Рішення від 15.06.2021 по справі 120/381/21-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

15 червня 2021 р. Справа № 120/381/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Комара П.А.,

за участю:

секретаря судового засідання: Зданевич Н.Ю.

представника позивача: Путіліна Є.В.

представника відповідача: Хващевської Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом: Приватного підприємства "Глорія-В"

до: Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради

про: визнання протиправними та скасування відмов, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось Приватне підприємство "Глорія-В" з адміністративним позовом до Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради про визнання протиправними та скасування відмов, зобов'язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що 31.12.2020 Департаментом архітектури та містобудування Вінницької міської ради надано відмови за №05-00-010-14703, №05-00-010-147400, №05-00-010-147406 у наданні пріоритету на розміщення зовнішньої реклами з посиланням на те, що розміщення рекламного засобу не передбачено схемою комплексного розташування рекламних носіїв, затвердженого рішенням виконкому від 19.05.2016 №1183, при виготовлені ескізу не враховано п. 6 Порядку (відсутні дані про під'єднання до електропостачання), по ділянці автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам'янка км. +378+165 (над проїзною частиною), де планується розміщення рекламному засобу не розроблена схема комплексного розташування рекламних носіїв.

Вважаючи вказані відмови протиправними та такими, що не відповідають закону позивач звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 25.01.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, в порядку статті 262 КАС України.

11.02.2021 представником відповідача подано клопотання про розгляд справи у судовому засіданні.

12.02.2021 до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач заперечує щодо задоволення позовних вимог. Зокрема зазначає, що на даний час, рекламні конструкції, що належать позивачу, розміщено з порушенням, дозвільних документів на встановлення рекламного засобу у позивача не має. Такі протиправні дії позивача призвели до настання аварійної ситуації, внаслідок якої могли постраждати люди та їх майно.

Крім того, відповідач вказує, що копії дозволів на розміщення зовнішньої реклами надані позивачем до матеріалів справи, втратили строк дії. Водночас, в них не йдеться про ті конструкції і з тим місцем розташування, про які позивач зазначає у своїх заявах від 16.12.2020 вх. №05-22-68699, 05-2268698, 05-22-68696. Більше року, протиправно та без дозволу конструкції арочного типу, які належать позивачу, розміщені в межах міста.

Відповідно Протоколу №32 від 10.06.2020 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, вирішено вважати наслідки розміщення без дозвільних документів рекламних конструкцій арочного типу по вулицях: Немирівське шосе TOB «Барлінек-Інвест (дорога М-12 біля АЗС «Укрнафта»; Немирівське шосе біля буд. 98 (дорога М-12, під'їзд до м. Вінниця, км.0+990); Львівське шосе автомобільна дорога «М-12» (Стрій-Тернопіль-Кропивницький-Знам'янка) км. 378+165, власник конструкції ПП «Глорія-B», такими, які створюють небезпеку падіння, що може спричинити припинення руху автомобільного транспорту на автомобільних дорогах (магістрального та державного значення) та травмування людей, загрозою надзвичайної ситуації (код 1.2 «Загибель або травмування людей (персоналу) внаслідок аварій, катастроф, аварійних подій (крім випадків дорожньо-транспортних пригод (ДТП), інших небезпечних подій (у тому числі нещасних випадків» та код 1.18 «Припинення руху автомобільного транспорту на автомобільних дорогах державного значення внаслідок аварії транспорту (у разі якщо вона призвела до руйнування транспортних комунікацій та споруд» Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, затверджених наказом міністерства внутрішніх справ України від 06.08.2018 р. №658)

Водночас відповідач зауважує, що вказані заяви подані без додержання вимог законодавства та порядку визначеного рішеннями виконкому. Твердження позивача, що три відмови у наданні пріоритету на розміщення зовнішньої реклами, мотивовані лише тим, що розміщення рекламного засобу не передбачено схемою комплексного розташування рекламних носіїв, затвердженого рішенням виконкому від 19.05.2016 № 1183, при виготовленні ескізу не враховано п. 6 Прядку (відсутні дані про під'єднання до електропостачання), по ділянці автомобільної дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам'янка км.+378+165 (над проїзною частиною), де планується розміщення рекламного засобу не розроблена схема комплексного розташування рекламних носіїв не відповідає дійсності. Позивач, у позовній заяві процитував лише деякі обставини, які були підставою для надання негативної відповіді на звернення позивача.

Поряд з цим, у відзиві відповідач посилається на протиправність розміщення засобів реклами Стандарт надання адміністративних послуг "Надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами", в редакції рішення Вінницької міської ради від 09.03.2017 №570.

Виходячи з вищевикладеного, відповідач не погоджується з аргументами викладеними позивачем в адміністративному позові та просить у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

22.02.2021 позивачем подано відповідь на відзив, у якому зазначає, що з огляду на підстави відмови викладені Департаментом архітектури та містобудування Вінницької міської ради у листах від 31.12.2020 за №05-00-010-14703, №05-00-010-147400, №05-00-010-147406, посилання відповідача на інші підстави зазначені у стандарті є необґрунтованими.

Ухвалою суду від 23.02.2021 виправлено описку допущену в ухвалі про відкриття провадження від 25.01.2021.

