Справа № 453/510/21
№ провадження 3/453/276/21
17 червня 2021 року суддя Сколівського районного суду Львівської області Ясінський Ю.Є., розглянувши матеріали, отримані з Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та зареєстрованого у АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, розлученого, працюючого на посаді селищного голови Славської селищної ради Стрийського району Львівської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, -
за ч.1 ст. 185-13 КУпАП, -
15 березня 2021 року у порядку, встановленому п.3 ч.1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» від 14.10.2014 року №1698-VІІ (із змінами, далі Закон), з метою ефективного виконання Національним антикорупційним бюро України (далі - Національне бюро) своїх завдань і обов'язків, на адресу Славського селищного голови Стрийського району Львівської області ОСОБА_1 надіслано Рішення керівника структурного підрозділу Національного бюро - старшого детектива - керівника Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного бюро Мандзія О.М. від 15 березня 2021 року за вих. №0441-162/7925 (далі - Рішення), в якому пред'явлені вимоги про надання наступної інформації, зокрема, у вигляді належним чином завірених копій документів, а саме:
1)рішення Славської селищної ради від 21.11.2017 № 1 "Про початок повноважень
депутатів Славської селищної ради";
1)рішення Славської селищної ради від 21.11.2017 № 2 "Про початок повноважень Славського селищного голови";
1)рішення Славської селищної ради від 21.11.2017 № 3 "Про обрання секретаря Славської селищної ради";
1)рішення Славської селищної ради від 21.11.2017 № 4 "Про постійні комісії Славської селищної ради" із Додаток 1 до цього рішення (Положення про постійні комісії Славської селищної ради);
1)рішення Славської селищної ради від 21.11.2017 № 5 "Про затвердження Регламенту Славської селищної ради" із Додатком до даного рішення (Регламент Славської селищної ради, із відміткою про отримання його копії кожним депутатом ради);
1)посадова інструкція Славського селищного голови Сколівського району Львівської області (VII скликання) ОСОБА_1 (із відміткою про ознайомлення);
1)посадова інструкція секретаря Славської селищної ради Сколівського району Львівської області (VII скликання) ОСОБА_2 (із відміткою про ознайомлення);
1)посадова інструкція першого заступника Славського селищного голови Сколівського району Львівської області (VII скликання) ОСОБА_3 (із відміткою про ознайомлення) та рішення сесії ради про прийняття його на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
1)посадова інструкція заступника Славського селищного голови Сколівського району Львівської області з питань діяльності виконавчих органів (VII скликання) ОСОБА_4 (із відміткою про ознайомлення) та рішення сесії ради про прийняття його на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
1) посадова інструкція заступника Славського селищного голови Львівської області з гуманітарних питань (VII скликання) ОСОБА_5 (із відміткою про ознайомлення) та рішення сесії ради про прийняття її на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
11)посадова інструкція керуючого справами виконавчого комітету Славської селищної ради (VII скликання) ОСОБА_6 (із відміткою про ознайомлення) та рішення сесії ради про прийняття її на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
11)посадова інструкція начальника юридичного відділу Славської селищної ради (VII скликання) ОСОБА_7 (із відміткою про ознайомлення) та розпорядження голови ради про призначення його на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
11)посадова інструкція спеціаліста юридичного відділу Славської селищної ради (VII скликання) ОСОБА_8 (із відміткою про ознайомлення) та розпорядження голови ради про призначення його на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
11)посадова інструкція спеціаліста юридичного відділу Славської селищної ради (VII скликання) ОСОБА_9 (із відміткою про ознайомлення) та розпорядження голови ради про призначення її на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
11)посадова інструкція начальника відділу земельних відносин Славської селищної ради (VII скликання) ОСОБА_10 (із відміткою про ознайомлення) та розпорядження голови ради про призначення його на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
11)посадова інструкція спеціаліста відділу земельних відносин Славської селищної ради (VII скликання) ОСОБА_11 (із відміткою про ознайомлення) та розпорядження голови ради про призначення його на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
11)посадова інструкція спеціаліста відділу земельних відносин Славської селищної ради (VII скликання) ОСОБА_12 (із відміткою про ознайомлення) та розпорядження голови ради про призначення її на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
11)посадова інструкція начальника відділу архітектури, містобудування та благоустрою Славської селищної ради (VII скликання) ОСОБА_13 (із відміткою про ознайомлення та розпорядження голови ради про призначення його на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
11)посадова інструкція діловода Славської селищної ради (VII скликання) ОСОБА_14 (із відміткою про ознайомлення) та розпорядження голови ради про призначення її на вказану посаду (із відміткою про ознайомлення);
11)посадова інструкція діловода/Адміністратора Центру надання адміністративних послуг/Провідного спеціалісту відділу секретаріату Славської селищної ради ОСОБА_15 (із відміткою про ознайомлення) та розпорядження голови ради про призначення її на вказані посади(із відміткою про ознайомлення).
