30 червня 2021 року ЛуцькСправа № 140/4249/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Смокович В.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся із позовом до Військової частини НОМЕР_1 (далі - В/Ч НОМЕР_1 , відповідач) про визнання протиправною бездіяльності у частині невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення з 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року з врахуванням базового місяця - лютий 2008 року; зобов'язати відповідача нарахувати і виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року виходячи з розрахунку та застосуванням базового місяця - лютий 2008 року, у розмірі 22907,34 грн, із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №44 від 15 січня 2004 року, з урахуванням раніше проведених виплат; стягнути з відповідача на користь позивача компенсацію втрат доходів у зв'язку з порушенням термінів виплати індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року по день її фактичної виплати - відповідно до Закону України від 19 жовтня 2000 року №2050-III «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» та «Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159, із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року №44.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 13 жовтня 2016 року №204 ОСОБА_1 звільнено з посади офіцера - психолога військової частини НОМЕР_1 , знято з усіх видів забезпечення та виключено зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 з 13 жовтня 2016 року.
При цьому, з 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року під час служби ОСОБА_1 не виплачувалась індексація грошового забезпечення.
З питанням виплати індексації за період з 10 січня 2016 року по день виключення зі списків частини ОСОБА_1 звернувся до військової частини НОМЕР_1 з заявою, однак відповідач повідомив Мазура, що у 2016 - 2018 роках індексація грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України не проводилась, окремі місяці виплачені у повному розмірі та індекс споживчих цін у 2016 році не перевищив 103 %.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 20 травня 2020 року позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 (про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність В/Ч НОМЕР_1 щодо ненарахування та невиплати позивачу індексації грошового забезпечення за період із 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року; зобов'язано відповідача нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення за період із 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року відповідно до вимог Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03 липня 2001 року №1282-ХІІ та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
ОСОБА_1 03 липня 2020 року отримав на банківську картку грошові кошти у сумі 258,79 гривень індексації грошового забезпечення.
Із відповіді на адвокатський запит вбачається, що відповідач А 2042 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 20 травня 2020 року здійснено перерахунок і нараховано виплату індексації з застосуванням базового місяця - січень 2016 року, а не лютий 2008 року.
Позивач вказує, що проходив військову службу у ВЧ НОМЕР_1 на посаді офіцера - психолога з 03 серпня 2004 року по 13 жовтня 2016 року, тобто його посадовий оклад дійсно підвищувався у січні 2008 року (до підвищення у березні 2018 року), а відтак відповідно і повинен був застосовуватись базовий місяць - лютий 2008 року, натомість відповідачем не доведено той факт, що після січня 2008 року у ОСОБА_1 відбулось підвищення посадового окладу.
ОСОБА_1 22 грудня 2020 року повторно звернувся до в/ч НОМЕР_1 з проханням забезпечити проведення перерахунку та виплату індексації грошового забезпечення за період із 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року з врахуванням базового місяця лютий 2008 року, тобто у розмірі 22907,34 гривень, з урахуванням раніше проведених виплат, однак відповідач відмовив у задоволенні вказаної заяви.
Також на думку позивача, відповідач не здійснивши своєчасну виплату індексації грошового забезпечення зобов'язаний здійснити її виплату з урахуванням компенсації втрати частини доходів визначеної Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19 жовтня 2000 року №2050-ІІІ.
З наведених підстав просить адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Військова частина НОМЕР_1 у відзиві на позовну заяву від 11 травня 2021 року №410 позовних вимог не визнала, мотивуючи це тим, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 20 травня 2020 року у справі № 140/4090/20 позов ОСОБА_1 до В/Ч НОМЕР_1 задоволено частково та зобов'язано відповідача нарахувати та виплатити позивачу, індексацію грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року. На виконання зазначеного рішення суду відповідач нарахував 262,73 грн, яку перерахував на картковий рахунок ОСОБА_1 згідно платіжного доручення від 03 липня 2020 року №441. В обґрунтування нарахованої суми індексації зазначає наступне.
ОСОБА_1 проходив військову службу у в/ч НОМЕР_1 на різних посадах, перебував на усіх видах забезпечення, що підтверджується відповідними наказами командира в/ч НОМЕР_1 , архівною довідкою від 16 вересня 2020 року №К-1408/1625 та довідками про доходи за 2008-2015 роки.
Станом на січень 2016 року останнє підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, в тому числі й за посадою позивача, відбулось у грудні 2015 року.
Відповідно до розпорядження Міністра оборони України від 31 грудня 2015 року №248/3/1/1150 в грудні 2015 року військовослужбовцям Збройних Сил України здійснено суттєве підвищення рівня доходів військовослужбовців за рахунок збільшення розміру постійних його складових, зокрема премії (у відсотковому та абсолютному значенні) та щомісячної додаткової винагороди (в абсолютному значенні, тому що нараховувалась в тому числі і від премії) для виплати грошового забезпечення військовослужбовцям в січні 2016 року за грудень 2015 року (до цього, протягом 2015 року військовослужбовці офіцерського складу отримували премію в розмірі 90%).