Іншою ухвалою від 23.02.2021 відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою суду від 01.03.2021 у відповідача витребувано додаткові докази.

На виконання вимог ухвали від 01.03.2021 відповідачем надано витребувані судом документи.

Ухвалою суду від 25.03.2021 вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою суду від 13.04.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та просив адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в задоволенні адміністративного позову просила відмовити, з підстав, що викладені у відзиві на позовну заяву.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

16.12.2020 ПП «Глорія -В» подано три заяви та комплекти документів для розміщення зовнішньої реклами за адресою:

- автомобільна дорога М-12 виїзд з м. Вінниця вул. Немирівське шосе (біля будинку №98) (над проїзною частиною);

- автомобільна дорога М-12 під'їзд до м. Вінниця км. 0+990 (над проїзною частиною);

- автомобільна дорога М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам'янка км 378+165 (над проїзною частиною).

Листом від 31.12.2020 №05-00-010-147400 Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради повідомив позивача, що рішенням виконавчого комітету від 19.05.2016 № 1183 затверджено схему комплексного розташування рекламних носіїв на приєднаних територіях, що увійшли в межі м. Вінниці відповідно до Постанови Верховної Ради України від 13.05.2015 №401-VIII, по вулиці Немирівське шосе. Враховуючи, що розміщення рекламного засобу запропонованого архітипу (спеціальна рекламна конструкція «арочного типу»), згідно поданого комп'ютерного макету та ескізу, на який Ви бажаєте отримати дозвіл, не передбачено комплексною схемою затвердженою рішенням виконкому від 19.05.2016 № 1183. Також слід зазначити відповідно п. 6 Порядку в поданому ескізі рекламного засобу, який включає конструктивне рішення рекламоносія з основними габаритними розмірами, креслення вузлів кріплення, дані про застосовані матеріали, відсутні дані про під'єднанння до електропостачання, інші технічні характеристики, з обов'язковим підписом проектанта щодо дотримання нормативних вимог.

На підставі вище викладеного, робочий орган - департамент архітектури та містобудування міської ради, відмовляє ПП «Глорія-B» у наданні пріоритету на розміщення зовнішньої реклами, а саме: рекламної конструкції арочного типу за адресою: вул. Немирівське шосе (біля буд. 98), - автомобільна дорога М-12 під'їзд до м. Вінниця, км, 0+990 (над проїзною частиною).

Листом від 31.12.2020 №05-00-010-14703 відповідач повідомив позивача, що рішенням виконавчого комітету від 19.05.2016 № 1183 затверджено схему комплексного розташування рекламних носіїв на приєднаних територіях, що увійшли в межі м. Вінниці відповідно до Постанови Верховної Ради України від 13.05.2015 №401-VIII, по вулиці Немирівське шосе. Зазначили, що подані графічні матеріали комп'ютерного макету із зазначенням місцем розташування конструкції і адресою не відповідають вказаному в тексті клопотання місцю розміщення конструкції. Враховуючи, що розміщення рекламного засобу запропонованого архітипу (спеціальна рекламна конструкція «арочного типу»), згідно з поданим комп'ютерним макетом та ескізом, відповідно до яких бажають отримати дозвіл, не передбачено комплексною схемою, затвердженою рішенням виконкому від 19.05.2016 № 1183. У поданому ескізі рекламного засобу, який включає конструктивне рішення рекламоносія з основними габаритними розмірами, кресленнями вузлів кріплення, дані про застосовані матеріали, відсутні дані про під'єднання до електропостачання, інші технічні характеристики, з обов'язковим підписом проектанта щодо дотримання нормативних вимог, що не відповідає п. 6 Порядку.

На підставі вище викладеного робочий орган - департамент архітектури та містобудування міської ради, - відмовляє ПП «Глорія-В» у наданні пріоритету на розміщення зовнішньої реклами, а саме: рекламної конструкції арочного типу за адресою: вул. Немирівське шосе (біля буд. 98), - автомобільна дорога М-12 під'їзд до м. Вінниця, км. 0+990 (над проїзною частиною).

Листом від 31.12.2021 №05-00-010-147406 відповідач повідомив позивача, що департамент не може опрацювати заяву про отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, оскільки на сьогоднішній день комплексну схему розміщення рекламних засобів, за адресою: вул. Львівське шосе (автомобільна дорога М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам'янка км, +378+165), на приєднаних територіях, що увійшли в межі м. Вінниці відповідно до Постанови Верховної Ради України від 13.05.2015р. №401-VIII, не розроблено. Також зазначили, що відповідно п. 6 Порядку в поданому ескізі рекламного засобу, який включає конструктивне рішення рекламоносія з основними габаритними розмірами, кресленнями вузлів кріплення, дані про застосовані матеріали, відсутні дані про під'єднання до електропостачання, інші технічні характеристики, з обов'язковим підписом проектанта щодо дотримання нормативних вимог.

Не погоджуючись з такими відмовами уповноваженого органу та вважаючи їх протиправними, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

В силу вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Обсяг судового контролю в адміністративних справах визначено у ч. 2 ст. 2 КАС України, де зазначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» елементами благоустрою є засоби та обладнання зовнішньої реклами.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про рекламу" зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг; рекламні засоби - засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України «Про автомобільні дороги» вбачається, що розміщення реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог статті 16 Закону України «Про рекламу» та цього Закону.

