печерський районний суд міста києва
Справа № 757/53806/20-п
01 лютого 2021 року суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Печерського Управління поліції ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
- за ст. 44-3 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 358574, 06.11.2020 о 22 год. 15 хв. за адресою: АДРЕСА_2, в ресторані «ІНФОРМАЦІЯ_2» здійснювалося функціонування після 22:00 год., чим порушено вимоги пп. 5 п.11 постанови КМУ №641 від 22.07.2020, відповідальність за що, передбачена ст. 44-3 КУпАП.
В судовому засіданні захисник особи, що притягається до адміністративної відповідальності, Бугайчук В.І. просив провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП. Зокрема зазначив, що останній не є суб'єктом господарювання, який здійснює господарську діяльність. Вказує, що до протоколу не долучено жодних доказів на підтвердження обставин, викладених у фабулі протоколу.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою провину не визнав. Вказав, що не є посадовою особою ТОВ «БЬОРД» та не уповноважений приймати рішення щодо умов здійснення господарської діяльності суб'єкта господарювання. Також вказав, що твердження про здійснення функціонування ресторану « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 06.11.2020 після 22:00 год. попри заборону КМУ, оскільки в день складення протоколу ресторан здійснював продаж продуктів харчування виключно на виніс та доставку.
Суддя, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, його захисника, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 358574 та додані до нього матеріали, приходить до наступних висновків.
Статтею 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція вказаної норми є бланкетною, тобто такою, що відсилає до норм іншого нормативно-правового акту, тому, формулюючи суть правопорушення, вказівка на нормативний акт, його статті, частини, пункти, вимоги яких порушені, є обов'язковою.
Згідно пп.5 п.11 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020, в редакції, яка діяла на час складання протоколу, встановлено, що на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено "зелений" рівень епідемічної небезпеки, забороняється, зокрема робота після 22-ї та до 7-ї години суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
До матеріалів справи про адміністративне правопорушення не додано жодних доказів, що ОСОБА_1 є особою, яка здійснює господарську діяльність та зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Не надано також доказів відносно повноважень ОСОБА_1 щодо можливості прийняття ним рішення про закриття закладу.
З доданих до протоколу фотоматеріалів неможливо встановити, чи здійснювалася робота вказаного закладу 06.11.2020 о 22:15 год., оскільки на таких відсутня дата та час здійснення фотознімку, назва приладу яким здійснювалося фотографування. У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, що такий фотоматеріал додається до протоколу.
Інших доказів на підтвердження події правопорушення суду не надано. Разом з тим, сам по собі протокол про адміністративне порушення не є підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Пункт 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП передбачає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.
За таких обставин, оцінивши матеріали справи за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, враховуючи той факт, що до матеріалів протоколу про адміністративне правопорушення не долучено жодного доказу, який би підтверджував, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, є суб'єктом господарювання та на нього покладені організаційно - розпорядчі функції, відповідно до яких, він би міг керувати роботою закладу, тому суддя вважає відсутнім в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
За таких обставин провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 44-3, 247, 252, 266, 280 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Суддя С. В. Шапутько