Постанова від 23.06.2021 по справі 521/8205/21

Справа №521/8205/21

Номер провадження 3/521/5608/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2021 року суддя Малиновського районного суду м. Одеси Лічман Л.Г., розглянувши матеріали справи щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тимчасово непрацюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ч. 7 ст. 121 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

27.05.2021 року о 00 годині 05 хвилин водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем MASERATI GHIBLI, номерний знак НОМЕР_1 , у в м. Одесі по вул. Канатній, 79/1, у якого державний номерний знак був закріплений не у встановленому законом місці, а саме під лобовим склом повторно протягом року.

ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 «в» Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306.

Обставини правопорушення підтверджуються зібраними по справі доказами, згідно ст. 251 КУпАП: довідкою згідно інформаційного порталу Національної поліції від 28.05.2021 року про те, що ОСОБА_1 протягом року за ч. 6 ст. 121 КУпАП притягувався постановою ЕАМ № 4020920 від 04.04.2021 року, внаслідок чого на ОСОБА_1 було накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 850 гривень.

З відеозапису з нагрудної камери поліцейського 1282, 1097 та фотофіксації порушення, вбачається, що водій ОСОБА_1 керував автомобілем MASERATI GHIBLI, номерний знак НОМЕР_1 , який був закріплений не у встановленому законом місці, а саме під лобовим склом, повторно протягом року. З цим ОСОБА_1 погодився та свою вину визнав.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату та місце розгляду справи повідомлявся шляхом направлення повістки на адресу, вказану у протоколі. Суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , достовірно знаючи, що відносно нього був складений протокол про адміністративне правопорушення, був повідомлений про день та час розгляду справи, однак, зловживаючи своїми процесуальними правами, у призначене судове засідання не з'явився.

Керуючись своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи, в їх сукупності, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП, як повторне протягом року керування транспортним засобом з номерним знаком, закріпленим не у встановленому законом місці.

Відповідно до п. 2.9 «в» ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака або з номерним знаком, що закріплений не в установленому для цього місці.

Відповідно до ч. 7 ст. 121 КУпАП повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Відповідно до ч. 6 ст. 121 КУпАП керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим.

Вирішуючи питання про вид і розмір адміністративного стягнення ОСОБА_1 , суддя враховує характер вчиненого правопорушення, дані про його особу, тому вважає за можливе призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави без оплатного вилучення транспортного засобу, передбаченому санкції даної статті, як необхідне та достатнє, а не більш серйозних стягнень, передбачених ч. 7 ст. 121 КУпАП.

Відповідно до ст. 401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 454 грн.

Керуючись ст. ст. 9, 24, 33, 38, 121, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1700 гривень без оплатного вилучення транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тимчасово непрацюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 454 гривні.

Постанова про накладання адміністративного стягнення у виді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч. 1 ст. 307 КУпАП (штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу).

Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Строк пред'явлення постанови до виконання в частині стягнення штрафу та судового збору 3 місяці.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором до Одеського апеляційного суду через суд, що її виніс, протягом десяти днів з моменту її винесення.

СУДДЯ:
Попередній документ
97941615
Наступний документ
97941617
Інформація про рішення:
№ рішення: 97941616
№ справи: 521/8205/21
Дата рішення: 23.06.2021
Дата публікації: 01.07.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Хаджибейський районний суд міста Одеси
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил керування або експлуатації транспортного засобу, правил користування ременями безпеки або мотошоломами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (20.07.2021)
Дата надходження: 04.06.2021
Предмет позову: за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП.
Розклад засідань:
23.06.2021 10:00 Малиновський районний суд м.Одеси
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЛІЧМАН ЛЕОНІД ГРИГОРОВИЧ
суддя-доповідач:
ЛІЧМАН ЛЕОНІД ГРИГОРОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Кротов Ігор Олександрович