Згідно ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Під час видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється.

Розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до цього Закону на підставі зазначених дозволів, які оформляються за участю центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами, або їх власників та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху.

Зовнішня реклама на територіях, будинках та спорудах розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб).

Стягнення плати за видачу дозволів забороняється.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.

Пунктом 13 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, надання дозволу в порядку, встановленому законодавством, на розміщення реклами.

Типові правила розміщення зовнішньої реклами затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067 (далі - Типові правила № 2067). Типові правила регулюють відносини, що виникають у зв'язку з розміщенням зовнішньої реклами у населених пунктах, та визначають порядок надання дозволів на розміщення такої реклами.

Відповідно до п. 2 Типових правил №2067 дозвіл - документ установленої форми, виданий розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк та у певному місці.

Згідно з пунктами 3, 4, 5, Типових правил № 2067, зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил.

Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на розміщення зовнішньої реклами здійснюється відповідно до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Справляння плати за видачу зазначених дозволів виконавчими органами сільських, селищних, міських рад забороняється.

На територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням правил благоустрою територій населених пунктів.

Для регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами сільська, селищна, міська рада може утворювати відділ, управління, інший виконавчий орган або покладати відповідні функції на існуючий відділ, управління (далі - робочий орган). Робочий орган не вправі подавати заяву та одержувати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.

У процесі регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами робочим органом залучаються на громадських засадах представники галузевих рад підприємців, об'єднань громадян та об'єднань підприємств, які провадять діяльність у сфері реклами.

Пунктом 6 Типових правил №2067 визначено, що до повноважень робочого органу належать:

розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами на надання дозволу, внесення змін у дозвіл, переоформлення дозволу та продовження строку його дії;

надання у разі потреби розповсюджувачам зовнішньої реклами архітектурно-планувальних завдань на опрацювання проектно-технічної документації для розташування складних (дахових) рекламних засобів;

прийняття рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову в установленні такого пріоритету;

підготовка проекту рішення виконавчого органу ради щодо надання дозволу (у тому числі погодження з органами та особами, зазначеними у пункті 16 цих Правил) чи про відмову у його наданні;

видача дозволу на підставі рішення виконавчого органу ради;

ведення інформаційного банку даних місць розташування рекламних засобів, плану їх розміщення та надання в установленому порядку інформації для оновлення даних містобудівного кадастру населених пунктів;

подання територіальним органам спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі матеріалів про порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами;

підготовка і подання виконавчому органу ради пропозицій щодо розмірів плати за надання послуг робочим органом на підставі калькуляції витрат для прийняття відповідного рішення.

Робочий орган здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.

Відповідно до п. 10, 23 Типових правил № 2067 за наявності документів, передбачених пунктом 9 цих Правил, відомості про заяву у той же день вносяться робочим органом до внутрішнього реєстру заяв та дозволів на розміщення зовнішньої реклами (журналу), який ведеться у довільній формі.

Робочий орган протягом двох робочих днів з дня реєстрації заяви перевіряє місце розташування рекламного засобу, зазначене у заяві, на предмет надання на заявлене місце зареєстрованого в установленому порядку дозволу за формою згідно з додатком 3.

У разі прийняття рішення про відмову у видачі дозволу робочий орган надсилає заявникові вмотивовану відповідь із зазначенням підстав, передбачених законом.

Строк видачі дозволу або надання письмового повідомлення про відмову у його видачі становить 10 робочих днів

Дозвіл надається строком на п'ять років, якщо менший строк не зазначено у заяві.

Отже, отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами є дозвільною процедурою у розумінні статті 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», відтак, на дану процедуру поширюються норми зазначеного закону.

Відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» строк видачі документів дозвільного характеру становить 10 робочих днів, якщо інше не встановлено законом.

Крім того, з метою удосконалення правового регулювання порядку розміщення зовнішньої реклами на території міста Вінниці, у відповідності до ст. 16 Закону України «Про рекламу», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 р. № 2067, рішення виконкому міської ради від 14.07.2011 №1620 «Про затвердження Концепції розвитку зовнішньої реклами в місті Вінниці», підпункту 13 пункту «а» ст. 30, ч. 1 ст. 52, ч. 6 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконком міської ради прийняв рішення від 21.03.2013 №627 "Про викладення рішення виконкому міської ради від 01.12.2011 № 2904 «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами в місті Вінниці» в новій редакції" (далі - Порядок).

Так, п. 6 Порядку передбачено, що для одержання пріоритету на розташування рекламного засобу заявник подає адміністратору Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» заяву до якої додаються:

фотографія місця, де планується розташувати рекламну конструкцію та комп'ютерний макет фрагменту місцевості з запропонованим рекламоносієм;

ескіз рекламного засобу;

копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника як юридичної особи або фізичної особи підприємця.

