Справа №: 272/536/21
Провадження № 3/272/335/21
14 червня 2021 року
Суддя Андрушівського районного суду Житомирської області Карповець В.В. розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліцейської діяльності №1 Бердичівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
не працюючого, інваліда І групи,
проживаючого за адресою:
АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ,
за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №378189 вбачається, що 27 травня 2021 року о 22 годині 27 хвилин в с.Нехворощ, по вул.Центральна, Андрушівського району, Житомирської області, ОСОБА_1 керував мопедом “Вайпер”, без державного номерного знака, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку в КНП Андрушівська міська лікарня Андрушівської міської ради, що розташоване в м.Андрушівка, по вул.Тітова, 34, Житомирської області. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9А Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні порушник ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав, у вчиненому щиро розкаявся, просив суворо не карати.
Крім того, факт вчинення зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №378189 від 27 травня 2021 року; висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння №23 за результатами якого встановлено факт перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння, зокрема 27.05.2021 о 22 годині 50 хвилин вміст алкоголю в крові ОСОБА_1 становив 3,04‰, а о 23 годині 00 хвилин - 2,78‰; рапортом поліцейського СРПП відділу поліцейської діяльності №1 Бердичівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області старшого сержанта поліції Юрія Орищенка; постановою про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ №920444 за ст.ст.126 ч.2, 121 ч.6, 126 ч.5 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 3400 гривень; диском з відеозаписом; письмовими поясненнями порушника ОСОБА_1 , які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення; копією довідки до акта огляду медико - соціальною експертною комісією серії 10ААВ №823297 згідно якої вбачається, що ОСОБА_1 є інвалідом І групи з дитинства.
Згідно п.1.10 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року, водій - це особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста - машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії.
Відповідно до п.28 постанови Пленуму Верховного Суду України “Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті” №14 від 23.12.2005, позбавлення права керувати транспортними засобами можна застосовувати тільки як основне адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ч.3 ст.121, ч.4 ст.122, ст.122-2, ч.3 ст.123, ст.ст.124 і 130 КУпАП. Можливості накладати на винну особу таке стягнення як додаткове цей Кодекс не надає. Суди не вправі застосовувати його й тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.
В ході судового розгляду суддею встановлено, що в матеріалах справи про адміністративне правопорушення немає жодних документів, які б підтверджували право ОСОБА_1 на керування транспортними засобами.
Таким чином, аналізуючи всі зібрані по справі докази в їх сукупності, вважаю, що вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, повністю та об'єктивно знайшла своє підтвердження в ході судового засідання.
Дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, кваліфікуються за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки ОСОБА_1 керував транспортним засобом, а саме мопедом, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння.
Оцінивши обставини вчинення адміцністративного правопорушення, особу порушника, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 17000 грн. без позбавлення права керування транспортними засобами.
У відповідності до п.9 ч.1 ст.5 Закону України “Про судовий збір” ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору, оскільки є інвалідом І групи.
Керуючись ст.ст.33, 40-1, 130 ч.1, 283, 284, 289, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 130 частиною 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок без позбавлення права керування транспортними засобами.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника, відповідно до ст.308 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Андрушівський районний суд Житомирської області на протязі десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя:В. В. Карповець