Рішення від 30.06.2021 по справі 920/248/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

30.06.2021 Справа № 920/248/21

м. Суми

Господарський суд Сумської області у складі судді Жерьобкіної Є.А.,

за участю секретаря судового засідання Гребенюк С.В.,

Розглянувши в порядку загального позовного провадження справу № 920/248/21

за позовом Боромлянської сільської ради (вул. Сумська, буд. 2, с. Боромля, Тростянецький район, Сумська область, 42621),

до відповідача Охтирської районної ради (вул. Лозового, буд. 117, офіс 4, село Пологи, Охтирський район, Сумська область, 42743),

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Тростянецької міської ради (вул. Миру, буд. 6, м. Тростянець, Сумська область, 42600),

про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування,

представники учасників справи:

від позивача - Романіка В.М.;

від відповідача - Партала В.І., Книга В.О.;

від третьої особи - Міняйло С.М.;

УСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до відповідача, в якому просить суд: 1) визнати незаконним та скасувати рішення 51 сесії Тростянецької районної ради сьомого скликання від 02.10.2020 “Про безоплатну передачу об'єктів та майна Тростянецької районної ради зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності Тростянецької міської об'єднаної територіальної громади”; 2) зобов'язати Охтирську районну раду розглянути питання про передачу майна спільної власності територіальних громад району, що перебувало на балансі Тростянецької районної ради у комунальну власність територіальних громад з урахуванням норм чинного законодавства та інтересів усіх співвласників.

Ухвалою від 09.04.2021 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі № 920/248/21; відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України залучив до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Тростянецьку міську раду; зобов'язав позивача негайно, з дня отримання ухвали суду, надіслати третій особі, Тростянецькій міській раді, копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення, докази надсилання подати суду; призначено підготовче засідання на 28.04.2021, 11:00; відповідачу надав п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву відповідно до ст. 165 ГПК України; позивачу надав семиденний строк з дня отримання відзивів на позовну заяву для подання відповіді на відзив; третій особі надав десятиденний строк з дня отримання ухвали суду та позовної заяви для подання пояснень третьої особи щодо позову відповідно до ст. 168 ГПК України.

16.04.2021 на виконання вимог ухвали суду від 09.04.2021 позивач подав докази надсилання третій особі копії позовної заяви та копій доданих до неї документів листом з описом вкладення.

28.04.2021 Тростянецька міська рада подала відзив на позовну заяву (вх. № 4229 від 28.04.2021), в якому зазначає, що станом на дату прийняття оскаржуваного рішення Тростянецька районна рада здійснювала управління об'єктами спільної власності територіальних громад Тростянецького району, зокрема територіальних громад Ніцахської, Дернівської, Білківської, Мартенівської, Люджанської, Печинської, Семеренківської, Мащанської, Станівської, Криничанської, Солдатської та Буймерської сільських рад. Позивач, починаючи з 2015 року, вже мав статус об'єднаної територіальної громади та здійснював управління комунальним майном, розташованим на своїй території самостійно. Жодних колективних потреб позивача майно, передане Тростянецькій міській раді, не задовольняло. Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо визначання територій та адміністративних центрів територіальних громад”, ст. 8-3 Закону України “Про добровільне об'єднання територіальних громад”, розпорядженням КМУ “Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Сумської області” № 723-р від 12.06.2020 всі сільські ради, чиї потреби задовольняла Тростянецька районна рада, увійшли до складу саме Тростянецької міської ради, тому наявне майно підлягало передачі до комунальної власності Тростянецької міської територіальної громади. У чіткій відповідності до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” Тростянецькою районною радою до комунальної власності Тростянецької міської ради за оскаржуваним рішенням були передані об'єкти нерухомого майна: приміщення адмінбудівлі, розташованої на адресою м. Тростянець, вул. Благовіщенська, 3; комплекс гаражів райради, розташованих за адресою м. Тростянець, вул. Благовіщенська, 3; двокімнатна квартира, розташована за адресою АДРЕСА_1 . Так як всі об'єкти нерухомого майна, зазначені в оскаржуваному рішенні, розташовані на території м. Тростянець, то відповідно до вимог пп. 4, 5 п. 6-1 розділу V “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” ці об'єкти законно були передані до комунальної власності територіальної громади в особі Тростянецької міської ради. Також разом з цими об'єктами нерухомості було передано інше майно, що призначено для обслуговування відповідних об'єктів нерухомого майна. Тростянецька районна рада, приймаючи оскаржуване рішення, діяла виключно в інтересах сіл, які об'єднались; передане майно розташоване на території м. Тростянець, і жодним чином не задовольняє потреби мешканців громади позивача. На виконання оскаржуваного рішення Тростянецькою міською радою 13.10.2020 було прийнято рішення № 478 “Про безоплатне прийняття об'єктів та майна зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району з балансу Тростянецької районної ради до комунальної власності Тростянецької міської об'єднаної територіальної громади на баланс Тростянецької міської ради”, яким було прийнято рішення про прийняття безоплатно майна, визначеного в оскаржуваному рішенні. Відповідно до рішень Тростянецької міської ради № 74 та 75 від 20.11.2020 були затверджені передавальні акти та зазначене нерухоме майно та майно, що призначене для його обслуговування, було передано до комунальної власності в особі Тростянецької міської ради. Вказані рішення є чинними та позивачем не оскаржуються. За цими рішеннями об'єкти нерухомого майна - нежитлова будівля, гараж та квартира були зареєстровані з комунальною формою власності, власник Тростянецька міська рада. Позивачем в позовній заяві вказується, що позивач “має право на отримання частини майна”, але при цьому не зазначено на яке саме майно позивач претендує.

