Справа №635/4821/21
Провадження по справі № 1-в/635/520/2021
25 червня 2021 року сел.. Покотилівка Харківського району Харківської області
Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю особи, щодо якої внесено
подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 ,
представника відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1
ГУНП в Харківській області - старшого дільничного офіцера поліції сектору превенції капітана поліції ОСОБА_3 ,
секретар судових засідань - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Плужне Ізяславського району Хмельницької області, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
1) 02.09.2003 року Харківським районним судом Харківської області за ч. 1 ст. 101 КК України (в редакції 1960 року), ч. 2 ст. 121, ч. 1 ст. 296 КК України у вигляді позбавлення волі на строк сім років;
2) 01.03.2013 року Харківським районним судом Харківської області за ч. 3 ст. 185 КК України у вигляді позбавлення волі на строк три роки, із застосуванням ст. 75 КК України іспитовим строком один рік,
3) 26.02.2014 року Харківським районним судом Харківської області за ч. 2 ст. 185 КК України у вигляді позбавлення волі на строк два роки, із застосуванням ч. 1 ст. 71 КК України - остаточно призначає покарання у вигляді позбавлення волі на строк три роки один місяць;
22 січня 2018 року звільнений з Державної установи « Харківська виправна колонія (№43) умовно достроково на невідбутий строк 4 місці 2 дні, згідно ст. 81 КК України, на підставі ухвали Орджонікідзевського району м. Харкова від 12.01.2018 року, -
Начальник відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області підполковник поліції ОСОБА_6 звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 строком на 12 місяців із встановленням відповідних обмежень, згідно із Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а саме: зобов'язати з'являтись на реєстрацію до ВП №3 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області в період нагляду чотири раз на місяць (в дні встановлені керівником відділу поліції); заборонити залишати місце проживання в літній період часу ( з 01 квітня по 01 жовтня) з 22.00 до 06.00 год, в зимовий період часу ( з 01 жовтня до 01 квітня) з 21.00 до 05.00 год; заборонити виїжджати за межі населеного пункту мешкання на постійне або тимчасове проживання без письмового дозволу поліції. У разі необхідності виїзду на межі населеного пункту мешкання письмово повідомляти поліцію про мету, час і точну адресу місцезнаходження, отримати дозвіл та маршрутний листок; заборонити відвідування вокзалів та аеропортів без відповідного дозволу Національної поліції (окрім випадків проїзду на роботу та з роботи).
В обґрунтування подання зазначив, що 22 січня 2018 року ОСОБА_2 звільнився з місць позбавлення волі, після чого був поставлений на профілактичний облік в Харківському ВП ГУ НП в Харківській області, за місцем проживання зарекомендував себе з негативного боку, як особа, що зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, схильний до скоєння правопорушень, на профілактичні заходи та бесіди не реагує. Так ОСОБА_2 скоїв правопорушення за ч.1 ст.178, ч.1 ст. 175-1, ч.2 ст.178, ч.2 ст.175-1 КУпАП, після кожного правопорушення він був попереджений про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
В судовому засіданні представник відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області старший дільничний офіцер поліції сектору превенції капітан поліції ОСОБА_3 подання підтримав, просив його задовольнити.
ОСОБА_2 не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, підтвердив факти вчинення ним правопорушень, які викладені в поданні.
Суд, вислухавши думку представника ВП №3 Харківського РУП №1 ГУНП в Харківській області та особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного ОСОБА_2 , дослідивши матеріали подання, вважає його таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_2 неодноразово судимий, останній раз засуджений 26 лютого 2014 року Харківським районним судом Харківської області за ч. 2 ст. 185 КК України до двох років позбавлення волі. На підставі ст. 71 ч.1 КК України, до призначеного покарання, суд, частково, у вигляді одного року одного місяця позбавлення волі приєднав невідбуту частину покарання за вироком Харківського районного суду Харківської області від 01 березня 2013 року та остаточно призначив покарання обвинуваченому ОСОБА_2 у вигляді позбавлення волі на строк три роки один місяць.
