Рішення від 07.07.2021 по справі 320/3366/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2021 року м.Київ №320/3366/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, у якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:

- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо відмови від перерахування ОСОБА_1 пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення від 25.02.2021 № 22/6-1119 станом на 01.09.2019, виданої МВС України, протиправними;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області здійснити з 01.09.2019 року перерахунок та виплату, з урахуванням раніше виплачених сум, пенсії ОСОБА_1 згідно з оновленою довідкою виданою МВС України від 25.02.2021 № 22/6-1119.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що згідно ч.18 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у разі, якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.03.2021 відкрито провадження в цій адміністративній справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, надіслав відзив на позовну заяву, в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити, наголосивши на тому, що на момент видачі позивачеві довідки МВС №22/6-1119 від 25 лютого 2021 року спірні норми постанови КМУ №103 та Порядку №45 були чинними і підлягали застосуванню у правовідносинах, пов'язаних з перерахунком пенсій, призначених за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. На думку відповідача, правові підстави для направлення МВС до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, з зазначенням складових, на яких наполягає позивач, наразі відсутні, оскільки після 01.03.2018 грошове забезпечення військовослужбовців не підвищувалося, а Кабінетом Міністрів України не приймалися інші рішення щодо перерахунку пенсій військовослужбовців. Відповідачем наголошено, що оскільки спірні додаткові види грошового забезпечення, які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не виплачувались, ці надбавки правомірно не вказані у довідці Ліквідаційної комісії МВС про розмір грошового забезпечення, на підставі якої позивачеві був здійснений перерахунок у 2018 році.

Не погоджуючись з позицією відповідача, позивачем були надані відповіді на відзив, у яких позивач приводить доводи, аналогічні викладеним ним у своєму позові, підтримує позовні вимоги та просить їх задовольнити.

Розглянувши подані матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , код РНОКПП - НОМЕР_1 , є громадянином України, що підтверджується паспортом № НОМЕР_2 , виданим 04.03.2020 органом №3247 (а.с. 14).

Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, що підтверджується копією пенсійного посвідчення серії НОМЕР_3 від 18.06.2014, та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992.

Так, 24 квітня 2014 року позивач був звільнений з органів внутрішніх справ у запас за вислугою років та йому було призначено пенсію за вислугу років відповідно до статей 12, 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Розмір пенсії позивача обчислений, виходячи із грошового забезпечення, встановленого відповідно до постанови КМУ від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та складається із: посадовий оклад - 750, 00 грн.; підвищення посадового окладу 15% - 112, 50 грн.; оклад за звання підполковник міліції - 120, 00 грн.; надбавка за стаж служби (40%) - 343, 88 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 663, 19 грн.; премія 70% - 1392, 70 грн. Всього - 3382, 27 грн.

У березні 2018 року позивачеві перераховано пенсію з 01.01.2016 відповідно до довідки № 1003014453 від 22.03.2018. Розмір грошового забезпечення за нормами, чинними станом на 01.01.2016 за посадою інспектор - стройові підрозділи поліції в м. Києві становить: посадовий оклад - 2500, 00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням капітан міліції - 1800, 00 грн.; надбавка за вислугу років (40%) - 1720, 00 грн.; премія (19, 64%) - 1182, 33 грн. Всього 7202, 33 грн.

16 вересня 2019 року на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду виготовлено нову довідку № 1003014453 з наступними складовими: посадовий оклад - 2500, 00 грн.; підвищення посадового окладу (15%) - 375, 00 грн.; оклад за спеціальним званням - 1800, 00 грн.; надбавка за стаж служби (40%) - 1870, 00 грн.; премія (19, 64%) - 1285, 44 грн. Всього 7830, 44 грн.

