3/381/651/21
381/1137/21
17 червня 2021 року місто Фастів
Суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Питель-Тьолушкіна В.Л. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Головного управління Держпраці у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.41КУпАП,
03 лютого 2021 року о 16 год. 30 хв. було виявлено, що у Виробничому підрозділі моторвагонне депо Фастів-1 РФ «Південно-західна залізниця» АТ «Українська залізниця» за адресою: Київська область, м. Фастів, вул. Галафеєва, 1, головний бухгалтер цього підприємства ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП, а саме: машиністу електропоїзда ОСОБА_2 згідно протоколу засідання комісії із соціального страхування/рішення уповноваженого від 29.05.2020 за № 5 призначено допомогу по тимчасовій непрацездатності з 22.04.2020 до 08.05.2020 по листку непрацездатності Серія НОМЕР_1 в розмірі 100% . В II розділі протоколу засідання комісії із соціального страхування/рішення уповноваженого від 29.05.2020 за № 5 відмовити в призначенні (припинити виплату) допомоги записи відсутні.
Проте, бухгалтерією Депо за підписом головного бухгалтера ОСОБА_1 машиністу електропоїзда ОСОБА_2 згідно розрахунку по листку непрацездатності Серія АДЮ №949558 з 22.04.2020 до 08.05.2020 взагалі не проведено станом на 03.02.2021 нарахування та виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності на загальну суму 16862,30 грн., та не було включено до заяви розрахунок Додаток 1 до порядку фінансування поданого 04.06.2020, чим порушено вимоги абз. 1 ч.2 ст.22, абз. 2 ч.2 ст. 22, п.1 ч.2 ст.32 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Аналогічно, машиністу електропоїзда ОСОБА_3 згідно протоколу засідання комісії із соціального страхування/рішення уповноваженого від 29.05.2020 за № 5 призначено допомогу по тимчасовій непрацездатності з 30.04.2020 до 12.05.2020 по листку непрацездатності Серія НОМЕР_2 в розмірі 100% .
Проте, бухгалтерією виробничого підрозділу моторвагонне депо Фастів-1 регіональної філії «Південно - західна залізниця» АТ «Українська залізниця» за підписом головного бухгалтера ОСОБА_1 машиністу електропоїзда виробничогі підрозділу моторвагонне депо Фастів-1 регіональної філії «Південно - західна залізниця) АТ «Українська залізниця» ОСОБА_3 згідно розрахунку по листку непрацездатності Серія АДЮ №975261 з 30.04.2020 до 12.05.2020 взагалі не проведені станом на 03.02.2021 нарахування та виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності на загальну суму 8078,07 грн., та не було включено до заяви - розрахунок Додаток 1 для порядку фінансування поданого 04.06.2020.
Аналогічні випадки не нарахування та виплати по листках непрацездатності станом на 03.02.2021 мали місце в Виробничому підрозділі моторвагонне депо Фастів-1 регіональні філії «Південно - західна залізниця» АТ «Українська залізниця» у квітні - червні 2020 року, саме наступним працівникам: касиру квитковому (роз'їзний) 2 категорії ОСОБА_4 , касиру квитковому (роз'їзний) 2 категорії ОСОБА_5 , касиру квитковому (роз'їзний) 2 категорії ОСОБА_6 , касиру квитковому (роз'їзний) 2 категорії ОСОБА_7 , касиру квитковому (роз'їзний) 2 категорії ОСОБА_8 , слюсару - електрику з ремонту електроустаткування 3 розряду ОСОБА_9 , слюсару - електрику ремонту електроустаткування 4 розряду ОСОБА_10 , машиністу електропоїзда ОСОБА_11 , машиністу електропоїзда ОСОБА_12 , машиністу електропоїзда ОСОБА_13 , помічнику машиністу електропоїзда ОСОБА_14 .
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи, повідомлялась за адресою вказаною у протоколі.
Статтею 280 КУпАП, передбачено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з ст. 251 КУпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом № КВ38/25/АВ/П/ПТ від 04.02.2021, письмовими поясненням ОСОБА_1 , актом № КВ 38/25/АВ від 03.02.2021.
Разом з тим, згідно з частиною другою статті 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Адміністративне правопорушення, яке було вчинено ОСОБА_1 виявлено 03.02.2021, а тому станом на час розгляду справи про адміністративне правопорушення строки для накладення адміністративного стягнення за даним протоколом закінчились.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи вищенаведене суддя приходить до висновку про необхідність закриття провадження на підставі п.7 ст. 247 КУпАП.
Керуючись 38, 41, 247, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 41 КУпАП, закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення передбаченого ст. 38 КУпАП.
На постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду через Фастівський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.Л. Питель-Тьолушкіна