22 січня 2018 року на підставі ухвали Орджонікідзевського району м. Харкова від 12.01.2018 року, ОСОБА_2 звільнений умово-достроково від відбуття покарання, призначеного вироком Харківського районного суду Харківської області від 26 лютого 2014 року, на невідбуту частину покарання 4 (місяці) місяць 2 (два ) дні.
Після чого ОСОБА_2 прибув на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , і був поставлений на профілактичний облік в Харківському ВП ГУНП в Харківській області як особа, що формально підпадає під дію п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
ОСОБА_2 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, за місцем проживання ОСОБА_2 зарекомендував себе з посередньо, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 09 червня 2021 року за ч.1 ст. 178 КупАП, 10 червня 2021 року ч.1 ст. 175-1 КУпАП, 14 червня 2021 року ч. 2 ст. 178 КУпАП та 14 червня 2021 року за ч.2 ст. 175-1 КУпАП. В зав'язку з чим після кожного правопорушення був офіційно попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до інформації Голови Безлюдівської селищної ради Харківського району Харківської області № 1489 від 22.06.2021 року, за час мешкання в смт Безлюдівка Харківського району Харківської області ОСОБА_2 характеризується посередньо, зловживає спричини напоями, веде антигромадський спосіб життя.
Згідно інформації ст. ДОП СП Відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , за місцем мешкання характеризується негативно, схильний до вчинення кримінальних правопорушень, зловживає алкогольними напоями, веде антигромадський спосіб життя.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного в впливу на них.
Пунктом «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два та більше разів за умисні злочини до позбавлення волі, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчинюють інші правопорушення.
Згідно п. в ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених зокрема у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Статтею 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з п. «а» ч. 3 ст.8Закону України «Про адміністративний нагляд заособами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який він був встановлений, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Обов'язки піднаглядних визначені в ст.9 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_2 потребує встановлення адміністративного нагляду, так як неодноразово судимий за умисні злочини, на підставі ухвали Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 22 січня 2020 року звільнений умовно-достроково від відбування покарання, призначеного на підставі вироку Харківського районного суду Харківської області від 26 лютого 2014 року, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, незважаючи на попередження, на міри профілактичного і адміністративного впливу, які до нього застосовуються не реагує, і підпадає під дію п ”в” ст.3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, тому необхідно подання задовольнити і встановити над ним адміністративний нагляд з метою попередження злочинів і правопорушень терміном 1 рік з використанням певних обмежень.
Суд вважає обґрунтованою доцільність встановлення обмежень у відношенні ОСОБА_2 , запропонованих начальником відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_7 .
Керуючись п. «в» ст. 3, ст.ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
Подання начальника відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Встановити у відношенні ОСОБА_2 адміністративний нагляд терміном один рік.
Застосувати до ОСОБА_2 наступні обмеження:
- зобов'язати з'являтися до відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області для реєстрації чотири рази на місяць (в дні встановлені керівником відділу поліції);
- заборонити залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , в літній період часу (з 01 квітня по 01 жовтня ) з 22 години до 06 години наступного дня, в зимовий період (01 жовтня до 01 квітня ) з 21 години до 05 години наступного дня.
- заборонити виїжджати за межі Харківського району на постійне або тимчасове проживання без письмового дозволу Національної поліції,в разі необхідності виїзду за межі району зобов'язати ОСОБА_2 письмово повідомити про намір, строк та точну адресу перебування, отримати дозвіл та маршрутний листок;
- заборонити відвідування вокзалів та аеропортів без відповідного дозволу Національної поліції (окрім випадків проїзду на роботу та з роботи).
Виконання ухвали покласти на Відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
Попередити ОСОБА_2 про те, що у випадку порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до відповідальності згідно діючого законодавства.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Харківський районний суд Харківської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1