Також, рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 21.01.2016 №91 «Про затвердження стандартів надання окремих адміністративних та інших послуг, що надаються міською радою та її виконавчими органами через Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс», затверджено Стандарт надання адміністративної послуги «Надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами» (процедура 08-10.00), в редакції згідно рішення виконкому міської ради від 09.03.2017 № 570.

Відповідно до розділу 1 вказаного Стандарту, стандарт надання адміністративної послуги надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами (далі - Стандарт) розроблений на виконання Закону України «Про адміністративні послуги» і впорядковує порядок надання суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою суб'єкта звернення вказаної адміністративної послуги.

Цей Стандарт визначає опис етапів надання адміністративної послуги, склад, послідовність дій одержувача та адміністративного органу, вимоги щодо необхідного рівня її доступності та якості, а також включає алгоритм процесів надання адміністративної послуги та форму заяви (додатки 1, 2 до Стандарту).

Суб'єкт надання адміністративної послуги - Виконавчий комітет Вінницької міської ради; Адміністративний орган - Департамент архітектури та містобудування міської ради.

У розділі 3 Стандарту визначений перелік документів, необхідних для надання (отримання) адміністративної послуги, які додаються до заяви/клопотання, а саме:

кольорова фотографія місця, де планується розташувати рекламну конструкцію та комп'ютерний макет фрагменту місцевості з запропонованим рекламоносієм;

ескіз рекламного засобу, який включає конструктивне рішення рекламоносія з основними габаритними розмірами, кресленнями вузлів кріплення, дані про застосовані матеріали, про під'єднання до електропостачання, іншими технічними характеристиками, обов'язковим підписом проектанта щодо дотримання нормативних вимог;

копія належним чином посвідченої довіреності (для уповноваженої особи).

Склад і послідовність дій одержувача та адміністративного органу, опис етапів надання послуги, визначено розділом 4 Стандарту.

Розділ 5 Стандарту передбачає місце та порядок подання запиту на одержання адміністративної послуги.

Місце: Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс», м. Вінниця, вул. Соборна, 59, І поверх, територіальні відділення Центру: «Замостя» (м. Вінниця, вул. Замостянська, 7), «Старе місто» (м. Вінниця, вул. Брацлавська, 85), «Вишенька» (м. Вінниця, пр. Космонавтів, 30).

Час подання запиту: згідно затвердженого графіку роботи Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс».

Черговість подання запиту: у години прийому згідно графіку роботи Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» із застосуванням електронної системи управління чергою.

У розділі 10 Стандарту визначені вимоги до інформаційного забезпечення одержувача при зверненні за одержанням та у ході надання адміністративної послуги:

На веб-сайті Вінницької міської ради на сторінках Департаменту архітектури та містобудування міської ради та Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» розміщуються (публікуються) даний Стандарт, акти міської ради та її виконкому, законодавчі та інші нормативні акти, які регламентують порядок та умови надання адміністративної послуги.

На веб-сайті Вінницької міської ради функціонує сторінка «Перевірка стану звернень в Центрі адміністративних послуг».

Відтак, для отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами заявник повинен звернутися із заявою встановленого зразка до Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» із визначеним переліком документів.

У свою чергу суд звертає увагу, що подані заяви про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами ПП "Глорія" роздруковані без змін з Додатку 1 до Типових правил № 2067 із позначкою "зразок" та не відповідають зразку заяви, що міститься у Додатку 2 до Стандарту адміністративної послуги.

Крім того, вказані заяви адресовані Керівнику робочого органу - Департаменту архітектури та містобудування м. Вінниці, а не Виконавчому комітету Вінницької міської ради, як передбачено Стандартом. Поряд з цим, слід зазначити, що такий виконавчий орган Вінницької міської ради як Департамент архітектури та містобудування м. Вінниці взагалі відсутній.

Відтак, суд приходить до висновку, що заяви позивача про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами подані без додержання вимог законодавства, Порядку розміщення зовнішньої реклами в місті Вінниці та Стандарту надання адміністративної послуги.

Щодо наявності підстав для відмови у наданні дозволу на розміщення зовнішньої реклами слід зазначити наступне.

Розділ 2 Порядку визначає, зокрема, регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами, який передбачає таке.

2.1. Для регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами виконкомом міської ради уповноважено департамент архітектури, містобудування та кадастру (далі робочий орган, рішення 6 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 1 квітня 2011 року № 218 «Про внесення змін до рішення міської ради від 01.03.2011 року №101 «Про затвердження Положень виконавчих органів Вінницької міської ради»).

Робочий орган не може виступати заявником на розміщення зовнішньої реклами та одержувати дозвіл.

2.2. У процесі регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами уповноваженим органом залучаються на громадських засадах представники об'єднань громадян та об'єднань підприємств, які провадять діяльність у сфері реклами.

2.3. Зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та за процедурами, встановленими виконкомом міської ради відповідно до цього Порядку.

2.4. Справляння плати за видачу зазначених дозволів виконкомом міської ради забороняється.

2.5. На територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб, балансоутримувачів) з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням Правил благоустрою територій міста Вінниці.

