Постанова від 30.06.2021 по справі 163/2981/20

Справа № 163/2981/20

Провадження № 3-в/163/9/21

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА

30 червня 2021 року місто Любомль

Суддя Любомльського районного суду Волинської області Чишій С.С., розглянувши направлене Володимир-Волинським МРВ філії Державної установи "Центр пробації" у Волинській області подання в порядку ст.304 КУпАП щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає по АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,

ВСТАНОВИВ:

23 червня 2021 року з Володимир-Волинського МРВ філії Державної установи "Центр пробації" у Волинській області надійшло подання про вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови суду у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , якому 22 січня 2021 року постановою Любомльського районного суду за ст.1831 КУпАП призначено адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт.

Вимоги обґрунтовано тим, що під час виконання даної постанови суду ОСОБА_1 був ознайомлений з порядком відбування стягнення у виді суспільно корисних робіт та попереджений про відповідальність за ухилення від відбуття стягнення. Цього ж дня порушнику було вручено направлення до КП "Управляюча житлова компанія", 09 червня 2021 року вручено направлення до КП "Володимир-Волинське ТМО" для відбуття призначеного стягнення. Однак вказані підприємства, визначені рішенням виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради № 62, відмовляються приймати порушника для відбуття ним стягнення у виді суспільно корисних робіт, мотивуючи це відсутністю вакансій та фінансування на підприємствах.

ОСОБА_1 на розгляд подання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату та місце розгляду.

Представник Володимир-Волинського МРВ філії Державної установи "Центр пробації" у Волинській області Олійник С.В. не з'явився, в доданій до подання заяві просив його розгляд проводити за його відсутності, подання задовольнити.

Аналізом матеріалів справи суд встановив такі фактичні обставини.

Постановою Любомльського районного суду Волинської області від 22 січня 2021 року ОСОБА_1 визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1831 КУпАП, з накладенням стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт за несплату аліментів на утримання сина ОСОБА_2 за виконавчим листом Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 23 квітня 2019 року.

Постанова не оскаржувалась і набрала законної сили.

15 березня 2021 року постанова отримана та прийнята до виконання Любомльським РС філії Державної установи "Центр пробації" у Волинській області. В ході виконання було встановлено, що ОСОБА_1 проживає по АДРЕСА_2 .

19 травня 2021 року особову справу №01-21/СКР стосовно ОСОБА_1 надіслано до Володимир-Волинського МРВ філії Державної установи "Центр пробації" у Волинській області, яка отримана 01 червня 2021 року та прийнята до виконання.

07 червня 2021 року ОСОБА_1 був ознайомлений з порядком та умовами відбування стягнення у виді суспільно корисних робіт та попереджений, про відповідальність за ухилення від відбуття стягнення. Цього ж дня порушнику було вручено направлення до КП "Управляюча житлова компанія" для відбуття призначеного стягнення.

09 червня 2021 року з вказаного підприємства надійшло повідомлення №1-03/249 про те, що станом на 07 червня 2021 року на підприємстві відсутні вільні вакансії, тому забезпечити відбування суспільно корисних робіт ОСОБА_1 немає можливості.

Цього ж дня ОСОБА_1 видано направлення до КП "Володимир-Волинське ТМО". Згідно отриманого повідомлення №1024/10-2.4 комунальне підприємство не має змоги прийняти на оплачувані суспільно корисні роботи ОСОБА_1 через відсутність фінансування.

Відповідно до ч.1 ст.311 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Згідно із ст.3251 КУпАП постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

Відповідно до ст.3251 КУпАП на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається: погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об'єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Відповідно до п.11.2 Наказу Міністерства юстиції № 474/5 від 19 березня 2013 року "Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт" (далі - Наказ) виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування.

У відповідності до ст.304 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.

Отже, по справі встановлено, що органом пробації було повною мірою виконано вимоги Наказу щодо забезпечення виконання постанови суду стосовно ОСОБА_1 в частині відбуття ним стягнення у виді суспільно корисних робіт.

Причини, через які виконання вказаного стягнення є неможливим, не залежать від волі самого правопорушника, уповноваженого органу з питань пробації чи суду.

В той же час чинне законодавство не передбачає звільнення порушника від відбування суспільно-корисних робіт або їх припинення із вказаних в поданні підстав (відсутність вакансій чи фінансування таких робіт), в тому числі судом (суддею) в порядку виконання постанови відповідно до положень Глави 25 та Глави 31-А КУпАП.

З наданих матеріалів вбачається невиконання постанови суду підприємствами, куди ОСОБА_1 направлявся для відбування стягнення.

В той же час законом встановлено обов'язки власника такого підприємства, установи, організації та передбачено кримінальну відповідальність за невиконання судового рішення відповідно до ст.382 КК України.

Відомості про вжиття заходів органом з питань пробації до посадових осіб власників підприємств, установ, організацій з метою виконання постанови суду в матеріалах справи відсутні.

Слід також зауважити, що і перед судом (суддею) начальник органу пробації не ставить конкретних вимог щодо виконання постанови про накладення стягнення, а прийнято рішення направити матеріали особової справи ОСОБА_1 до суду у зв'язку з виявленими обставинами, що унеможливлюють виконання постанови.

Зважаючи на викладене, вбачаються підстави для висновку, що жодних передбачених законом питань в порядку виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, присуджених ОСОБА_1 , в поданні не наведено, тому його слід залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст.283, 304 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Подання Володимир-Волинського МРВ філії Державної установи "Центр пробації" у Волинській області про вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , залишити без розгляду.

Особову справу ОСОБА_1 повернути органу пробації для виконання постанови судді Любомльського районного суду від 22 січня 2021 року про накладення стягнення у вигляді 120 годин суспільно-корисних робіт.

Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя Любомльського районного суду

Волинської області С.С.Чишій