Справа № 487/7050/20
Провадження № 2/487/859/21
Іменем України
29.06.2021 року Заводський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого судді Кузьменко В.В., за участю секретаря судових засідань Рафальської Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Миколаївської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,
23.11.2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Миколаївської міської ради, в якій просив визнати за ним - ОСОБА_1 , право власності на житловий будинок за АДРЕСА_1 , який в цілому складається з житлового будинку літ. А, загальною площею 67,5 кв.м, житловою площею 36,6 кв.м., літньої кухні літ. Б, сараю літ. В, сараю літ. Г, сараю літ. Д, навісу літ. Е, гаражу літ. Ж, вбиральні літ. К, душу літ. Л, погрібу з підвалом літ. Лпд, огорожі № 3, споруди № І в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою судді від 27.11.2020 року призначено судове засідання по справі, з розглядом її за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою судді від 15.02.2021 року було витребувано у приватного нотаріуса Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області Пехлак О.В. копію спадкової справи після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 23/2015 для дослідження у судовому засіданні.
У судове засідання позивач та його представник не з'явились, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, представник позивача надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити.
У судове засідання представник відповідача не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив.
Враховуючи, що всі особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Як вбачається з свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого Міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції 27.08.2015 року, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 12.02.2008 року по справі № 2-1397/2008, зареєстрованого в Реєстрі прав власності на нерухоме майно Миколаївським міжміським бюро технічної інвентаризації 25.04.2008 року, номер запису: 21241, в книзі: 127, реєстраційний номер: 4676642 та рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 04.06.2015 року по справі № 487/3881/15-ц, право власності зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Реєстраційною службою Миколаївського міського управління юстиції Миколаївської області 17.06.2015 року, номер запису про право власності: 10099563, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 661953748101, житловий будинок за АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_2 .
Згідно до заповіту, посвідченого Тищенко О.О., приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області 08.05.2015 року за реєстром № 278 спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_3 , приватного нотаріуса Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області із заявою про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 .
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права і обов'язки, які належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Прийняття спадщини можливе шляхом подачі заяви про прийняття спадщини у строки, встановлені ст. 1270 ЦК України та видачі відповідного свідоцтва.
Як роз'яснено у листі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 року №24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних прав про спадкування», якщо документи, що засвідчують право власності на нерухоме майно, існували, проте були втрачені власником та не можуть бути відновлені в передбаченому законом порядку, застосуванню підлягає ст. 392 ЦК України, відповідно якої позов про визнання права власності може бути пред'явлений, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати власником документа, який засвідчує його право власності.
Виходячи з наведеного, дослідивши усі надані суду докази у їх сукупності, перевіривши відповідність позовних вимог законодавству України, суд дійшов висновку про можливість визнання за позивачем ОСОБА_1 право власності на житловий будинок за АДРЕСА_1 , який в цілому складається з житлового будинку літ. А, загальною площею 67,5 кв.м, житловою площею 36,6 кв.м., літньої кухні літ. Б, сараю літ. В, сараю літ. Г, сараю літ. Д, навісу літ. Е, гаражу літ. Ж, вбиральні літ. К, душу літ. Л, погрібу з підвалом літ. Лпд, огорожі № 3, споруди № І в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Керуючись ст. ст. 6, 7, 10, 12, 13, 81, 259, 263-265 ЦПК України, суд
Позов ОСОБА_1 до Миколаївської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ) право власності на житловий будинок за АДРЕСА_1 , який в цілому складається з житлового будинку літ. А, загальною площею 67,5 кв.м, житловою площею 36,6 кв.м., літньої кухні літ. Б, сараю літ. В, сараю літ. Г, сараю літ. Д, навісу літ. Е, гаражу літ. Ж, вбиральні літ. К, душу літ. Л, погрібу з підвалом літ. Лпд, огорожі № 3, споруди № І в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду або до того ж суду через Заводський районний суд міста Миколаєва протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.В. Кузьменко