Дані обставини були встановлені рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 у справі №320/345/20, яке набрало законної сили 25.01.2021, та мають сили преюдиції, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Також, вищезазначеним судовим рішенням було зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, для перерахунку пенсії з 01.09.2019, довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2019 за рівноцінною посадою, посаді, яку обіймав ОСОБА_1 на день звільнення, з повною реальною інформацією згідно його грошового атестату № 50, постанов № 1294 та № 988, наказу МВС України № 260, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 500,00 грн.; підвищення посадового окладу (15%) - 375, 00 грн.; оклад за спеціальним званням капітан міліції - 1 800, 00 грн.; надбавка за вислугу років (40%) - 1 880, 00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3 277,50; надбавка за специфічні умови проходження служби (40%) - 2 622, 00 грн.; премія (70%) - 4 588, 50 грн., всього - 17 043, 00 грн.

На виконання рішення суду, Департаментом персоналу Міністерства Внутрішніх справ України було підготовлено та направлено позивачу та відповідачеві довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 25.02.2021 №22/6-1119 станом на 01.09.2019 (день визначений у рішенні суду) за рівноцінною досадою посаді, яку обіймав на день звільнення "Інспектор (стройові підрозділи поліції в місті Києві), у якій були зазначені наступні складові грошового забезпечення: посадовий оклад - 2500 грн., оклад за спеціальним званням (капітан поліції) - 1800 грн., підвищення посадового окладу за службу в поліції особливого призначення (15%) - 375 грн.; надбавка за стаж служби в поліції (40%) - 1880 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50 %) - 3277,50 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (40%) - 2622,00 грн., премія (70%) - 4588,50 грн., усього - 17043,00 грн. (а.с. 21).

Дана довідка була видана позивачеві та одночасно направлена відповідачеві листом від 25.02.2021 №7535/22-2021 (а.с. 22).

05.03.2021, позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду у Київській області про перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки від 25.02.2021 №22/6-1119 (а.с. 23-24).

Однак, відповідач листом від 12.03.2021 №1000-0203-8/26720 відмовив у здійсненні такого перерахунку та повідомив, що порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України №2262-ХІІ, затверджений постановою КМУ від 13.02.2008 №45 “Про затвердження Порядку перерахунку пенсій, призначених відповідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992 №393. Відповідно до п.1 Порядку пенсії призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом України №2262-ХІІ перераховуються на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. На даний час інших рішень про умови, порядок проведення перерахунку пенсій та виплату перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) урядом не приймалося. Отже, підстави для проведення перерахунку пенсії згідно довідки про розмір грошового забезпечення від 19.04.2021 №22/6-1586, наданої МВС України відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, від 11.11.2015 №988, у Головного управління відсутні (а.с. 25).

Викладені обставини передували зверненню позивача до суду з відповідним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.

Частина друга статті 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ (далі- Закон №2262-ХІІ).

Згідно з частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини першої статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Згідно з частиною третьою статті 63 Закону № 2262 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі- Постанова №704), яка набрала чинності 01 березня 2018 року, та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.

Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, йде мова про такі додаткові види грошового забезпечення:

- надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704);

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) особам рядового і начальницького складу (підпункт 6 пункт 6 Постанови № 704).

При цьому, підпунктом 2 пункту 5 Постанови № 704 керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", 21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103).

Пунктом 1 Постанови № 103 передбачене перерахування пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Відповідно до пункту 2 Постанови № 103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01.01.2018 у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75 відсотків; з 01.01.2020 - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.

Крім того, пунктом 6 Постанови № 103 внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Постанова № 45), а саме:

- пункт 5 Порядку викладено в наступній редакції: "Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням";

- з додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" вилучено такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Однак, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 в адміністративній справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою № 45. Зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акту протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Зі змісту вказаного рішення Окружного адміністративного суду м. Києва вбачається, що Постанова № 103 в наведеній частині визнана протиправною та нечинною у зв'язку з тим, що Уряд України, визначаючи новий порядок перерахунку раніше призначених пенсій, не враховував всі види грошового забезпечення військовослужбовців, вичерпний перелік яких встановлений Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", і які відображають умови, особливості військової служби кожної особи, яка має право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Переглядаючи вказане судове рішення, Верховний Суд у постанові від 12 листопада 2019, серед іншого, вказав, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України. Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.

Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишене без змін Шостим апеляційним адміністративним судом та Верховним Судом, в силу частини другої статті 255 КАС України, набрало законної сили 05 березня 2019 року.

