Ухвала від 06.07.2021 по справі 380/2487/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/2487/21

УХВАЛА

про накладення штрафу в порядку процесуального примусу

06 липня 2021 року м. Львів

10 год. 38 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Гулкевича В.О., позивача ОСОБА_1 розглянув у відкритому судовому засіданні питання про накладення штрафу на підставі п. 3 ч. 1 ст. 149 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної політики про визнання протиправними дій та зобов'язати вчинити дії -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, у якій просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо видання пункту 3 наказу військового комісара Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (по особовому складу державних службовців) № 1-ДС від 02.11.2020;

- визнати пункт 3 наказу військового комісара Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (по особовому складу державних службовців) № 1-ДС від 02.11.2020 протиправним (незаконним та таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили) та нечинним;

- зобов'язати відповідача видати новий наказ, яким внести зміни до пункту 3 наказу військового комісара Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (по особовому складу державних службовців) № 1-ДС від 02.11.2020, відповідно до яких прийняти позивача на роботу на рівнозначну посаду спеціаліста відділу територіальної оборони управління безстроково в порядку переведення з посади спеціаліста відділу територіальної оборони ІНФОРМАЦІЯ_1 зі збереженням всіх належних йому за посадою та терміном державної служби прав, пільг та переваг.

Підставою позову зазначено невідповідність п. 3 оскаржуваного наказу відповідача правовим актам вищої юридичної сили. Вважає, що такий винесено в порушення вимог п. 2 ч. 1 та ч. 2 ст. 41 Закону України «Про державну службу», оскільки позивача переведено не на вакантну посаду та згоди на таке переведення він не надавав. Крім цього, на думку позивача, відповідачем порушено порядок видання оскаржуваного наказу, оскільки військовим комісаром ІНФОРМАЦІЯ_1 наказ про звільнення ОСОБА_1 в порядку переведення не видавався. Вважає такі дії відповідача протиправними, відтак звернувся до суду із цим позовом.

Ухвалою від 26.02.2021 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом сторін.

Ухвалою суду від 01.06.2021 витребувано від Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки штатні розписи ІНФОРМАЦІЯ_1 та Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за 2020 рік або належним чином засвідчених копій таких.

На виконання вказаної ухвали Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки витребуваних судом доказів не подав, натомість надіслав суду штатний розпис Львівського обласного військового комісаріату та військових комісаріатів Львівської області (технічних працівників).

У зв'язку із вказаним у судовому засіданні 06.07.2021 судом поставлено на обговорення питань про накладення на відповідача штрафу на підставі п. 3 ч. 1 ст. 149 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач при вирішенні цього питання поклався на розсуд суду.

При вирішенні питання про накладення штрафу в порядку процесуального примусу суд керується таким.

Міністерством праці та соціальної політики України у листі № 162/06/187-07 «Щодо штатного розпису» визначено, що штатний розпис - це документ, що встановлює для даного підприємства, установи, організації структуру, штат та посадові оклади працівників. У штатному розписі містяться назви посад, чисельність персоналу і оклади по кожній посаді. Прийняття, затвердження керівником підприємства штатного розпису проводиться шляхом видання спеціального локального нормативного акта (наказу), що визначатиме кількість працівників кожної професії з розподілом штатних одиниць за структурними підрозділами підприємства».

Для бюджетних установ наказом Міністерства фінансів України № 57 від 28.01.2002 затверджено звичайну та типову форми штатного розпису. Відповідно до установлених форм штатний розпис містить вичерпний перелік відомостей, що стосуються:

- назви структурного підрозділу;

- кількості штатних посад;

- посадовий оклад;

- надбавки;

- доплати;

- фонду заробітної плати на місяць за посадовими окладами (грн).

Суд зазначає, що станом на 06.07.2021 вимог ухвали суду від 01.06.2021, яка набрала законної сили, Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки не виконав, не надіслав докази та не подав жодних доказів про неможливість виконання вказаної ухвали.

Відповідно до положень Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України; обов'язковість рішень суду є однією із основних засад судочинства, яка гарантує ефективне здійснення правосуддя; за неповагу до суду і судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності (частина п'ята статті 124, пункт 9 частини третьої, частина п'ята статті 129). Конституційний Суд України вказав, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (Рішення КС України N 16-рп/2009 від 30.06.2009).

Обов'язковість виконання рішення суду гарантується встановленням відповідальності за його невиконання.

Відповідно до ч. 6 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7 ст. 80 КАС України).

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом.

Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України.

Незважаючи на отримання ухвали суду від 01.06.2021 про витребування доказів, яка набрала законної сили, Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки ухилився від її виконання без поважних причин та проігнорував судове рішення.

З урахуванням встановлених обставин суд, керуючись положеннями п. 3 ч. 1 ст. 149 КАС України, дійшов висновку про необхідність постановлення ухвали про стягнення з Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки штрафу в розмірі двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.07.2021 становить 2379 грн.

Керуючись ст.ст. 144, 145, 149, 243, 248, 256, 293, 294 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Стягнути з Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної політики (79005 м. Львів вул. Івана Франка 25; код за ЄДРПОУ 08412340) до Державного бюджету України штраф у розмірі двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 4758 (чотири тисячі сімсот п'ятдесят вісім) гривень 00 копійок.

Стягувач: Державна судова адміністрація України (01021 м. Київ вул. Липська буд. 18/5; код за ЄДРПОУ: 26255795; отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100; код за ЄДРПОУ: 38004897; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача 820019; рахунок отримувача: UA528999980000031116106026007; код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Боржник: Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної політики (79005 м. Львів вул. Івана Франка 25; код за ЄДРПОУ 08412340).

Відповідно до ч. 6 ст. 149 КАС України суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, щодо якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов'язків.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.

Ухвала про стягнення штрафу може бути оскаржена в апеляційному порядку до суду вищої інстанції. Оскарження такої ухвали не перешкоджає розгляду справи. Постанова суду апеляційної інстанції за результатами перегляду ухвали про накладення штрафу є остаточною і оскарженню не підлягає (ч. 4 ст. 149 КАС України).

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом (ч. 1 ст. 256 КАС України).

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги через Львівський окружний адміністративний суд у п'ятнадцятиденний строк з дати складення повного тексту ухвали до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 09.07.2021.

Суддя Р.П. Качур