Ухвала від 07.07.2021 по справі 922/220/21

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"07" липня 2021 р. Справа № 922/220/21

Суддя Геза Т.Д.

розглянувши апеляційну скаргу Харківської обласної прокуратури (вх. № 1970 Х/2)

на рішення господарського суду Харківської області від 24.05.2021 (суддя - Буракова А.М., ухвалене в м. Харків 24.05.2021, о 14:50 год., повний текст якого складено 03.06.2021),

у справі №922/220/21

за позовом Заступника керівника Харківської місцевої прокуратури № 2, м. Харків,

до: 1. Харківської міської ради, м. Харків,

2. Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради, м. Харків,

3. Фізичної особи-підприємця Криничної Ганни Станіславівни, м. Харків,

про визнання незаконним та скасування пункту додатку до рішення, визнання недійсним договору, зобов'язання повернути нежитлові приміщення та повернення майна,

ВСТАНОВИВ:

Заступник керівника Харківської місцевої прокуратури № 2 Харківської області звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до 1. Харківської міської ради, 2. Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки і комунального майна Харківської міської ради, 3. Фізичної особи - підприємця Криничної Ганни Станіславівни (відповідачі) згідно якої просить суд:

1) визнати незаконним та скасувати п. 13 додатку до рішення 14 сесії Харківської міської ради 7 скликання “Про відчуження об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Харкова” від 20.09.2017 №757/17;

2) визнати недійсним договір купівлі-продажу нежитлових будівель від 25.07.2018 № 5615-В-С, укладений між Управлінням комунального майна та приватизації Департаменту економіки і комунального майна Харківської міської ради та Фізичною особою-підприємцем Криничною Ганною Станіславівною, посвідчений приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Харківської області Гавриловою С.А. і зареєстрований в реєстрі за № 1144;

3) зобов'язати Фізичну особу-підприємця Криничну Ганну Станіславівну повернути Харківській міській об'єднаній територіальній громаді в особі Харківської міської ради нежитлові приміщення 1-го поверху № 13, 14, 1/2 частину приміщення № 8-10, загальною площею 39 кв.м., в будинку літ. "А-5", розташованому за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 126 шляхом складання акту приймання - передачі.

Рішенням господарського суду Харківської області від 24.05.2021 в задоволенні позову відмовлено повністю.

24.06.2021 Харківська обласна прокуратура звернулась до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на рішення господарського суду Харківської області від 24.05.2021 у справі № 922/220/21, в якій просить його скасувати та прийняти нове, яким задовольнити позов прокурора.

Апелянтом заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення господарського суду Харківської області від 24.05.2021 у даній справі, посилаючись на те, що повний текст оскаржуваного рішення він отримав 09.06.2021.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.07.2021 сформовано наступний склад колегії суддів: головуючий суддя - Геза Т.Д., суддя Мартюхіна Н.О., суддя Слободін М.М.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV ГПК України з наступних підстав.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України “Про судовий збір”.

Розмір ставок судового збору встановлений статтею 4 Закону України “Про судовий збір”.

Згідно положень статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється за ставкою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання апеляційної скарги на рішення суду - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Згідно з приписами ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з 01.01.2021 встановлюється прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі 2 270,00 грн.

Отже, звертаючись з апеляційною скаргою на рішення господарського суду Харківської області від 24.05.2021 у даній справі, апелянтом мали бути надані докази сплати судового збору у розмірі 11479,65 грн.

Натомість, при поданні апеляційної скарги скаржником не надано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що заявником апеляційної скарги не було виконано вимоги п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України.

Згідно з частиною 2 статті 260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши , що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, апеляційну скаргу Харківської обласної прокуратури слід залишити без руху на підставі статті 260 ГПК України та встановити десятиденний строк з дня вручення ухвали скаржнику для виправлення недоліків апеляційної скарги.

Керуючись статтями 174, 234, 235, 256, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Харківської обласної прокуратури на рішення господарського суду Харківської області від 24.05.2021 у справі № 922/220/21 - залишити без руху.

Харківській обласній прокуратурі усунути впродовж 10 днів з моменту отримання цієї ухвали недоліки, встановлені при поданні апеляційної скарги.

При не усуненні недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя - доповідач Т.Д. Геза

Попередній документ
98138138
Наступний документ
98138140
Інформація про рішення:
№ рішення: 98138139
№ справи: 922/220/21
Дата рішення: 07.07.2021
Дата публікації: 08.07.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Східний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Захисту права власності; визнання незаконним акта, що порушує право власності
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (04.12.2025)
Дата надходження: 04.12.2025
Предмет позову: стягнення коштів
Розклад засідань:
22.02.2021 14:30 Господарський суд Харківської області
11.03.2021 10:30 Господарський суд Харківської області
22.03.2021 14:30 Господарський суд Харківської області
19.04.2021 16:45 Господарський суд Харківської області
28.04.2021 12:30 Господарський суд Харківської області
24.05.2021 14:00 Господарський суд Харківської області
13.09.2021 11:30 Східний апеляційний господарський суд
28.01.2025 16:00 Східний апеляційний господарський суд
27.08.2025 17:00 Касаційний господарський суд
28.10.2025 11:20 Господарський суд Харківської області
11.11.2025 11:00 Господарський суд Харківської області
18.11.2025 11:30 Господарський суд Харківської області
02.12.2025 11:40 Господарський суд Харківської області
09.12.2025 13:00 Господарський суд Харківської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГЕЗА ТАІСІЯ ДМИТРІВНА
ЗУЄВ В А
ШУТЕНКО ІННА АНАТОЛІЇВНА
суддя-доповідач:
БУРАКОВА А М
БУРАКОВА А М
ГЕЗА ТАІСІЯ ДМИТРІВНА
ЗУЄВ В А
САЛЬНІКОВА Г І
САЛЬНІКОВА Г І
ШУТЕНКО ІННА АНАТОЛІЇВНА
відповідач (боржник):
Фізична особа-підприємець Кринична Ганна Станіславівна
Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради
Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради
Харківська міська рада
за участю:
Керівник Київської окружної прокуратури м. Харкова
Харківська обласна прокуратура
заявник:
Київська окружна прокуратура міста Харкова
заявник апеляційної інстанції:
Заступник керівника Харківської обласної прокуратури
Харківська обласна прокуратура
заявник касаційної інстанції:
Заступник керівника Харківської обласної прокуратури
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Заступник керівника Харківської обласної прокуратури
орган державної влади:
Харківська обласна прокуратура
позивач (заявник):
Заступник керівника Харківської місцевої прокуратури № 2
Заступник керівника Харківської місцевої прокуратури №2
Київська окружна прокуратура м. Харкова
представник:
Адвокат Кобильнік Д.А.
представник відповідача:
Кобильник Дмитро Анатолійович
представник заявника:
Мацегора Вадим Олександрович
прокурор:
Заступник керівника Харківської обласної прокуратури
суддя-учасник колегії:
БЕРДНІК І С
ГРЕБЕНЮК НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
МАРТЮХІНА НАТАЛЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
МІЩЕНКО І С
ПЛАХОВ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ
СЛОБОДІН МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