В подальшому, наказом Міністерства оборони України від 27 січня 2016 року №44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році» зі змінами, внесеними наказом Міністерства оборони України №60 від 08 лютого 2016 року «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 27 січня 2016 року №44» врегульовано розмір грошового забезпечення військовослужбовців на 2016 рік.
З урахуванням зазначеного, відповідач вказує, що грошовий дохід позивача, як і всіх інших без виключення військовослужбовців Збройних Сил України, у сумарному виразі у грудні 2015 році підвищився, і таке підвищення перевищило суму індексації, яку йому необхідно було виплатити у грудні 2015 року, а тому для проведення індексації доходів військовослужбовців обчислення індексу споживчих цін необхідно починати з січня 2016 року, як це визначено Порядком №1078 (з врахуванням грудня 2015 року як місяця підвищення доходів (базового місяця).
З урахуванням зазначеного, відповідач просить в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю (арк. спр. 78-81).
Інших заяв по суті справи, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до суду не надходило.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній адміністративній справі та ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (арк. спр. 70-71).
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4, частини другої, пункту 10 частини шостої статті 12, частин першої - третьої статті 257, частини п'ятої статті 262 КАС України дану справу, як справу незначної складності, розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами, з урахуванням строків, визначених статтею 258 КАС України.
Суд, перевіривши доводи позивача та відповідача у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв'язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.
ОСОБА_1 із 13 вересня 2004 року по 13 жовтня 2016 року проходив військову службу у Військовій частині НОМЕР_1 . Наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) № 204 від 13 жовтня 2016 року старшого лейтенанта ОСОБА_1 із 13 жовтня 2016 року виключено із списків особового складу частини та всіх видів забезпечення (арк. спр. 29).
За період із 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року позивачу не нараховувалась та не виплачувалась індексація грошового забезпечення, у зв'язку із чим бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення була оскаржена у судовому порядку.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 20 травня 2020 року позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії задоволено частково: визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо ненарахування та невиплати позивачу індексації грошового забезпечення за період із 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року та зобов'язано відповідача нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період із 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року відповідно до вимог Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03 липня 2001 року №1282-ХІІ та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, у задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Вказане рішення суду набрало законної сили 07 серпня 2020 року (арк. спр. 30-36).
Виплата індексації грошового забезпечення, на виконання рішення суду, проведена позивачу 03 липня 2020 року, шляхом перерахування на картковий рахунок позивача коштів в сумі 258,79 (арк. спр. 26).
ОСОБА_1 звернувся до в/ч НОМЕР_2 із заявою від 22 грудня 2020 року, в якій просив забезпечити проведення йому перерахунку та виплати індексації грошового забезпечення за період з із 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року з врахуванням базового місяця лютий 2008 року, тобто в розмірі 22907,34 грн, з урахуванням раніше проведених виплат та провести таку виплату з одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб (арк. спр. 19-23), однак відповідач листом від 30 грудня 2020 року №250 повідомив, що відповідно до платіжного доручення від 03 липня 2020 року №441 позивачу була виплачена індексації грошового забезпечення з січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року в сумі 262,73 грн (арк. спр. 23а).
Позивач, уважаючи протиправними дії відповідача щодо встановлення базового місяця для підрахунку індексації січень 2016 року, замість лютий 2008 року, звернувся із даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає таке.
Преамбулою Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03 липня 1991 року №1282-XII (далі - Закон №1282-XII) встановлено, що цей Закон визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.
Відповідно до статті 1 Закону № 1282-XII індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Згідно з положеннями статті 2 Закону №1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Відповідно до статті 4 Закону № 1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Відповідно до статті 6 Закону № 1282-XII у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін. Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 (далі Порядок №1078), який поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.
Відповідно до пункту 1-1 Порядку № 1078 підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 року - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 року №491-IV «Про внесення змін до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.
Пунктом 2 Порядку № 1078 встановлено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
Згідно з пунктом 5 Порядку №1078 у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.
Враховуючи положення Порядку № 1078 місяць, в якому підвищилося грошове забезпечення з урахуванням виплат, що входять до його складу (посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення), є базовим. У разі підвищення військовослужбовцю грошового забезпечення, для визначення базового місяця при проведенні індексації здійснюється порівняння суми підвищення грошового забезпечення та суми індексації, що нараховується в місяці збільшення грошового доходу. При проведенні такого порівняння береться грошове забезпечення до підвищення у розрахунку за повний відпрацьований місяць та величина приросту індексу споживчих цін, на який нараховується індексація. Якщо відбувається підвищення грошового забезпечення на суму меншу, ніж сума індексації, має бути здійснено підвищення грошового забезпечення та додано суму індексації, визначену з урахуванням суми підвищення грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі -Постанова №1294), грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Перелік одноразових додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил затверджений Додатком 25 до Постанови № 1294.
