн. Усього 48533,34 грн (арк. спр. 23, 39).
12.04.2021 позивач звернувся до відповідача із заявами (вхідними № 30/Р-1229-21 № 31/Р-1229-21), про перерахунок пенсії на підставі довідки Луганської обласної прокуратури від 10.03.2020 за №18-163вих-20 (арк. спр. 19-20) та на підставі довідки № 21-184вих21 від 02.04.2021 (арк. спр. 25, 38).
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії від 16.04.2021 відповідач провів перерахунок пенсії позивачу з розрахунку 60 % від заробітної плати, призначений розмір пенсії обмежено десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для непрацездатних осіб (арк. спр. 17, 18, 24).
Листами від 23.04.2021 № 30-31/Р01/8-1229/21 та № 31-30/Р-01/8-1229/21, відповідач повідомив, що рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03.03.2021 по справі № 360/1904/20 виконано у повному обсязі та здійснений перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20 відповідно до частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ та на підставі довідки Луганської обласної прокуратури № 21-184вих21 від 02.04.2021 (арк. спр. 21-22, 26).
Вирішуючи адміністративний позов по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих на час призначення позивачу пенсії за вислугу років було врегульовано статтею 50-1 Закону України від 05.11.1991 № 1789-ХІІ "Про прокуратуру" (далі - Закон № 1789-ХІІ), положеннями якої, серед іншого, визначено, що:
- прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку (частина перша);
- пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються органами Пенсійного фонду України і виплачуються в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України (частина одинадцята);
- обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком (частина дванадцята);
- пенсія, призначена відповідно до цієї статті, виплачується незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. Прокурори і слідчі прокуратури, яким призначено пенсію за вислугу років і які працюють на прокурорсько-слідчих посадах, мають право одержувати заробітну плату відповідно до законодавства. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати десяти тисяч гривень на місяць (частина чотирнадцята);
- призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (частина сімнадцята).
На час проведення перерахунку пенсії позивачу засади пенсійного забезпечення працівників прокуратури визначено статтею 86 Закону України від 14.10.2014 № 1697-VII "Про прокуратуру" (далі - Закон № 1697-VII), зокрема:
- пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії (частина друга);
- пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами (частина тринадцята);
- максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень (абзац шостий частини п'ятнадцятої).
Підпунктом 1 пункту 3 розділу ХІІ Прикінцеві положення Закону № 1697-VII визнано таким, що втратив чинність із набрання чинності цим Законом Закон № 1789-XII, крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.
Як встановлено судом та не заперечується сторонами у справі, позивачу з 24 вересня 2013 року призначена пенсія за вислугу років відповідно статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ у розмірі 80 % від суми місячної заробітної плати.
На час призначення пенсії позивачу була чинною частина перша статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, яка встановлювала, що пенсія прокурорам і слідчим призначається в розмірі 80 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Згідно зі статтею 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Суд відзначає, що зміна відсоткового значення розміру пенсії за вислугу років, що призначалась за статтею 50-1 Закону № 1789-XII, відбулась після набрання чинності Законом № 1697-VII, тобто з 15.07.2015.
В постанові від 03.05.2018 у справі № 308/11498/16-а та постанові від 10.04.2019 у справі № 310/6638/16-а (2-а/310/652/16) Верховний Суд висловив правову позицію, згідно з якою при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому зміни у законодавстві щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку, що при перерахунку раніше призначеної позивачу пенсії її розмір має обчислюватися, виходячи із відсоткового значення пенсії, право на яке позивач набув при призначенні пенсії, та яке не може зменшуватися внаслідок подальших змін в законодавстві.
Отже, застосування відповідачем відсоткового розміру пенсії, передбаченого частиною другою статті 86 Закону № 1697-VII, до перерахунку пенсії позивача, призначеної з 13.12.2002 за статтею 50-1 Закону № 1789-ХІІ, є протиправним, оскільки, як встановив суд, такий показник є застосовним при призначенні пенсії після набрання чинності Законом №1697-VII (15.07.2015), а не перерахунку розміру раніше призначеної пенсії.