Сканований варіант рішення Головного підрозділу детективів Національного бюро від 15 березня 2021 року надіслано на електронну адресу Славської селищної ради (e-mail: slavske_rada@ukr.net ).
У відповідь на вказане Рішення 18 березня 2021 року електронним зв'язком та 22 березня 2021 року поштовим зв'язком на адресу старшого детектива - керівника Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного бюро Мандзія О.М., надійшов лист-відповідь від 18 березня 2021 року за вих. №02-18/386 (надалі - Лист) за підписом Славського селищного голови Стрийського району Львівської області Беги В.М., який зареєстрований у Національному бюро 22 березня 2021 року за вх.№162/6112-04, відповідно до якого посадовій особі Національного бюро відмовлено у наданні запитуваної інформації у повному обсязі, посилаючись на те, що Рішення є таким, що суперечить вимогам законодавства і призведе до істотного порушення прав і свобод людини, гарантованих Конституцією України, оскільки таке витребування необхідно здійснювати в порядку, передбаченому КПК України, як захід забезпечення кримінального провадження.
У судовому засіданні представник ОСОБА_1 - адвокат Сербін Я.В. просить провадження по справі закрити у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення. Крім того, його позиція викладена у запереченнях, які ним подані письмово 25 травня 2021 року у судовому засіданні.
У судове засідання 17 червня 2021 року ОСОБА_1 не з'явився, подав клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку із перебуванням його у відпустці. У попередніх судових засіданнях просив закрити провадження по справі у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Також свою позицію виклав у письмових поясненнях(вх.№2707 від 24 травня 2021 року).
З норм ст. 268 КУпАП не вбачається обов"язкової участі особи при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 статтею 185-13 цього Кодексу.
Суд звертає увагу на те, що статтею 38 КУпАП встановлені строки накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністативного правопорушення, а клопотання ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи свідчить про умисне затягування розгляду справи, з метою уникнення від адміністративної відповідальності та приходить до висновку, що розгляд справи слід проводити у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши та оцінивши докази у справі, суд приходить до наступного.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ст. 9 КУпАП).
Тобто адміністративне правопорушення це вчинок, який має форму або дії, або бездіяльності. Проте, щоб вчинок можна було кваліфікувати як адміністративне правопорушення, він повинен мати сукупність юридичних ознак, що визначають склад правопорушення, а саме: об'єктивну сторону, об'єкт, суб'єктивну сторону (внутрішня сторона діяння, елементами якої є вина, мотив і мета) і суб'єкт. Наявність усіх ознак правопорушення є єдиною підставою для притягнення правопорушника до відповідальності. Якщо відсутня хоча б одна з ознак правопорушення, особа не може бути притягнута до відповідальності.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом.
У відповідності з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП висновок про наявність чи відсутність у діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як встановлено судом, до Славського селищного голови Стрийського Львівської області ОСОБА_1 за підписом керівника Національного бюро Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Мандзія О.М. направлено Рішення від 15 березня 2021 року за вих. №0441-162/7925 про надання інформації та копії документів невідкладно, але не більше ніж протягом трьох робочих днів, надіславши відповідь разом з додатками на поштову адресу Львівського територіального управління Національного бюро, а електронний варіант супровідного листа-відповіді - на електронну робочу адресу ініціатора звернення.
У відповідь на вказане Рішення 18.03.2021 року електронним зв'язком та поштовим зв'язком на адресу старшого детектива - керівника Першого відділу детективів Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного бюро Мандзія О.М. надійшов лист-відповідь від 18.03.2021 року за вих. № 02-18/386 за підписом Славського селищного голови ОСОБА_1 , який зареєстрований у Національному бюро 22.03.2021 за вх.№ 162/6112-04.
Відповідно до Листа посадовій особі Національного бюро відмовлено у наданні запитуваної інформації, зокрема у вигляді належним чином засвідчених копій документів, посилаючись на те, що Рішення в цій частині є таким, що суперечить вимогам законодавства і призведе до істотного порушення прав і свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України, оскільки таке витребування необхідно здійснювати в порядку, передбаченому КПК України, як захід забезпечення кримінального провадження,
Інших листів чи документів із Славської селищної ради у відповідь на вищевказане Рішення на адресу Національного бюро не надходило.
Отже, аналізуючи всі наявні докази, які містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 не надав інформацію на Рішення посадової особи НАБУ, чим порушив п.3 ч.1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 185-13 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 185-13 КУпАП, а саме: ненадання інформації Національному антикорупційному бюро України на запит його посадових осіб, доведена повністю і підтверджується всією сукупністю доказів по справі, які надіслані до суду на 57(п'ятдесяти семи) аркушах.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу, ступінь його вини та наслідки вчиненого ним правопорушення, заперечення, подані ОСОБА_1 та його захисником, суддя вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст. 185-13 КУпАП у виді штрафу.
Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. ст. 283-285 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185-13 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4 250 (чотири тисячі двісті п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Сколівського районного суду Ю.Є. Ясінський
Львівської області