2.6. Послуги, які виконуються на платній основі проектними організаціями по підготовці необхідних документів на розміщення зовнішньої реклами:

2.6.1. Виготовлення топогеодезичних матеріалів знімання місцевості (М 1:500) з прив'язкою місця розташування наземного рекламного засобу та позначенням виду робіт, або схеми в М 1:2000 для розташування рекламних засобів на опорах вуличного освітлення, фасадах будинків тощо;

2.6.2. Виготовлення витягів зі схем комплексного розміщення рекламних засобів;

2.6.3. Розроблення проектно-технічної документації для розташування складних (дахових) рекламних засобів;

2.6.4. Підготовка фотографій місць, де планується розташувати рекламні конструкції та комп'ютерного макету фрагментів місцевості з запропонованими рекламоносіями;

2.6.5. Виготовлення ескізів рекламних засобів, які мають включати конструктивне рішення рекламоносіїв з основними габаритними розмірами, кресленнями вузлів кріплення, дані про застосовані матеріали, про під'єднання до електропостачання, іншими технічними характеристиками, обов'язковим підписом проектанта щодо дотримання нормативних вимог;

2.6.6. Виготовлення бланків дозволів (на розміщення зовнішньої реклами/ на розміщення вивіски);

2.6.7. Погодження питання щодо надання дозволу із зацікавленими органами (особами) за дорученням розповсюджувача зовнішньої реклами;

2.6.8. Підготовка договору тимчасового користування місцем, що знаходиться в комунальній власності, для розташування рекламного засобу.

Зазначені у пункті 2.6 цього Порядку послуги розповсюджувач зовнішньої реклами може одержати в інших органах, установах та організаціях (крім пп. 2.6.8).

Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги міститься у розділі 7 Стандарту, відповідно до якого, у встановлені пріоритету на місце розташування рекламного засобу може бути відмовлено, якщо:

оформлення поданих документів не відповідає встановленим вимогам або документи подані не в повному обсязі;

на вказане місце виданий дозвіл на розміщення рекламного засобу;

на вказане місце встановлений пріоритет іншому суб'єкту звернення;

якщо обрані заявником формат, вид та/або тип рекламного засобу та/або спосіб його розташування чи зовнішній вигляд не відповідають вимогам, визначеними розділом 4 Порядку розміщення зовнішньої реклами у м. Вінниці;

якщо на вказане місце не розроблена схема комплексного розміщення рекламних засобів.

Відповідно до п. 6.14 Порядку відмова у встановлені пріоритету фізичній або юридичній особі (заявнику) може бути у разі:

- подачі неповного комплекту документів;

- оформлення поданих документів не відповідає встановленим вимогам;

- на вказане місце виданий дозвіл на розміщення рекламного засобу;

- на вказане місце встановлений пріоритет;

- якщо обрані заявником формат, вид та/або тип рекламного засобу та/або спосіб його розташування чи зовнішній вигляд не відповідають вимогам, визначеними розділом 4 цього Порядку.

- якщо на вказане місце не розроблена схема комплексного розміщення рекламних засобів.

Перелік підстав для відмови у встановлені пріоритету є вичерпним.

Види та типи рекламних засобів. Вимоги до рекламних засобів та порядку їх розміщення (розділ 4 Порядку).

4.1. До основних видів зовнішньої реклами відносяться:

Стаціонарні рекламні засоби - рекламні засоби, які розташовуються у спосіб, що не передбачає можливості їх переміщення без відокремлення конструктивних елементів (опор, фундаментів, кронштейнів тощо), котрі забезпечують фіксацію рекламного засобу у місці його розташування. Стаціонарні рекламні засоби поділяються на наземні, навісні та такі, що розташовуються на будинках і спорудах.

Тимчасові рекламні засоби - рекламні засоби, конструктивне рішення яких передбачає можливість їх вільного переміщення з визначеного місця розташування. До тимчасових рекламних засобів належать, зокрема, виносні щитові конструкції, рекламні засоби, що переміщуються фізичною особою в рекламних цілях чи використовуються при проведенні рекламних акцій.

4.2.Типи рекламних засобів:

Брендмауери - навісні рекламоносії, які виконуються у вигляді банерів, панно, будівельних декоративно-сітчатих огороджень, плакатів гіперформату в жорсткому каркасі, розташовуються на фасадах будинків, споруд або закріплюються на будівельних конструкціях лісів та прикривають будинки, споруди, які ремонтуються, реконструюються, будуються чи демонтуються.

Бек-лайт - стаціонарна наземна конструкція формату 3 х 4м. Можуть бути як однобічні так і двобічні.

Виносні щитові конструкції (мимоходи, штендери) - тимчасові рекламні засоби, які розташовуються фізичними або юридичними особами, що рекламують свої товари, продукцію, послуги, виключно під час їх роботи.

Дахові конструкції - різноманітні об'ємні або плоскі установки, розташовані повністю або частково вище рівня карнизу споруди (будинку) або на даху.

Зупинковий комплекс, який містить у собі елементи зовнішньої реклами (павільйон) - може бути розташований у будь-якій частині міста, відповідно до схеми розташування зупинок транспорту загального користування.

Індивідуальний рекламний засіб - розроблені за індивідуальним проектним рішенням, не відносяться до жодного з перелічених рекламних засобів.

Нестандартні конструкції - встановлюються згідно з цим Порядком в залежності від кожного конкретного випадку.