Суд зазначає, що при перерахунку пенсії за вислугу років змінною величиною є лише розмір пенсії, що залежить від зміни розміру чи складових місячної (чинної) заробітної плати відповідної категорії працівників, з якої здійснюється обрахунок пенсії, а не відсоткове значення розміру пенсії, обрахунок якого здійснений при її призначенні, та є незмінним.
Верховний Суд України у постанові від 06.10.2015 у справі № 21-2432а15 сформулював правовий висновок щодо застосування норм матеріального права у спорах цієї категорії у подібних правовідносинах, зокрема, визначив, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Колегія суддів тоді дійшла такого правового висновку: внесені Законом № 3668-VІ зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, які змін у зв'язку із прийняттям Закону № 3668-VІ не зазнали.
Такий правовий висновок підтриманий Верховним Судом у постановах від 03.05.2018 у справі № 308/11498/16-а, від 22.06.2018 у справі № 635/6663/16-а, від 17.07.2018 у справі № 559/2862/16-а, від 19.12.2018 у справі № 725/1352/16-а, від 31.07.2019 у справі №354/90/15-а, від 29.04.2020 у справі № 490/5366/16-а.
Суд дійшов висновку, що у межах спірних правовідносин у відповідача були відсутні правові підстави для зменшення відсоткового значення розміру пенсії за вислугу років позивача з 80 % до 60 % від суми місячної (чинної) заробітної плати при здійсненні її перерахунку, починаючи з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20, та з 01.04.2021 на підставі довідки Луганської обласної прокуратури № 21-184вих21 від 02.04.2021 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.
Стосовно обмеження максимального розміру пенсії позивача під час проведення її перерахунку з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за №18-163вих-20, та з 01.04.2021 на підставі довідки Луганської обласної прокуратури №21-184вих21 від 02.04.2021 суд зазначає таке.
Обмеження виплати пенсії максимальним її розміром вперше було запроваджено Законом України від 08.07.2011 № 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (далі - Закон № 3668-VI), який набрав чинності з 01.10.2011, та прийнятий з метою визначення заходів подальшого реформування пенсійної системи та збалансування солідарної системи пенсійного страхування.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону № 3668-VI максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до, зокрема, Закону України "Про прокуратуру" не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
За приписами абзацу першого пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Суд звертає увагу на те, що пункт 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 3668-VI не регулює питання обмеження максимальним розміром пенсії осіб, у яких на 01.10.2011 вона не досягала максимального розміру (десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність). Тобто, для осіб, яким призначено пенсію за законодавством, що не передбачало обмеження максимального розміру, законодавець передбачив лише збереження раніше призначеного розміру пенсії. Водночас, право на здійснення перерахунку пенсії у розмірі, що перевищує максимально встановлений законом, законодавцем не передбачено.
Законом України від 02.03.2015 № 213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", який набрав чинності з 01.04.2015, частину п'ятнадцяту статті 50-1 Закону № 1789-XII замінено чотирма частинами, зокрема, частиною вісімнадцятою такого змісту: "Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність".
У той же час, 15.12.2015 Закон № 1789-XII відповідно до розділу ХІІ "Прикінцеві положення" Закону № 1697-VII втратив чинність (крім, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1). Отже, частина вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-XII, яка застосовувалась субсидіарно з пунктом 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 3668-VI та врегульовувала питання виплати пенсій без обмежень, втратила чинність з набранням чинності Закону № 1697-VII, а тому до спірних правовідносин такі норми не застосовуються.
Абзацом шостим частини п'ятнадцятої статті 86 Закону № 1697-VII визначено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Отже, у зв'язку з прийняттям Закону № 1697-VII розмір пенсії прокурорів знову обмежено максимальним розміром - десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність.
Таким чином, на момент проведення перерахунку пенсії позивача наведеними вище положеннями законодавства встановлюються обмеження розміру виплачуваної пенсії, які мають імперативний характер, неконституційними не визнавались, є чинними та обов'язковими до виконання органами Пенсійного фонду України, у зв'язку з чим суд дійшов висновку про відсутність у відповідача законних підстав для здійснення виплати нарахованої пенсії без обмеження граничного розміру.