Ухвалою від 28.04.2021 господарський суд відклав підготовче засідання з повідомленням сторін на 26.05.2021, 11:15.

26.05.2021 відповідач подав відзив на позовну заяву (вх. № 4997 від 26.05.2021), в якому визнає позовні вимоги.

У судовому засіданні 26.05.2021, за участю представників учасників справи, суд постановив протокольну ухвалу про визнання поважними причин пропуску строку на подання відзиву, поновлення цього строку та прийняття до розгляду відзиву Охтирської районної ради на позовну заяву; суд постановив протокольну ухвалу про оголошення перерви в судовому засіданні до 09.06.2021, 11 год. 00 хв., надання відповідачу та третій особі семиденного строку з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення.

07.06.2021 Тростянецька міська рада подала пояснення (вх. №5356 від 07.06.2021), в якому зазначає, що визнання відповідачем позову не є безумовною підставою для його задоволення.

07.06.2021 позивач подав відповідь на відзив (вх. №5340 від 07.06.2021), в якій підтримує позовні вимоги.

Ухвалою від 09.06.2021 господарський суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 23.06.2021, 10:30.

У судовому засіданні 23.06.2021 суд постановив протокольну ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову (ч. 4 ст. 191 ГПК України), розпочав розгляд справи по суті, постановив протокольну ухвалу про оголошення перерви в судовому засіданні до 30.06.2021, 11-00.

Враховуючи достатність часу, наданого сторонам для подання доказів в обґрунтування своїх позицій по справі, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, господарський суд, в межах наданих йому повноважень, створив належні умови для реалізації учасниками процесу своїх прав.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішення 51-ї сесії Тростянецької районної ради сьомого скликання від 02.10.2020 прийняте з порушенням чинного законодавства, зокрема приписів статті 60, абзацу 3 пункту 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482 «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», без врахування інтересів Боромлянської об'єднаної територіальної громади, що є співвласником об'єктів спільної власності районної ради, у зв'язку з чим підлягає визнанню незаконним та скасуванню. Позивач просить зобов'язати Охтирську районну раду розглянути питання про передачу майна спільної власності територіальних громад району, що перебувало на балансі Тростянецької районної ради у комунальну власність територіальних громад з урахуванням норм чинного законодавства та інтересів усіх співвласників. Позивач звернувся з позовом до Охтирської районної ради, як правонаступника Тростянецької районної ради.

Рішенням восьмого скликання першої сесії Охтирської районної ради від 10.12.2020, керуючись ст. 43, 59, п.6-2 Розділу 5 «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розпочато процедуру реорганізації Тростянецької районної ради (ЄДРПОУ 23825128), місцезнаходження: вул. Благовіщенська, 3, м. Тростянець Охтирського району Сумської області (42600), шляхом приєднання до Охтирської районної ради (ЄДРПОУ 23817672), місцезнаходження: вул. Київська, 1, м. Охтирка Охтирського району Сумської області, 42700. Пунктом 2 рішення визначено, що Охтирська районна рада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків Тростянецької районної ради.

