Справа № 603/307/21
Провадження № 1-в/603/7/2021
"17" червня 2021 р. м.Монастириська
Монастириський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
Монастириський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
секретар судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Монастириська подання т.в.о. начальника СПД №1 (м.Монастириська) відділення поліції №2 (м.Бучач) Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області майора поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 , не працюючого, не одруженого, середньої освіти, раніше судимого, зокрема: 22 жовтня 2002 року Тернопільським міськрайонним судом за ч. 1 ст. 121 КК України, на 5 років позбавлення волі, звільнений 25.07.2005 р. від відбування покарання на підставі п. 3П «Б» ЗУ «Про амністію» від 31.05.2005 р.; 22 листопада 2013 року Тернопільським міськрайонним судом за ч. 1 ст. 121 КК України, на 5 років позбавлення волі, звільнений 08.02.2016 р. на підставі ЗУ «Про внесення змін до КК України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув'язнення у строк покарання» від 26.11.2015 р., -
за участю
т.в.о. начальника СПД №1 (м.Монастириська) відділення поліції №2 (м.Бучач) Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області - майора поліції ОСОБА_3
засудженого - ОСОБА_4
Т.в.о. начальника СПД №1 (м.Монастириська) відділення поліції №2 (м.Бучач) Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області звернувся в Монастириський районний суд Тернопільської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 з встановленням відповідних обмежень, посилаючись на те, що 24.03.2016 року ОСОБА_4 . Тернопільським міжрайонним судом було встановлено адміністративний нагляд терміном 1 рік, який неодноразово продовжувався: 15.03.2017 року, 14.09.2017 року, 08.12.2017 року, 01.06.2018 року, 28.11.2018 року, 20.05.2019 року, 11.11.2019 року, 08.05.2020 року та 04.11.2020 року який 04.05.2021 року автоматично припинено у зв'язку із закінченням терміну.
ОСОБА_4 з часу припинення адміністративного нагляду на шлях виправлення не став, по місцю проживання характеризується посередньо, незважаючи на письмові попередження про можливість встановлення стосовно нього адміністративного нагляду, веде антигромадський спосіб життя, не працює, продовжує порушувати права громадян та систематично вчиняє адміністративні правопорушення, вчинивши протягом року 6 адміністративних правопорушень, а саме:
1.09.05.2021 року за ч. 1 ст. 127 КУпАП - штраф;
2.09.05.2021 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП - штраф;
3.05.06.2021 року за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП - штраф;
4.05.06.2021 року за ст.. 176 КУпАП - штраф;
5.06.06.2021 року за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - штраф;
6.12.06.2021 року за ст.. 176 КУпАП - штраф.
У судовому засіданні ОСОБА_4 відносно вказаних адмінправопорушень та встановлення йому адміністративного нагляду не заперечує
Вивчивши подання, заслухавши пояснення особи, відносно якої було внесено подання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється відносно осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 з виправної установи звільнився 08.02.2016 року.
24.03.2016 року ухвалою Тернопільського міськрайонного суду № 607/3046/16-к ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 12 місяців та встановлено ряд обмежень та який неодноразово продовжувався судом, зокрема: 15.03.2017 року, 14.09.2017 року, 08.12.2017 року, 01.06.2018 року, 28.11.2018 року, 20.05.2019 року, 11.11.2019 року, 08.05.2020 року та 04.11.2020 року.
04.05.2021 року адміністративний нагляд встановлений ОСОБА_4 автоматично припинено у зв'язку із закінченням терміну.
ОСОБА_4 з часу припинення адміністративного нагляду на шлях виправлення не став, по місцю проживання характеризується посередньо, незважаючи на письмові попередження про можливість встановлення стосовно нього адміністративного нагляду, веде антигромадський спосіб життя, не працює, продовжує порушувати права громадян та систематично вчиняє адміністративні правопорушення, вчинивши протягом року 6 адміністративних правопорушень, а саме:
1.09.05.2021 року за ч. 1 ст. 127 КУпАП - штраф;
2.09.05.2021 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП - штраф;
3.05.06.2021 року за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП - штраф;
4.05.06.2021 року за ст. 176 КУпАП - штраф;
5.06.06.2021 року за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - штраф;
6.12.06.2021 року за ст. 176 КУпАП - штраф, копії яких долучені до матеріалів подання.
Досліджені вище докази свідчать, що ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства, оскільки веде аморальний спосіб життя і вчиняє адміністративні правопорушення. Сам ОСОБА_4 під час розгляду справи визнав обставини, що зазначені в поданні і не заперечував, що до встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Окрім цього, згідно Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», після закінчення строку адміністративного нагляду він може бути знову встановлений за наявності підстав із додержанням вимог, які передбачені статтями 4-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
З урахуванням вищевказаних обставин, суд вважає за доцільне застосувати щодо ОСОБА_4 обмеження про які зазначено у поданні терміном на 1 рік. Суд вважає, що заборона виходу з будинку з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв., реєстрація в СПД №1 (м.Монастириська) щоп'ятниці починаючи із першої п'ятниці, але не більше 4 разів на місяць - дає можливість додаткового контролю за ОСОБА_4 та дисциплінуватиме його. Такі обмеження відповідають положенням ст. 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись ст. ст. 3, 6, 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» , -
Подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 , терміном на 1 (один) рік, із застосуванням наступних обмежень:
1. Заборона виходу з будинку (квартири) за місцем проживання з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.;
2. З'являтись на реєстрацію в СПД №1 (м.Монастириська) до 11 год. 00 хв. щоп'ятниці, починаючи з першої п'ятниці, але не більше 4 разів на місяць.
На постанову може бути подана апеляція безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду через Монастириський районний суд Тернопільської області протягом 7 днів.
Суддя: ОСОБА_1