Згідно з абзацом 5 пункту 5 Порядку № 1078, у разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.
Схема посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України затверджена Постановою № 1294, яка набрала чинності з 01 січня 2008 року.
Отже, з 1 січня 2008 року базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став січень 2008 року.
В подальшому, після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою затверджено схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018 року.
За таких обставин, суд погоджується з аргументами позивача щодо необхідності врахування, при проведенні індексації грошового забезпечення позивача, січня 2008 року, як базового місяця для нарахування індексації, відповідно до Порядку №1078, оскільки в період з 01 січня 2008 року по 01 березня 2018 року посадові оклади військовослужбовців не змінювались.
Підвищення тарифних ставок (окладів) після 01 січня 2008, в тому числі в період перебування позивача на службі (до 13 жовтня 2016 року), що є підставою для встановлення іншого базового місяця при проведенні індексації, не відбувалося.
Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач не надав суду належних доказів підвищення розміру тарифної ставки (окладу) та/або підвищення інших видів грошового забезпечення позивача (сума яких перевищувала б суму індексації, що склалась у місяці підвищення такого доходу) у інші періоди ніж зазначено вище.
Як наслідок приведених обставин справи, суд приходить до переконання в тому, що базовим місяцем при проведенні індексації грошового забезпечення позивача у період 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року є січень 2008 року, в якому Постановою №1294 встановлені підвищені розміри посадових окладів військовослужбовців.
Відтак, нарахування індексації грошового забезпечення позивача повинно проводитися в період з 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року з визначенням базового місяця січня 2008 року.
Враховуючи те, що відповідач застосував для розрахунку індексації грошового забезпечення позивача як базовий місяць січень 2016 року, замість необхідного січня 2008 року, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача під час проведення індексації грошового забезпечення позивача, а не про наявність протиправної бездіяльності відповідача у правовідносинах , що склались між сторонами.
Щодо способу захисту порушеного права позивача, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на те, що позивач просив визнати протиправною бездіяльність відповідача, однак, судом встановлено протиправність дій відповідача, на переконання суду, для належного захисту прав позивача необхідно визнати протиправними дії військової частини НОМЕР_1 щодо здійснення перерахунку та виплати позивачу індексації грошового забезпечення 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року, з урахуванням базового місяця січень 2016 року.
Щодо визначення судом суми індексації грошового забезпечення за спірний період, то суд вважає за необхідне вказати, що суд не вправі визначати конкретні суми індексації грошового забезпечення позивача, які слід виплатити.
Обчислення таких сум належить до відання компетентних структур відповідача, а тому належним способом захисту порушених прав позивача, на переконання суду, є зобов'язання військової частини НОМЕР_1 нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року, із застосуванням базового місяця - лютий 2008 року.
При цьому суд зазначає те, що позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення позивача, в порядку передбаченому Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» і Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Kабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078, із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб, відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №44 від 15 січня 2004 року, з відрахуванням суми, виплаченої раніше, задоволенню не підлягають, оскільки, при проведенні індексації грошового забезпечення позивача спірним є застосування відповідачем базового місяця, а не спосіб проведення індексації, та конкретні суми, які необхідно виплатити.
Тому, покликання у рішенні суду на необхідність застосування, при здійсненні відповідачем повноважень, норм чинного законодавства, на переконання суду, є зайвим.
Також, суд звертає увагу на те, що спору, з приводу порядку нарахування та оподаткування суми індексації грошового забезпечення з врахуванням базового місяця - січня 2008 року, на час розгляду справи немає, оскільки, таке нарахування відповідачем не здійснювалось.
Таким чином, вимоги позивача про виплату індексації з одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб, відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №44 від 15 січня 2004 року, з відрахуванням суми, виплаченої раніше, за відсутності визначеної суми індексації грошового забезпечення з врахуванням базового місяця - січня 2008 року є передчасними.
Аналогічна правова позиція, викладена в постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20 квітня 2021 року у справі № 140/15605/20.
Відтак, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог шляхом прийняття рішення про визнання протиправними дій в/ч НОМЕР_1 щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення з 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року, з урахуванням базового місяця - січень 2016 року; зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року, із застосуванням базового місяця - лютий 2008 року.
Зважаючи на відсутність документально підтверджених судових витрат пов'язаних із розглядом справи, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись статями 243, 245, 246, 255, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) до Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 , код юридичної особи НОМЕР_4 ) про визнання дій протиправними та стягнення індексації задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення з 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року, з урахуванням базового місяця - січень 2016 року.
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період 01 січня 2016 року по 13 жовтня 2016 року, із застосуванням базового місяця - лютого 2008 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.
Суддя В.І. Смокович
Повний текст судового рішення складено 30 червня 2021 року.