Також суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що тлумачення пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3668-VI в контексті розмежування пенсіонерів на дві категорії: 1) яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) була встановлена до 1 жовтня 2011 року і розмір якої перевищував максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений Законом № 3668-VI, 2) яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) була встановлена до 1 жовтня 2011 року, але розмір якої не перевищував максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, може призвести до порушення принципів рівності й справедливості, спотворення розуміння сутності обов'язку держави щодо гарантування права застрахованих осіб на пенсію.
Виокремлення осіб другої вказаної групи, без застосування до них положень пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3668-VI, може призвести до здійснення їм подальших перерахунків (підвищень, індексацій, тощо) пенсій з можливим перевищенням встановленого статтею 2 цього Закону обмеження максимального розміру пенсії, що ставить у нерівне становище з пенсіонерами першої виділеної вище групи.
Такий підхід відповідно до пункту 3 частини першої статті 1 Закону України від 06.09.2012 № 5207-VI "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" вважається непрямою дискримінацією - ситуація, за якої внаслідок реалізації чи застосування формально нейтральних правових норм, критеріїв оцінки, правил, вимог чи практики для особи та/або групи осіб за їх певними ознаками виникають менш сприятливі умови або становище порівняно з іншими особами та/або групами осіб, крім випадків, коли їх реалізація чи застосування має правомірну, об'єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними.
При цьому, звертає на себе увагу той факт, що норми пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3668-VI є лише частиною вказаного нормативно-правового акта, не дублюються іншими актами, встановлюють межі застосування норм інституту "обмеження максимального розміру пенсії" за колом осіб в момент набуття чинності Закону № 3668-VI та спрямовані на збереження соціальних прав і інтересів в сфері пенсійних відносин, реалізація яких мала місце до набуття вступу в силу цього Закону.
Разом з тим, з часу набрання чинності вказаним Законом він поширює свою дію на всю територію України і розповсюджується на всіх осіб, які отримують пенсії за законодавством України (зокрема, призначені (перераховані) відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у статті 2 Закону № 3668-VI).
Відтак, на осіб, яким пенсія перерахована відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у статті 2 Закону № 3668-VI, та розмір якої перевищує максимальний розмір, встановлений цим Законом, поширюються приписи законодавства, чинні на час здійснення такого перерахунку.
Такий правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 10.12.2020 у справі № 580/492/19, який суд, в силу вимог частини п'ятої статті 242 КАС України, враховує при прийнятті рішення у цій справі.
Як слідує з матеріалів справи та не заперечується сторонами, внаслідок перерахунку пенсії позивача з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20, та з 01.04.2021 на підставі довідки Луганської обласної прокуратури № 21-184вих21 від 02.04.2021 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, її розмір перевищив максимальний.
Оскільки таке перевищення стало результатом перерахунку пенсії позивача в період дії загальної норми частини першої статті 2 Закону № 3668-VI, то до регулювання спірних правовідносин слід застосовувати положення вказаної статті, яка встановлює обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.
Зазначені положення Закону № 3668-VI неконституційними не визнавалися, є чинними, а тому обов'язкові для застосування.
Суд також вважає за необхідне зазначити, що Верховний Суд неодноразово здійснював касаційний розгляд справ, де позивачами виступали особи, яким пенсії були призначені відповідно до Закону № 1789-XII, а вимоги позовних заяв було звернуто до пенсійного органу стосовно неправомірності його дій та рішень щодо здійснення перерахунку такої пенсії із застосуванням обмеження її максимальним розміром, передбаченим статтею 86 Закону № 1697-VII, в редакції зі змінами, внесеними Законами України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (постанови Верховного Суду від 22.05.2018 у справі №205/8204/16-а, від 03.04.2018 у справі № 361/4922/17, від 02.05.2018 у справі № 704/87/17, від 15.08.2018 у справі № 161/9572/17, від 17.01.2019 у справі № 161/713/17, від 15.05.2019 у справі № 554/4191/17, від 21.11.2019 у справі № 161/14321/16-а, від 21.05.2020 у справі №554/10510/16-а та від 28.10.2020 у справі № 686/2428/16-а).