Верховний Суд у рішенні від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19 надав правову оцінку юридичним наслідкам, які спричинило рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року для осіб, які отримують пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ та, зокрема, для органів Пенсійного фонду України в частині їх повноважень щодо перерахунку пенсій таким особам.

В силу вимог частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України суд застосовує до спірних правовідносин наведені у такому рішенні Верховного Суду висновки щодо способу застосування релевантних норм права.

Зокрема, Верховний Суд у рішенні від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19 констатував, що з 5 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 - виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.

Крім того, частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/12704/18 від 14 травня 2019 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103. Отже, з 19 листопада 2019 року - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/12704/18 - пункт 3 Постанови № 103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.

Відтак, ОСОБА_1 набув права на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону України № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

При цьому Верховний Суд у рішенні у справі № 160/8324/19 зазначив, що до моменту отримання належної довідки від уповноваженого структурного підрозділу (в даному випадку - Міністерство внутрішніх справ) у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.

Водночас, відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно із цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Велика Палата Верховного Суду при цьому зауважила, що постанова Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 804 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» (далі - Постанова № 804), якою визначено відповідний порядок виплати перерахованих сум підвищених пенсій, не встановлює інших умов і порядку для такого перерахунку.

Як встановлено судом, Міністерством внутрішніх справ було підготовлено та видано позивачеві, а також скеровану відповідачеві, довідку №22/6-1119 від 25.02.2021 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.09.2019, на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 14.09.2020 у справі №320/345/2020.

Суд наголошує, що в межах розгляду даної справи суд не надає оцінки складовим грошового забезпечення, зазначеним у цій довідці, дане питання було предметом судового розгляду в межах адміністративної справи №320/345/20. За наслідком якого було зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, для перерахунку пенсії з 01.09.2019, довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2019 за рівноцінною посадою, посаді, яку обіймав ОСОБА_1 на день звільнення, з повною реальною інформацією згідно його грошового атестату № 50, постанов № 1294 та № 988, наказу МВС України № 260, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 500,00 грн.; підвищення посадового окладу (15%) - 375, 00 грн.; оклад за спеціальним званням капітан міліції - 1 800, 00 грн.; надбавка за вислугу років (40%) - 1 880, 00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3 277,50; надбавка за специфічні умови проходження служби (40%) - 2 622, 00 грн.; премія (70%) - 4 588, 50 грн. Всього 17 043, 00 грн.

Дане рішення було оскаржено Міністерством Внутрішніх Справ України та за наслідком розгляду апеляційної скарги, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 25.01.2021, було залишено без змін рішення Київського окружного адміністративного суду від 14.09.2020.

Предметом спору у даній справі є вирішення питання щодо наявності/відсутності обов'язку відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки МВС від 25.02.2021 №22/6-1119.

Дана довідка була скерована до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, що не заперечує відповідач у відзиві.

Отже, у зв'язку з отриманням зазначеної довідки, у відповідача виник обов'язок перерахувати пенсію ОСОБА_1 з 01.09.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) .

Проте, зазначений обов'язок відповідач не виконав, чим допустив протиправні дії щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

За таких умов належним способом захисту порушених прав позивача суд вважає зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2019 на підставі довідки Міністерства внутрішніх справ №22/6-1119 від 25.02.2021, із врахуванням раніше виплачених сум.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно абзацу другого частини п'ятої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з іншої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від сплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до копії квитанції від 23.03.2021 №1056214113 позивачем сплачено судовий збір у розмірі 908,00 грн. (а.с. 12).

Зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у виді сплаченого судового збору на суму 908,00 грн., підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо відмови від перерахування ОСОБА_1 пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення від 25.02.2021 № 22/6-1119 станом на 01.09.2019, виданої МВС України, протиправними.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (код ЄДРПОУ - 22933548) здійснити з 01.09.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (код РНОКПП - НОМЕР_1 ) згідно з оновленою довідкою виданою МВС України від 25.02.2021 № 22/6-1119, з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути за рахунок за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (код ЄДРПОУ - 22933548) на користь ОСОБА_1 (код РНОКПП - НОМЕР_1 ), сплачений ним судовий збір у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лисенко В.І.