30.06.2021 Справа №607/11398/21
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Черніцька Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого та зареєстрованого по АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №474346 від 26 червня 2021 року, 07 червня 2021 року близько 22 год. 30 хв. громадяни ОСОБА_1 за місцем свого проживання вчинив домашнє насильство відносно своєї дружини ОСОБА_2 психологічного характеру, а саме чинив моральний та психологічний тиск, ображав нецензурними словами, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психічному здоров'ю.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Вказав, що 07 червня 2021 року між ним та його жінкою ОСОБА_2 дійсно виник конфлікт, однак домашнього насильства відносно останньої він не вчиняв.
В судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2 зазначила, що між нею та її чоловіком ОСОБА_1 07 червня 2021 року виникла словесна перепалка, однак домашнього насильства чоловік не вчиняв. Просила не притягувати ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та потерпілої ОСОБА_2 , вважає, що провадження в справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
В силу вимог ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Положеннями ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частиною 1 статті 173-2 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №474346 від 26 червня 2021 року, ОСОБА_1 ставиться у вину те, що він 07 червня 2021 року близько 22 год. 30 хв. за місцем свого проживання вчинив домашнє насильство відносно своєї дружини ОСОБА_2 психологічного характеру, а саме чинив моральний та психологічний тиск, ображав нецензурними словами, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психічному здоров'ю.
На підтвердження обставин, викладених у протоколі працівниками поліції долучено: рапорт старшого інспектора чч Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Богданова Д.А. від 08 червня 2021 року; письмову заяву ОСОБА_2 від 07 червня 2021 року; письмові пояснення ОСОБА_2 від 07 червня 2021 року та ОСОБА_1 від 26 червня 2021 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 категорично заперечив обставини викладені у протоколі. Вказав, що 07 червня 2021 року домашнього насильства відносно своєї дружини ОСОБА_2 не вчиняв.
Вказані обставини підтвердила в судовому засіданні ОСОБА_2 . Остання пояснила, що дійсно мав місце побутовий конфлікт між нею та чоловіком, однак останній будь-яких дій фізичного та психологічного характеру відносно неї не вчиняв. Крім цього, просила не брати до уваги її письмову заяву та письмові пояснення, які знаходяться в матеріалах справи, оскільки останні написані під диктовку працівників поліції.
Відтак, суд не приймає до уваги вказану письмову заяву та письмові пояснення ОСОБА_2 , оскільки вони спростовуються поясненнями ОСОБА_2 наданими в судовому засіданні.
Суд також не приймає до уваги рапорт старшого інспектора чч Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Богданова Д.А. від 08 червня 2021 року, як належний та допустимий доказ, оскільки рапорт - це письмове офіційне повідомлення про що-небудь вищій інстанції, керівництву, в якому стисло, але докладно викладена суть якої-небудь справи, тобто є внутрішнім службовим документом в спілкуванні між працівниками поліції.
Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не є беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування "поза розумним сумнівом", оскільки не випливає зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.
Будь-які інші докази в матеріалах справи відсутні.
З врахуванням наведеного, суд приходить до переконання про недоведеність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 173-2, 247, 252, 283, 284 КУпАП, суд-
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 статті 7 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий суддяІ. М. Черніцька