05 липня 2021 року
м. Київ
провадження №22-ц/824/10376/2021
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Мазурик О.Ф.,
перевіривши відповідність апеляційної скарги Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)
на ухвалу Оболонського районного суду м. Києва
від 19 транвя 2021 року
у цивільній справі №756/3855/14-ц Оболонського районного суду м. Києва
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фемелі Лайт Хаус",
заінтересовані особи: ОСОБА_1 , Публічне акціонерне товариство "Світ Електроніки",
про заміну сторони виконавчого провадження, визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню,
Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 19.05.2021 частково задоволено заяву про заміну сторони виконавчого провадження, визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (далі - ВПВР УЗПВР МЮ) 29 червня 2021 року подав до суду апеляційну скаргу разом з клопотанням про відстрочення сплати судового збору.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 05 липня 2021 року задоволено клопотання та поновлено строк на апеляційне оскарження.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Положення ч. 1 ст. 136 ЦПК України кореспондуються з положення пункту 1 частини 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон).
Отже, законодавцем визначено, що з урахуванням майнового стану сторони суд може відстрочити сплату судового збору.
Однак, скаржником у відповідності до вимог закону не надано доказів тяжкого майнового стану та відсутності коштів на сплату судового збору, в яких буде відображено доходи за минулий рік для визначення того, чи перевищує судовий збір 5 відсотків розміру річного доходу.
Посилання скаржника на те, що Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) не має змоги самостійно сплатити судовий збір, оскільки є бюджетною установою, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, розрахунково-касове обслуговування якої відповідно до Бюджетного кодексу України здійснюється Державною казначейською службою України та лише в межах відкритих асигнувань, не є підставою для відстрочення сплати судового збору в силу ст. 136 ЦПК України та ст. 8 закону України «Про судовий збір».
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору та наявності правових підстав для залишення апеляційної скарги без руху, у зв'язку з тим, що в порушення п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України скаржником не додано документи, що підтверджують сплату судового збору.
Так, відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» зі змінами (далі - Закон) за подання до суду апеляційної скарги на судові рішення справляється судовий збір.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 9 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону за подання юридичною особою апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( 2 270,00 грн).
З огляду на викладене, Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) необхідно сплатити судовий збір у сумі 2 270,00 грн за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA548999980313101206080026010; Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою мають містити відомості про те, за яку саме скаргу сплачується судовий збір. Платіжне доручення повинно бути підписано уповноваженою посадовою особою банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Також, згідно правової позиції, висловленої Верховним Судом в постанові від 13.02.2020 по справі №910/4557/18 в квитанції (платіжному дорученні) про сплату судового збору необхідно зазначати номер справи та дату судового рішення, що оскаржується.
Оригінал документу про сплату судового збору із зазначенням відомостей про те, за яку саме апеляційну скаргу сплачується судовий збір, необхідно подати до Київського апеляційного суду.
Крім того, апеляційна скарга також подана з порушенням п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, оскільки до скарги не додано її копії з доданими письмовими матеріалами, відповідно до кількості учасників справи.
Отже, скаржнику необхідно подати до Київського апеляційного суду копії скарги та додані до неї письмові матеріали, відповідно до кількості учасників справи.
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, яка передбачає залишення позовної заяви (апеляційної скарги) без руху з наданням строку для усунення виявлених судом недоліків.
За вказаних обставин, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення виявлених судом недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. 185, 356, 357 ЦПК України,
Апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) на ухвалу Оболонського районного суду м. Києва від 22 квітня 2021 року - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали суду.
Роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у випадку не усунення у встановлений термін виявлених судом недоліків, апеляційна скарга буде вважатись неподаною та такою, що підлягає поверненню.
Інформацію по справі можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Київського апеляційного суду за адресою: http://www.kas.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя О.Ф. Мазурик