Справа № 2- 35
2010 рік
про закриття провадження у справі
20 травня 2010 року Ялтинський міський суд АРК
в складі : головуючого судді - Білюнас В.Ю.
при секретарі - Куценко Є.О.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Ялта цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Початок» до Ялтинської міської ради, ОСОБА_3, за участю третіх осіб: Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації» СП Ялтинська ГЕС ВАТ «Крименерго», Ялтинське міське управління земельних ресурсів, про усунення перешкод у користуванні жилим будинком та прибудинковою територією ,
Позивачі звернулися до суду з позовом до Ялтинської міської ради, ОСОБА_3, за участю третіх осіб: Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації» СП Ялтинська ГЕС ВАТ «Крименерго», Ялтинське міське управління земельних ресурсів, про усунення перешкод у користуванні жилим будинком та прибудинковою територією.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно ст. ст. 2, 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюються на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дії чи бездіяльності у сфері публічно - правових відносин.
Суб'єктом владних повноважень, згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до рішення Конституційного суду України від 01 квітня 2010 року по справі № 1-6\2010, ухваленому у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України, положення пунктів «а», «б», «в», «г» статті 12 ЗК в частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних грромад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань, ці ради діють як суб'єкти владних повноважень.
Положення п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на «спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індівідуальної дії), дій чи бездіяльності» слід розуміти так, що до публічно - правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктов владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
З матеріалів позовної заяви слідує, що позивачі просять суд визнати неправомірними дії Ялтинської міської ради та визнати недійсними рішення Ялтинської міської ради, як суб'єкта владних повноважень, № 152 від 15.12.2005 року «про дачу дозволу на розробку технічної документації по землеустрою ОСОБА_3», № 90 від 06.06.2008 року «Про передачу ОСОБА_3 у власність земельної ділянки площею 0,0132 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою: АДРЕСА_1», які були винесені радою у виконання своїх владних управлінських функцій в сфері земельних відносин.
Цей спір відноситься до сфери публічно - правових відносин.
Таким чином, вважаю, що в цій позовній заяві мова не йде про захист суб'єктивного права у приватних правовідносинах, а тому така вимоги не можуть розглядатися за правилами цивільного, а повинні розглядатися згідно норм адміністративного судочинства.
Вимога позивачів про зобов'язання ОСОБА_3 демонтувати існуючу огорожу, яка розташована на спірній земельній ділянці, повинна розглядатися спільно з вимогами про визнання недійсними зазначених рішень ради, оскільки всі вимоги виходять з одного предмету спору - земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1.
Крім цього, суд приймає до уваги те, що Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Початок» як юридична особа припинена, та у державному реєстрі юридичних осіб не значиться.
На підставі викладеного, керуючись рішенням конституційного суду України від 01 квітня 2010 року по справі № 1-6\2010, ст.. ст.. 2,3,17 КАС України, ст.ст. ,205,206, 210,293 ЦПК України, суд
Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Початок» до Ялтинської міської ради, ОСОБА_3, за участю третіх осіб: Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації» СП Ялтинська ГЕС ВАТ «Крименерго», Ялтинське міське управління земельних ресурсів, про усунення перешкод у користуванні жилим будинком та прибудинковою територією - закрити.
Роз'яснити позивачам їх право на звернення з даними позовними вимогами до суду у порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в Апеляційний суд АРК через Ялтинський міський суд у порядку та строки, передбачені статтями 294, 296 ЦПК України.
Суддя -