Об'ємно-просторові рекламні конструкції - рекламоносії, виконані виключно за індивідуальним проектом, виходячи з містобудівних, функціональнопланувальних та естетичних особливостей оточуючого середовища.

Пілар - наземний стаціонарний рекламний засіб, що у горизонтальному розрізі є рівностороннім тригранником з вгнутими всередину чи випуклими сторонами, як правило, розміром 3 х 1,4 м.

Пілон - наземний стаціонарний рекламний засіб у вигляді плоскої або випуклої вертикальної стели з двома рекламними поверхнями розміром 2,8 х 1,4 м чи 3 х 1,5 м.

Прапорні композиції, парасолі, навіси - рекламні засоби, що складаються з основи, одного або декількох флагштоків (стійок) і м'яких полотнищ.

Реклама на елементах благоустрою - рекламні засоби, розміщені на конструкціях інженерних споруд, інших елементах благоустрою, які використовуються як рекламоносії, в тому числі на урнах, лавах, телефонних кабінах, малих архітектурних формах, нестаціонарних об'єктах торгівлі (наметах), вуличних меблях тощо.

Cіті-лайт - об'єкт зовнішньої реклами, який представляє собою стенд (короб) з розміром однієї рекламної площини 1.2х1.8м. Сіті - лайт розміщується як конструкція так і на опорі. Вказані рекламоносії можуть розміщуватися в будьякій частині міста.

Світлодіодний екран (електронне табло) - призначений для відтворення зображення на площині екрану за рахунок випромінювання світла світлодіодів, ламп інших джерел світла.

Скроллер - динамічний окремо стоячий рекламний засіб із зміною зображень. Дозволяє послідовно демонструвати від 3-х до 12-ти зображень на одній поверхні.

Стаціонарний щит, біг борд - наземна рекламна конструкція формату 3 х 6 м та більше. Технічно можуть бути з різними кількостями сторін. Використання цього формату в першій зоні міста - заборонено. За межами першої зони розташування проводиться відповідно до цього Порядку.

Тривіжин (призматрон) - вдосконалений варіант біг борду, з трьохгранними призмами, що повертаються та дозволяють розмістити три рекламних зображення.

Тріедр - (тригранний сіті-лайт) - розміщення даного типу здійснюється аналогічно до розміщення конструкції типу «Сіті-лайт».

Трол - навісний стаціонарний рекламний засіб у вигляді прямокутного коробу з нанесеним зовні сюжетом зовнішньої реклами, призначений для розміщення, як правило, упоперек руху транспорту та/або пішоходів над поверхнею вулиць, доріг, тротуарів тощо.

4.3. Вимоги до рекламних засобів та порядок їх розміщення

4.3.1. Розміщення зовнішньої реклами в межах міста здійснюється при наявності у розповсюджувача зовнішньої реклами дозволів, які видаються робочим органом на підставі відповідного рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради.

При видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст реклами забороняється.

Розміщення наземних стаціонарних рекламних засобів типу "сіті-лайт", а також інших наземних стаціонарних рекламних засобів стандартного типу такого ж або більшого формату, здійснюється відповідно до схем комплексного розміщення зовнішньої реклами, що затверджуються виконавчим комітетом Вінницької міської ради у порядку, визначеному цим Порядком.

4.3.3. Розміщення рекламних засобів з недотриманням та/або відхиленням від встановлених дозволом параметрів забороняється.

4.3.4. Рекламні засоби розміщуються з дотриманням вимог техніки безпеки та у спосіб, що забезпечує видимість дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування.

4.3.10. З метою збереження історичного архітектурного середовища та самобутності міського простору під час розміщення зовнішньої реклами враховуються такі вимоги:

- у підзоні А1 допускається встановлення виключно рекламних засобів формату не більше 4,5 кв.м;

- у підзоні А2 формат рекламного засобу не може перевищувати 9 кв.м за виключенням вул. Свердлова, вул. Першотравневої, пров. Селянського , у межах яких дозволяється розміщувати рекламні засоби форматом до 12 кв.м;

- для зони В1, В2 та С обмеження щодо формату рекламних засобів можуть встановлюватись у схемах комплексного розміщення зовнішньої реклами у залежності від специфіки міського простору у межах території, що визначаються такими схемами.

4.3.13. У межах міста не допускається встановлення навісних рекламних засобів на опорах ліній електромереж, ліній міського транспорту, опорах вуличних ліхтарів зовнішнього освітлення, за виключенням афішних тумб висотою не більш 1,85 м, розміщених навколо вісі відповідних опор.

Не допускається розміщення будь-яких навісних конструкцій, що розташовуються на вказаних об'єктах поперек руху транспорту та пішоходів. Як виняток, допускається тимчасове розміщення таких рекламних засобів виключно з метою святкового оформлення міста.

Розміщення зовнішньої реклами на елементах вуличного обладнання, що забезпечує безпеку руху транспорту та/або пішоходів, допускається виключно за схемами розташування, погодженими органами державної автомобільної інспекції, у випадках, що не суперечать цьому Порядку.

