05 липня 2021 року
Київ
справа №826/8006/14
адміністративне провадження №К/9901/38253/18
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Хохуляка В.В., в порядку підготовки справи до касаційного розгляду розглянувши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.10.2016 та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2017 у справі №826/8006/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гера» до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
Товариство з обмеженою відповідальністю «Гера» звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом, в якому просило суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві від 26.05.2014 №0002312201 та №0002302201.
Справа судами розглядалась неодноразово.
За наслідками повторного перегляду, постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.10.2016 позов задоволено частково. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві від 26.05.2014 №0002312201 в частині визначення грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 37931,00 грн., у тому числі 32807,00 грн. за основним платежем та 5124,00 грн. за штрафними санкціями.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2017 рішення суду першої інстанції скасовано в частині відмови в позові та прийнято в цій частині нове, яким позов задоволено. В іншій частині постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.10.2016 залишено без змін.
Не погодившись з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві оскаржила їх у касаційному порядку.
У касаційній скарзі відповідач просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.10.2016, постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2017 та прийняти нове рішення, яким відмовити в позові повністю.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 08.07.2017 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.10.2016 та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2017 у справі №826/8006/14.
На виконання вимог закону особам, які беруть участь у справі, надіслані копії ухвали про відкриття касаційного провадження та інформація про їхні права та обов'язки, надано строк для подачі заперечень на касаційну скаргу.
З 15.12.2017 розпочав роботу Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, у зв'язку з чим відповідно до пункту 7 Розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VIII Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.
Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII з Вищого адміністративного суду України до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду передано матеріали касаційної скарги № 826/8006/14 за правилами підпункту 4 частини першої Розділу VІІ «Перехідні положення» цього кодексу.
За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду суддею-доповідачем у даній справі визначено Хохуляка В.В.
Відповідно до підпункту 4 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно зі статтею 344 Кодексу адміністративного судочинства України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, з урахуванням положень статті 341 цього Кодексу.
Статтею 343 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено можливість попереднього розгляду справи.
Під час проведення підготовки справи до касаційного розгляду в порядку, передбаченому статтею 340 Кодексу адміністративного судочинства України, з'ясовано склад учасників справи та зроблено висновок про можливість попереднього розгляду справи.
Керуючись статтею 340, підпунктом 4 частини першої Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Прийняти до провадження справу № 826/8006/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гера» до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Визнати за можливе проведення попереднього розгляду справи № 826/8006/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гера» до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та призначити попередній розгляд справи на 06.07.2021.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає.
...........................
В.В. Хохуляк,
Суддя Верховного Суду