За приписами підпункту 3 пункту 6-2 Розділу 5 «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17.11.2020 № 1009-IX, що набрав чинності 06.12.2020, до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України припинення повноважень районних рад, а також припинення районних рад як юридичних осіб у зв'язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень: районна рада, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного району, з дня набуття нею повноважень є правонаступником всього майна, прав та обов'язків районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад ліквідованих районів, території яких включені до складу новоутвореного району, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» громади Тростянецького району, які утворені згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 723-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Сумської області», увійшли до складу Охтирського району.

Згідно зі ст. 4 Господарського процесуального кодексу України, право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.

Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Таким чином, обов'язковою передумовою для реалізації права на судовий захист у порядку господарського судочинства є наявність у позивача суб'єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, які порушуються, не визнаються або оспорюються іншими особами - відповідачами, та на захист якого спрямоване звернення до суду з позовом.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в редакції чинній на дату прийняття оскаржуваного рішення (далі - Закон), районні та обласні ради - органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.

Згідно з п. 20 ст. 43 Закону, виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються питання вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

В силу приписів частини 1 статті 59 Закону, рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Частиною 10 статті 59 Закону передбачено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або Законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

Згідно зі статтею 21 ЦК України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси. Суд визнає незаконним та скасовує нормативно-правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси

Таким чином, обов'язковою умовою визнання акта недійсним є порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації - позивача у справі. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у господарського суду немає правових підстав для задоволення позову.

Суд встановив, що Боромлянська територіальна громада утворена 18 грудня 2016 року шляхом об'єднання Боромлянської, Гребениківської та Жигайлівської сільських рад в рамках адміністративно-територіальної реформи 2015 року.

Згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 723-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Сумської області» до переліку територіальних громад Сумської області включені Боромлянська сільська (у складі Боромлянської, Гребениківської, Жигайлівської), Тростянецька міська (у складі Тростянецької, Білківської, Буймерської, Дернівської, Зарічненської, Кам'янської, Криничненської, Люджанської, Мартинівської, Мащанської, Ницахської, Печинської, Семереньківської, Солдатської (Великописарівський район), Станівської) територіальні громади. Назва району чи міста обласного значення, до якого входить адміністративний центр територіальної громади - Тростянецький район.

Рішенням 35 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради від 17 червня 2020 року № 255 ініційовано перед Тростянецькою районною радою безоплатну передачу об'єктів із спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району в комунальну власність Тростянецької міської об'єднаної територіальної громади в особі Тростянецької міської ради, а саме: 1.1. Буймерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тростянецької районної ради Сумської області (єдиний майновий комплекс); 1.2. Білківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тростянецької районної ради Сумської області (єдиний майновий комплекс); 1.3. Ницахської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Тростянецької районної ради Сумської області (єдиний майновий комплекс); 1.4. Станівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Тростянецької районної ради Сумської області (єдиний майновий комплекс); 1.5. Люджанського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Тростянецької районної ради Сумської області (єдиний майновий комплекс); 1.6. Мартинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Тростянецької районної ради Сумської області (єдиний майновий комплекс); 1.7. Навчально-виховного комплексу Печинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області (єдиний майновий комплекс); 1.8. Полянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Тростянецької районної ради Сумської області (єдиний майновий комплекс); 1.9. Комунального підприємства Тростянецької районної ради «Райкомунгосп» (єдиний майновий комплекс); 1.10. Комунального закладу «Тростянецький районний будинок культури» Тростянецької районної ради Сумської області (єдиний майновий комплекс); 1.11. Будівлі районної ради, розташованої за адресою м. Тростянець, вул. Благовіщенська, 3, що обліковується на балансі Тростянецької районної ради; 1.12. Гаражу, що розташований за адресою м. Тростянець, вул. Благовіщенська, 3 та обліковуються на балансі Тростянецької районної ради; 1.13. Двокімнатної квартири, що розташована в АДРЕСА_1 та обліковується на балансі Тростянецької районної ради; 1.14. Гаражу, що розташований за адресою м. Тростянець, вул. Миру, 4б та обліковується на балансі Тростянецької районної ради; 1.15. Гаражу, що розташований за адресою м. Тростянець, вул. Благовіщенська, 32 та обліковується на балансі комунального підприємства «Тростянецька районна друкарня» Тростянецької районної ради.