4.3.14. Фундаменти наземних стаціонарних конструкцій повинні бути заглибленні в ґрунт з відновленням твердого покриття, трав'яного покрову та виконанням у повному обсязі інших робіт з відновлення благоустрою місця розташування рекламного засобу власником рекламного засобу. Їх невиконання або виконання без отримання ордеру на роботи, пов'язані з порушенням існуючого благоустрою при встановленні засобу зовнішньої реклами тягне за собою наслідки передбачені в пп. 6.17.11.

4.3.17. Нижній край рекламної конструкції, яка встановлена на опорі, над проїжджою частиною автомобільної дороги, повинен розміщуватися на висоті не менше 5 м від поверхні дорожнього покриття, у разі якщо рекламний засіб встановлений над пішохідною зоною - то на висоті не менше, ніж 3 м від поверхні дорожнього покриття.

4.3.18. Підключення рекламних засобів до електромереж повинно здійснюватися відповідно до законодавства з дотриманням умов і правил експлуатації та технічної безпеки.

Освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати приміщення житлових будинків.

4.3.19. Засоби зовнішньої реклами не повинні виступати джерелами шуму, вібрації, світлових, електромагнітних та інших випромінювань чи полів з порушенням діючих санітарних норм.

4.3.23. При розміщені рекламних засобів типу «сіті-лайт» та інших рекламних засобів такого ж чи більшого формату розповсюджувач зовнішньої реклами надає до робочого органу у складі ескізу рекламного засобу конструктивне рішення у вигляді технічної документації. Така документація розробляється спеціалізованими ліцензованими суб'єктами господарювання з урахуванням вимог нормативних документів й повинна містити розрахунки та висновки стосовно надійності та безпеки рекламного засобу. Рекламні засоби повинні бути виконані професійно з урахуванням засобів художнього проектування та графічного дизайну, та вимог, що визначаються в схемах комплексного розміщення рекламних засобів.

4.3.24. Розміщення екстендерів на рекламних засобах здійснюється з дотриманням вимог безпеки за попереднім погодженням з робочим органом.

4.3.27. Зовнішня реклама повинна відповідати іншим вимогам, що встановлені актами законодавства, актами органів місцевого самоврядування та цим Порядком.

Відповідно до п. 6.1 Порядку, для одержання пріоритету на розташування рекламного засобу заявник подає адміністратору Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» заяву до якої додаються:

фотографія місця, де планується розташувати рекламну конструкцію та комп'ютерний макет фрагменту місцевості з запропонованим рекламоносієм;

ескіз рекламного засобу;

копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника як юридичної особи або фізичної особи підприємця.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що:

по-перше: необхідним документом на розміщення зовнішньої реклами є виготовлення ескізів рекламних засобів, які мають включати конструктивне рішення рекламоносіїв з основними габаритними розмірами, кресленнями вузлів кріплення, дані про застосовані матеріали, про під'єднання до електропостачання, іншими технічними характеристиками, обов'язковим підписом проектанта щодо дотримання нормативних вимог;

по-друге: розміщення наземних стаціонарних рекламних засобів типу "сіті-лайт", а також інших наземних стаціонарних рекламних засобів стандартного типу такого ж або більшого формату, здійснюється відповідно до схем комплексного розміщення зовнішньої реклами, що затверджуються виконавчим комітетом Вінницької міської ради у порядку, визначеному цим Порядком;

по-третє: розміщення рекламних засобів з недотриманням та/або відхиленням від встановлених дозволом параметрів забороняється;

по-четверте: у межах міста не допускається встановлення навісних рекламних засобів на опорах ліній електромереж, ліній міського транспорту, опорах вуличних ліхтарів зовнішнього освітлення, за виключенням афішних тумб висотою не більш 1,85 м, розміщених навколо вісі відповідних опор. Не допускається розміщення будь-яких навісних конструкцій, що розташовуються на вказаних об'єктах поперек руху транспорту та пішоходів. Як виняток, допускається тимчасове розміщення таких рекламних засобів виключно з метою святкового оформлення міста;

по-п'яте: при розміщені рекламних засобів типу «сіті-лайт» та інших рекламних засобів такого ж чи більшого формату розповсюджувач зовнішньої реклами надає до робочого органу у складі ескізу рекламного засобу конструктивне рішення у вигляді технічної документації. Така документація розробляється спеціалізованими ліцензованими суб'єктами господарювання з урахуванням вимог нормативних документів й повинна містити розрахунки та висновки стосовно надійності та безпеки рекламного засобу. Рекламні засоби повинні бути виконані професійно з урахуванням засобів художнього проектування та графічного дизайну, та вимог, що визначаються в схемах комплексного розміщення рекламних засобів.

Згідно п. 6.3 Порядку робочий орган протягом п'яти робочих днів з дати реєстрації заяви перевіряє місце розташування рекламного засобу, зазначене у заяві, на предмет наявності на це місце пріоритету іншого заявника або надання на заявлене місце зареєстрованого в установленому порядку дозволу або наявність зазначеного місця в комлексних схемах розміщення рекламних засобів (у разі наявності розроблених схем на дану вулицю), тип рекламного засобу. Після перевірки місця керівник робочого органу приймає рішення про встановлення за заявником пріоритету на заявлене місце або про відмову у встановленні пріоритету.

