справа № 563/23/19
25 червня 2021 року м. Корець
Корецький районний суд Рівненської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
за участю:
представника відділення поліції №7 Рівненського РУП
ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3
прокурора ОСОБА_4
особи, щодо якої встановлюється адміністративний нагляд - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника відділення поліції №7 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця с.Н.Корець Корецького району Рівненської області жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, освіта середня, розлученого, не працюючого, раніше судимого 16.07.2018 року Корецьким районним судом за ч.3 ст. 185 КК України до 3 (трьох) років позбавлення волі, -
Т.в.о. начальника відділення поліції №7 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області старший лейтенант поліції ОСОБА_6 звернувся до Корецького районного суду Рівненської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Подання мотивоване тим, що року ОСОБА_5 , був звільнений з «Катеринівської виправної колонії № 46», на підставі ухвали Сарненського районного суду Рівненської області від 11.05.2021 року про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання на не відбутий термін покарання вісім місяців десять днів.
По прибуттю по місцю проживання в АДРЕСА_1 , на шлях виправлення не став, порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, так:
- 03.06.2021 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення вимог ч.1 ст. 175-1 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження;
- 04.06.2021 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення вимог ч.1 ст.178 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження;
- 07.06.2021 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення вимог ст.177 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 17 гривень (сімнадцять гривень).
В судовому засіданні представник відділення поліції №7 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області подання підтримав з підстав наведених у ньому. Вказує, що ОСОБА_5 за місцем проживання характеризується посередньо. Незважаючи на винесені йому офіційні попередження, ОСОБА_5 продовжує вести аморальний спосіб життя і вчиняти адміністративні правопорушення, а отже становить небезпеку для суспільства. За цих обставин вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд.
Прокурор та представник відділення поліції №7 в судовому засіданні подане клопотання підтримали, просили задовольнити.
Присутній в судовому засіданні ОСОБА_5 підтримав подання, просив встановити стосовно нього адміністративний нагляд.
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, вивчивши матеріали подання, дійшов висновку, що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Статтею 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" визначено виключний перелік осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд. Так, зокрема, пунктом "в" вищевказаної статті передбачено можливість встановлення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Таким чином, вищевказані положення передбачають перелік умов, за наявності яких закон допускає встановлення адміністративного нагляду.
З подання та доданих до нього матеріалів вбачається, що ОСОБА_5 будучи раніше судимим за вчинення умисного злочину, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, продовжує вчиняти правопорушення у сфері громадського порядку.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_5 будучи засудженим до позбавлення волі за умисний злочин, після звільнення з місць позбавлення волі, ігнорує заходи профілактичного характеру, позитивних висновків для себе не зробив, своєю поведінкою проявив недостатнє бажання стати на шлях виправлення, дотримання норм громадської поведінки та, незважаючи на винесені йому офіційні попередження, продовжує систематично вчиняти адміністративні правопорушення і може становити суспільну небезпеку.
Таким чином, судом встановлено сукупність умов, передбачених пунктом "в" статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", одночасна наявність яких є підставою для встановлення відносно ОСОБА_5 адміністративного нагляду, а тому подання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", суд,-
Встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд, строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
- заборонити виходити з будинку з 22:00 години до 06:00 години;
- заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах та в місцях продажу спиртних напоїв на розлив;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Корець без відома органів внутрішніх справ;
- зобов'язати ОСОБА_5 з'являтись у відділення поліції № 7 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області для реєстрації кожний 1, 2, 3, 4 понеділок місяця о 09 год. 00 хв.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом 7 (семи) днів з дня її винесення через Корецький районний суд Рівненської області.
Суддя: ОСОБА_1