Рішенням 51-ї сесії Тростянецької районної ради сьомого скликання від 02.10.2020 безоплатно передано зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності Тростянецької міської об'єднаної територіальної громади в особі Тростянецької міської ради об'єкти та майно, яке знаходиться на балансі Тростянецької районної ради Сумської області згідно з додатками 1,2.

Таке рішення прийняте за наслідками розгляду рішення Тростянецької міської ради від 17.06.2020 № 255 «Про ініціювання безоплатної передачі об'єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району в комунальну власність Тростянецької міської об'єднаної територіальної громади», керуючись ст. 43,60 Закону України «Про місцеве самоврядування».

Рішенням 41 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради від 13.10.2020 прийнято безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності Тростянецької міської об'єднаної територіальної громади на баланс Тростянецької міської ради об'єкти та майно, які знаходяться на балансі Тростянецької районної ради Сумської області, згідно додатку 1 та додатку 2 до даного рішення.

Рішенням 1 сесії 8 скликання Тростянецької міської ради від 20.11.2020, відповідно до рішення 51 сесії 7 скликання Тростянецької районної ради від 02.10.2020 та рішення 41 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради від 13.10.2020 № 478, затверджено акт приймання - передачі об'єктів та майна зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності Тростянецької міської об'єднаної територіальної громади.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Територіальні громади сіл, селищ, міст, районів у містах безпосередньо або через органи місцевого самоврядування можуть об'єднувати на договірних засадах на праві спільної власності об'єкти права комунальної власності, а також кошти місцевих бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій і створювати для цього відповідні органи і служби.

Районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад.

Відповідно до пункту 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції чинній на дату прийняття оскаржуваного рішення) майно, передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи. Відчуження зазначеного майна здійснюється лише за рішенням власника або уповноваженого ним органу.

За пропозицією сільських, селищних, міських рад районні, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об'єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.

Зі змісту зазначених положень вбачається, що на районні, обласні ради покладено обов'язок прийняття рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об'єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад, за пропозицією сільських, селищних, міських рад.

Твердження позивача про те, що ініціатором передачі майна може бути будь-яка із сторін процесу не відповідають приписам пункту 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Посилання позивача на порушення положень Порядку подання та розгляду пропозицій щодо передачі об'єктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі об'єктів у державну власність, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482, суд не приймає, оскільки цей порядок визначає основні вимоги до подання та розгляду пропозицій щодо передачі об'єктів з комунальної у державну власність.

Вказуючи на порушення оскаржуваним рішенням інтересів Боромлянської об'єднаної територіальної громади, що є співвласником об'єктів спільної власності районної ради, позивач не зазначив, щодо якого саме майна порушено його права та інтереси, не подав доказів звернення з відповідною пропозицією до Тростянецької районної ради щодо передачі окремих об'єктів.

Разом з цим, з рішення Тростянецької міської ради 35 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради від 17 червня 2020 року № 255, яким ініційовано перед Тростянецькою районною радою безоплатну передачу об'єктів із спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району в комунальну власність Тростянецької міської об'єднаної територіальної громади в особі Тростянецької міської ради вбачається, що третьою особою ініційовано передачу об'єктів, які знаходяться на її території.

Докази того, що відповідні об'єкти задовольняють, в тому числі, потреби Боромлянської об'єднаної територіальної громади, позивач не подав.

За викладених обставин, суд дійшов висновку, що позивачем не доведено факту порушення у зв'язку з прийняттям оскаржуваного рішення його прав чи охоронюваних законом інтересів, не доведено невідповідності оскаржуваного рішення вимогам чинного законодавства, тому у задоволенні позову про визнання незаконним та скасування рішення 51 сесії Тростянецької районної ради сьомого скликання від 02.10.2020, а також вимоги щодо зобов'язання Охтирської районної ради розглянути питання про передачу майна спільної власності територіальних громад району, що перебувало на балансі Тростянецької районної ради у комунальну власність територіальних громад, за відсутності, в тому числі, доказів звернення позивача з відповідною пропозицією щодо окремих об'єктів на підставі пункту 10 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», суд відмовляє.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.

Керуючись ст. ст. 2, 123, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову відмовити.

2. Відповідно до ст. ст. 241, 256, 257 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Північного апеляційного господарського суду, з урахуванням пп. 17.5. п. 17 Розділу XI Перехідних положень ГПК України.

Повне рішення складено 01.07.2021.

Суддя Є.А. Жерьобкіна