Ухвала від 05.07.2021 по справі 380/10455/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/10455/21

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 липня 2021 року

м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Лунь З.І. перевірив матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Макарова Юрія Юрійовича, Галицького відділу державної виконавчої служби у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання протиправними дій, скасування постанови.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Макарова Юрія Юрійовича, Галицького відділу державної виконавчої служби у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) (місцезнаходження: 79019, м.Львів, пр.В.Чорновола, 39, код ЄДРПОУ 35009232), в якому просить суд:

-визнати протиправними дії Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Львів) Макарова Юрія Юрійовича щодо винесення постанови від 12.01.2021 у виконавчому провадженні № 64084590 про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору у розмірі 12000,00 грн.;

-скасувати постанову Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Львів) Макарова Юрія Юрійовича щодо винесення постанови від 12.01.2021 у виконавчому провадженні № 64084590 про стягнення ОСОБА_1 виконавчого збору у розмірі 12000,00 грн.;

- визнати протиправною постанову Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального Управ-ління Міністерства юстиції (м.Львів) Макарова Юрія Юрійовича щодо винесення постанови від 12.01.2021 у виконавчому провадженні № 64084590 про стягнення з ОСОБА_2 виконавчого збору у розмірі 12000,00 грн.

-стягнути в порядку повернення (реституції) з Галицького відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Львів) на користь ОСОБА_1 незаконно стягнуті відповідачем 559,76грн. суми виконавчого збору та 169,00грн. витрат виконавчого провадження.

Кодексом адміністративного судочинства України встановлені вимоги щодо форми, змісту позовної заяви, порядку її подання.

Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.

Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу.

Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Порушуючи норми п.2 ч.5 ст.160 КАС України, позивачем у позовній заяві не зазначено поштової адреси (місцезнаходження) Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Макарова Юрія Юрійовича.

Крім того, позивачем не надано копії паспорта та копії ідентифікаційного номера на підтвердження особи позивача.

Разом з тим, у позовній заяві позивач зазначив, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , однак доказів на підтвердження цього до матеріалів справи не надав. Отже, в матеріалах доданих до позовної заяви, відсутня інформація, якою б підтверджувалося місце проживання або перебування позивача у м. Львові, що позбавляє суд можливості визначити територіальну підсудність цієї справи.

Таким чином, надання позивачем документів на підтвердження зареєстрованого місця проживання/перебування особи є визначальним для встановлення територіальної підсудності цієї адміністративної справи.

Враховуючи наведене, позивачу необхідно надати до суду докази зареєстрованого у встановленому законом порядку місце проживання/перебування позивача у м. Львові.

Зазначені недоліки не є надміру формальними, оскільки їх виправлення в майбутньому може вплинути на ефективність виконання рішення.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).

Так, згідно зі ст.2 вказаного Закону, платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021» встановлено, що у 2021році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2021 становить 2270,00грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Пунктом 3 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно з ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Суд зазначає, що вимога, а саме: про визнання протиправними дії Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Львів) Макарова Юрія Юрійовича щодо винесення постанови від 12.01.2021 у виконавчому провадженні № 64084590 про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору у розмірі 12000,00грн. є немайнового характеру, і судовий збір за звернення з такою вимогою до суду становить 908,00грн.

Суд зазначає, що вимоги а саме: про скасування постанови Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Львів) Макарова Юрія Юрійовича щодо винесення постанови від 12.01.2021 у виконавчому провадженні № 64084590 про стягнення ОСОБА_1 виконавчого збору у розмірі 12000,00 грн. та визнання протиправною постанову Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Львів) Макарова Юрія Юрійовича щодо винесення постанови від 12.01.2021 у виконавчому провадженні № 64084590 про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору у розмірі 12000,00 грн. є майнового характеру, оскільки оскаржуване рішення впливає на склад майна позивача. Судовий збір, за звернення з такою вимогою до суду становить 908,00грн.

Суд зазначає, що вимога а саме: про стягнення в порядку повернення (реституції) з Галицького відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Львів) на користь ОСОБА_1 незаконно стягнуті відповідачем 559,76грн. суми виконавчого збору та 169,00грн. витрат виконавчого провадження є майнового характеру, оскільки оскаржуване рішення впливає на склад майна позивача. Судовий збір, за звернення з такою вимогою до суду становить 908,00грн.

Відтак, з позовної заяви убачається, що позивач заявляє одну вимогу немайнового характеру та дві вимоги майнового характеру. Тому, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 2724,00грн.

Судом встановлено, що позивачем долучено квитанцію №ПН1259043 від 25.06.2021 на суму 908,00грн.

Тому, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1816,00грн.

При цьому суд звертає увагу, що у разі збільшення чи зменшення кількості позовних вимог розмір судового збору також змінюється.

Також, статтею 9 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відтак, позивач повинен надати суду належний доказ сплати (перерахування) судового збору у розмірі 1816,00грн.

Відповідно до ч.2 ст.122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною 6 ст.161 КАС України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Разом з тим, ч.1 ст. 123 КАС України визначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.

Також, предметом спору є визнання протиправною та скасування постанови Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м.Львів) Макарова Юрія Юрійовича від 12.01.2021 у виконавчому провадженні № 64084590 про стягнення ОСОБА_1 виконавчого збору у розмірі 12000,00 грн.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Як видно з матеріалів позовної заяви, з позовною заявою до суду позивач звернувся 26.06.2021.

Водночас, порушуючи ч.1 ст.123 КАС України позивачем не подано суду заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням причин та доказами на підтвердження їх поважності до суду.

Разом з тим, суд зазначає, що ч. 3 ст. 287 КАС України чітко встановлено, що відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.

Проте, в порушення ч. 3 ст. 287 КАС України, позивач зазначає у позові відповідачів- Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Макарова Юрія Юрійовича, Галицький відділ державної виконавчої служби у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).

Таким чином, суд вважає за що позивач повинен привести позов у відповідність до вимог ч. 3 ст. 287 КАС України.

Суддя зазначає, що подання позовної заяви без додержання вимог, передбачених ст.160 КАС України є підставою для залишення її без руху.

Відповідно до ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу необхідно надати певний строк для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 160 КАС України для усунення вказаних недоліків, а саме, в якій зазначити: поштовий адрес (місцезнаходження) Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Макарова Юрія Юрійовича; надати копію паспорта та копію ідентифікаційного номера на підтвердження особи позивача; надати до суду докази зареєстрованого у встановленому законом порядку місце проживання/перебування позивача у м. Львові; надати клопотання про поновлення пропуску строку із зазначенням причин та доказами на підтвердження їх поважності до суду; надати докази сплати судового збору у відповідності до положень Закону України «Про судовий збір» або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; привести позов у відповідність до вимог ч. 3 ст. 287 КАС України.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

позовну заяву ОСОБА_1 до Головного державного виконавця Галицького відділу державної виконавчої служби у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Макарова Юрія Юрійовича, Галицького відділу державної виконавчої служби у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання протиправними дій, скасування постанови- залишити без руху.

Позивачу встановити десятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали, шляхом представлення позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. 160 КАС України.

Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Оскарження ухвали суду окремо від рішення суду не допускається.

Заперечення на ухвалу суду включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Лунь З.І.

Попередній документ
98113860
Наступний документ
98113862
Інформація про рішення:
№ рішення: 98113861
№ справи: 380/10455/21
Дата рішення: 05.07.2021
Дата публікації: 08.07.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Львівський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (20.07.2021)
Дата надходження: 30.06.2021
Предмет позову: про визнання дій протиправними та визнання протиправною постанови про стягнення виконавчого збору