ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
0,2
29.06.2021Справа № 910/9121/21
Суддя господарського суду міста Києва Паламар П.І., розглянувши матеріали за позовом Nerselia Holding LTD, Республіка Кіпр до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптимал Трейд" м. Києва про стягнення боргу, ціна позову 743217734,70 грн.,
у червні 2021 року Nerselia Holding LTD звернулося в суд з указаним позовом.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 14 червня 2021 р. позовну заяву Nerselia Holding LTD залишено без руху та встановлено позивачу строк та спосіб усунення недоліків позовної заяви - шляхом подання суду доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
При цьому, позивачу необхідно було сплатити суму судового збору у розмірі 794500 грн. виходячи з ціни позову 743217734,70 грн.
В установлений строк позивач недоліки позовної заяви не усунув. З доданого до заяви про усунення недоліків позовної заяви копії платіжного доручення № 27 від 2 червня 2021 р. вбачається, що платіж був здійснений в іноземній валюті.
За змістом ст.ст. 4, 6 Закону України "Про судовий збір" сплата судового збору здійснюється у гривнях за винятком випадків подання позовів нерезидентами, ціна яких визначається в іноземній валюті.
Крім того, в якості доказу оплати судового збору позивачем подано копію платіжного доручення № 27 від 2 червня 2021 р., який не є належним доказом здійснення відповідного платежу.
За таких обставин позовну заяву відповідно до вимог ст. 174 ГПК України слід повернути позивачу.
Керуючись ст.ст. 174, 232-235 ГПК України
позовну заяву Nerselia Holding LTD, Республіка Кіпр з доданими до неї документами повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню в порядку розділу IV ГПК України.
Суддя господарського суду міста Києва П.І.Паламар