ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
23.06.2021Справа № 910/8949/21
Суддя Господарського суду міста Києва Лиськов М.О., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали
За позовом Фізичної особи-підприємця Лентюгова Андрія Вячеславовича
АДРЕСА_1
до 1. Головного управління Національної поліції у м. Києві
вул. Володимирська 15, м. Київ, 01601
2. Київської міської прокуратури
вул.Предславинська 45/9, м. Київ, 03150
3. Головного управління Національної поліції в Київській області
вул. Володимирська 15, м. Київ, 01601
4. Київської обласної прокуратури
бул.Лесі Українки 27/2, м. Київ, 01601
про визнання договору недійсним та відшкодування 3 715 303,00 грн.
Фізична особа-підприємець Лентюгов Андрій Вячеславович (далі-позивач) звернулась до Господарського суду міста Києва з позовною заявою 1. Головного управління Національної поліції у м. Києві (далі-відповідач-1); 2. Київської міської прокуратури (далі-відповідач-2), 3. Головного управління Національної поліції в Київській області (далі-відповідач-3) та 4. Київської обласної прокуратури (далі-відповідач-4) про визнання договору недійсним та відшкодування 3 715 303,00 грн.
Звертаючись з позовом Фізична особа-підприємець Лентюгов Андрій Вячеславович просить суд:
1. Визнати недійсним договір зберігання № 1006 від 04.11.2017 укладений від імені Київської місцевої прокуратури прокурором Київської місцевої прокуратури № 1 Бондаренком Миколою Віталійовичем з ТОВ "ТК "Топ Логістік Плюс" (код ЄДРПОУ 38482464, вул. Героїв Севастополя, буд. 23-В, м. Київ, 03061) та акт передачі майна до Договору № 1006 від 04.11.2017.
2. Стягнути солідарно з Головного управління Національної поліції у місті Києві (код ЄДРПОУ 40108583, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 15), Київської міської прокуратури (код ЄДРПОУ 02910019, вул. Предславинська, буд. 45/9, м. Київ, 03150), Головного управління Національної поліції в Київській області (код ЄДРПОУ 40108616, вул. Володимирська, буд. 15, м. Київ, 01601) та Київської обласної прокуратури (код ЄДРПОУ 02909996, бул. Лесі Українки, буд. 27/2, м. Київ, 01601) на користь фізичної особи - підприємця Лентюгова Андрія Вячеславовича (рнокпп НОМЕР_1 ) грошові кошти в якості відшкодування завданої матеріальної шкоди, а саме: витрати вартості робіт по здійсненню судово - товарознавчого дослідження з визначення матеріального збитку в сумі 5000 (п'яти тисячі) гривень 00 копійок; загальної ринкової вартості неповернутої алкогольної продукції, вилученої під час обшуку від 19.05.2017 в сумі 3 610 303 (три мільйони шістсот десять тисяч триста три) гривні 00 копійок; відшкодування моральної шкоди в сумі 100 000 (ста тисяч) гривень 00 копійок;
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.06.2021 вищевказану позовну заяву було залишено без руху та встановлено строк позивачу для усунення недоліків позовної заяви.
18.06.2021 через відділ діловодства суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Суд, дослідивши позовну заяву з доданими до неї матеріалами, встановив, що позовна заява та подані матеріали відповідають вимогам процесуального закону щодо форми та змісту позовної заяви, переліку документів, що додаються до позовної заяви, та надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів іншим учасникам судового процесу відповідає вимогам, встановленим статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Враховуючи наведені положення Господарського процесуального кодексу України, з огляду на характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 12, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання у справі на 21.07.21 о 10:20 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 4 .
4. Встановити відповідачу строк протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали для надання суду:
- відзиву на позов, складений з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на чинне законодавство та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем;
- доказів направлення відзиву позивачу.
5. Попередити відповідача про те, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
6. Встановити позивачу строк - не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву для подання суду: відповіді на відзив, складеної з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України.
7. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо така буде подана) з доказами їх направлення іншим учасникам справи - протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
8. Позивачу надати суду для огляду оригінали доданих до позову документів.
9. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи. У відповідності до ст. 60 ГПК України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.
10. Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез'явлення його представника у судове засідання, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України може бути залишений без розгляду.
11. Повідомити сторонам, що відповідно до ст. 192 ГПК України, вони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
12. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua
Суддя М. О. Лиськов