308/7718/21
17.06.2021 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Голяна О.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , перекладача Кулеша В.С., розглянувши матеріали, що надійшли з Чопського прикордонного загону відділу прикордонної служби «Ужгород» Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Турецької Республіки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження та проживання: Турецька Республіка, тимчасового не працюючого, за ч.1 ст. 204-1 КУпАП, -
встановив:
Громадянин Турецької Республіки ОСОБА_1 14 червня 2021 року о 12 год. 20 хв. на напрямку №294 прикордонного знаку в 10 метрах до держаного кордону України був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Прикордонний патруль», ділянка відповідальності відділення інспекторів прикордонної служби «Оноківці», за спробу порушення державного кордону з України в Словацьку республіку поза пунктом пропуску. Вказані дії громадянина Турецької Республіки ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
В судовому засіданні громадянин Турецької Республіки ОСОБА_1 пояснив, що легально прибув в Україну 03.06.2021 на запрошення свого друга. Проблем потрапити до країн Європи легальним шляхом немає. Попав під вплив свого друга та здійснив спробу порушення державного кордону з України в Словацьку республіку поза пунктом пропуску. Щиро розкаявся у вчиненому.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя приходить до наступного висновку.
У відповідності до положення ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна)дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що гр. Турецької Республіки ОСОБА_1 винен у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП, а саме: спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України без відповідних документів.
Вина правопорушника стверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення ЗхРУ №009725 від 17.06.2021 року, протоколом про адміністративне затримання від 14.06.2021 року, протоколом огляду, огляду речей та вилучення речей та документів від 14.06.2021 року, рапортом начальника відділення інспекторів прикордонної служби «Оноківці» ВПС «Ужгород» від 17.06.2021 року, особистими поясненнями гр. Турецької Республіки ОСОБА_1 , даними в судовому засідання.
Обставин, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до статті 34 КУпАП, є щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП не встановлено.
Враховуючи характер та ступінь тяжкості вчиненого правопорушення, обставини справи, враховуючи обставину, що пом'якшує відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що на громадянина Турецької Республіки ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) гривень.
Відповідно до положень ст.40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 33, 204-1, 283-284, 287, 291, 294 КУпАП,-
Громадянина Турецької Республіки ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн.
Стягнути з громадянина Турецької Республіки ОСОБА_1 на користь держави 454,00 гривень судового збору.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу в разі несплати правопорушником штрафу у строк штраф стягується у подвійному розмірі штрафу, визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Голяна О.В.