Рішенням виконавчого комітету від 19.05.2016 № 1183 затверджено схему комплексного розташування рекламних носіїв на приєднаних територіях, що увійшли в межі м. Вінниці відповідно до Постанови Верховної Ради України від 13.05.2015 №401-VIII, по вулиці Немирівське шосе .

Вказана схема комплексного розташування рекламних носіїв по вулиці Немирівське шосе передбачає розміщення рекламних носіїв у формі конструкції "біг-борда" (щита) за межами тротуарів або узбіч проїзної частини.

З огляду на вищевикладене та враховуючи те, що розміщення рекламного засобу запропонованого архітипу (спеціальна рекламна конструкція «арочного типу»), згідно поданого комп'ютерного макету та ескізу, на який позивач бажаєте отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами за адресами автомобільна дорога М-12, під'їзд до м. Вінниця, км 0+990 та автомобільна дорога М-12, виїзд з м. Вінниця по вул. Немирівське шосе (біля будинку 98), не передбачено комплексною схемою затвердженою рішенням виконкому від 19.05.2016 № 1183 відсутні підстави для надання пріоритету/дозволу на розміщення зовнішньої реклами.

Крім того, у судовому засіданні представник позивача не заперечував той факт, що подані ПП "Глорія-В" графічні матеріали комп'ютерного макету із зазначенням місцем розташування конструкції і адресою автомобільна дорога М-12, виїзд з м. Вінниця по вул. Немирівське шосе (біля будинку 98) не відповідають вказаному в тексті клопотання місцю розміщення конструкції.

Щодо надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами за адресою автомобільна дорога М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам'янка км 378+165, то суд враховує, що відповідно до п. 11.7 перехідних положень Порядку, в разі якщо даним Порядком або рішенням виконкому встановлено розроблення комплексних схем розміщення зовнішньої реклами, встановлення пріоритетів та видача дозволів на розміщення зовнішньої реклами на таких територіях до затвердження комплексних схем не допускається. Виключення становлять індивідуальні рекламні засоби для обслуговування об'єктів комерційного призначення, тимчасові рекламні засоби на об'єктах будівництва.

У свою чергу, розміщення наземних стаціонарних рекламних засобів типу "сіті-лайт", а також інших наземних стаціонарних рекламних засобів стандартного типу такого ж або більшого формату, здійснюється відповідно до схем комплексного розміщення зовнішньої реклами, що затверджуються виконавчим комітетом Вінницької міської ради у порядку, визначеному цим Порядком.

Судом встановлено, що на час звернення позивача із заявою про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, а також прийняття рішення у цій справі, комплексну схему розміщення рекламних засобів за адресою: вул. Львівське шосе (автомобільна дорога М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам'янка км +378+165), на приєднаних територіях, що увійшли в межі м. Вінниці відповідно до Постанови Верховної Ради України від 13.05.2015 №401-VIII не розроблено. Відтак, вказане виключає можливість, до розроблення та затвердження комплексних схем розміщення зовнішньої реклами, надання пріоритету/дозволу на розміщення зовнішньої реклами.

Крім того, суд погоджується з твердженням відповідача, що до поданих позивачем заяв про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, які зареєстровані 16.12.2020 за №№05-22-68699, 05-22-68698, 05-22-68696, ескізах рекламного засобу, який включає конструктивне рішення рекламоносіїв з основними габаритними розмірами, кресленнями вузлів кріплення, дані про застосовані матеріали, відсутні дані про під'єднання до електропостачання, інші технічні характеристики, з обов'язковим підписом проектанта щодо дотримання нормативних вимог, що не відповідає пп. 2.6.5, 4.3.23 та п. 6 Порядку.

Відповідно до п. 38 Типових правил № 2067, розроблення необхідної технічної документації, монтаж (демонтаж) рекламного засобу здійснюється спеціалізованими підприємствами, установами та організаціями.

Під час виготовлення конструктивного рішення рекламного засобу розробник повинен враховувати вимоги ДСТУ, ДБН, зокрема, але не виключно, ДСТУ Б А.2.4-7:2009 «Правила виконання архітектурно-будівельних робочих креслень» в частині оформлення креслень.

Відтак, суд доходить висновку, що відповідач правомірно відмовив ПП "Глорія-В" у наданні пріоритету на розміщення зовнішніх реклам за його заявами від 16.12.2020.

Відповідно до п. 30 рішення ЄСПЛ у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27 вересня 2001 року рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя.

Згідно з п. 29 рішення ЄСПЛ у справі "Ruiz Torija v. Spain" від 9 грудня 1994 року статтю 6 пункт 1 Конвенції не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов'язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.

За змістом пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

За приписами вимог пункту 4 частини 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

З огляду на те, що позивачу відмовлено у задоволенні позову, підстави для стягнення на його користь понесених судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: Приватне підприємство "Глорія - В" (вул. Писарєва, 3, кв. 83, м. Вінниця, 21100, код ЄДРПОУ 32976627)

Відповідач: Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради (вул. Пушкіна, 38, м. Вінниця, 21050, код ЄДРПОУ 41029864)

Суддя Комар Павло Анатолійович