Розглядаючи вищевказані справи, Верховний Суд сформулював правову позицію, відповідно до якої положення норм чинного законодавства, якими обмежувався максимальний розмір пенсії, не визнавались у встановленому порядку Конституційним Судом України такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), отже, є чинними і підлягають виконанню. Тобто, на момент проведення перерахунку пенсії позивачам, наведеними положеннями встановлюються тимчасові обмеження розміру виплачуваної пенсії, які мають імперативний характер, неконституційними не визнавались, є чинними та обов'язковими до виконання органами Пенсійного фонду України.
Також на вказані обставини звернув увагу Верховний Суд в ухвалі від 04.02.2021 у справі № 400/6132/20 про відмову у відкритті провадження та розгляд як зразкової справи №400/6132/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання протиправним та скасування рішення відповідача про перерахунок пенсії в частині зменшення її розміру з 90 до 60 відсотків від заробітку та обмеження її максимального розміру десятьма прожитковими мінімумами для осіб, що втратили працездатність, та зобов'язання пенсійний орган здійснити перерахунок призначеної їй пенсії у розмірі 90 відсотків та без обмеження її максимального розміру із виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії, починаючи з 01 жовтня 2020 року, а також в ухвалі від 29.06.2021 у справі № 360/2573/21.
Підсумовуючи вищенаведене, суд доходить висновку, що відповідач при здійсненні перерахунку пенсії позивача з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20, та з 01.04.2021 на підставі довідки Луганської обласної прокуратури № 21-184вих21 від 02.04.2021, правомірно обмежив її розмір десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.
У позовній заяві позивач просить визнати протиправними та скасувати розпорядження від 04.03.2021 та від 19.04.2021 за № 909230154113 в частині змін (зменшення) при перерахунку процентного розміру пенсії за вислугу років з 80 % до 60 % від місячної заробітної плати та обмеження пенсії максимальним розміром.
З цього приводу суд зауважує, що зазначені вище рішення відповідача за № 909230154113 не є рішеннями суб'єкта владних повноважень у розумінні КАС України, а лише надані позивачу як протоколи з пенсійної справи, які відображають перерахунок його пенсії.
Відповідно до частини першої статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.
Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об'єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім, необхідним та ефективним: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганської області щодо зменшення ОСОБА_1 відсоткового значення розміру пенсії з 80 % до 60 % місячної заробітної плати при здійсненні її з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20, та з 01.04.2021 на підставі довідки Луганської обласної прокуратури № 21-184вих21 від 02.04.2021 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.
Враховуючи те, що суд визнає протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії позивача з 80 % до 60 % від місячної заробітної плати при здійсненні її перерахунку з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20, та з 01.04.2021 на підставі довідки Луганської обласної прокуратури №2 1-184вих21 від 02.04.2021 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, та не знаходить правових підстав для визнання протиправними дій відповідача в частині обмеження розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, то з метою відновлення порушених прав та інтересів позивача належить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області як правонаступника відповідача здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20, та з 01.04.2021 на підставі довідки Луганської обласної прокуратури № 21-184вих21 від 02.04.2021 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, у розмірі 80 % від суми місячної заробітної плати.
Таким чином, позов належить задовольнити частково.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до правил статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати по сплаті судового збору пропорційно до розміру задоволених позовних вимог у сумі 908,00 грн.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код 21782461, місцезнаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області щодо зменшення ОСОБА_1 відсоткового значення розміру пенсії з 80 % до 60 % місячної заробітної плати при здійсненні її перерахунку з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20, та з 01.04.2021 на підставі довідки Луганської обласної прокуратури № 21-184вих21 від 02.04.2021 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Луганської області від 10.03.2020 за № 18-163вих-20, та з 01.04.2021 на підставі довідки Луганської обласної прокуратури № 21-184вих21 від 02.04.2021 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, у розмірі 80 % від суми місячної заробітної плати.
У задоволенні позовних вимог про нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії без обмеження максимального розміру відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 908,00 грн (дев'ятсот вісім грн 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Т.В. Смішлива