Справа № 2а-1496/10/2570
20 травня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючої судді - Бородавкіної С.В.
при секретарі - Крук О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до начальника Менського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області підполковника міліції Ворона Василя Олександровича про визнання наказу неправомірним та його скасування, -
Позивач 25.03.2010 року звернувся до суду з адміністративним позовом до начальника Менського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області підполковника міліції Ворона Василя Олександровича і просить визнати неправомірним та скасувати наказ № 35 від 25.02.2010 року «Про зняття надбавки за високі досягнення у праці з паспортистки СГІРФО Менського РВ УМВС України в Чернігівській області за лютий 2010 року». Свої позовні вимог мотивує тим, що наказ № 35 від 25.02.2010 року «Про зняття надбавки за високі досягнення у праці з паспортистки СГІРФО Менського РВ УМВС України в Чернігівській області за лютий 2010 року» є неправомірним, безпідставним та таким, що порушує права позивача та охоронювані законом інтереси.
В судовому засіданні позивач підтримала позов в повному обсязі, пояснила, що 18.02.2010 року вона була на робочому місці. Об 11-00 в приймальню СГІРФО зателефонував ОСОБА_3 та спитав дату народження ОСОБА_4 Для того, щоб перевірити чи дійсно вона пом»ятає дату народження вона пішла до картотеки та з'ясувала дану інформацію. Коли вона підійшла до телефону то зв'язок обірвався і повідомити дану інформацію не мала можливості. Крім того, пояснила, що вона знала про заборону надання будь-якої інформації з картотеки СГІРФО іншим особам.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав та пояснив, що позивач в порушення вимог ВГІРФО УМВС України в Чернігівській області та ст. 31 Закону України «Про інформацію», яким заборонено доступ сторонніх осіб до відомостей про іншу особу, зібраних відповідно до чинного законодавства державними органами, організаціями і посадовими особами, усвідомлюючи неправомірність своїх дій та знаючи про заборону надання даної інформації ОСОБА_1 пішла до картотеки СГІРФО райвідділу та встановила дату народження ОСОБА_4 і мала намір передати дану інформацію ОСОБА_3 Тому, наказ № 35 від 25.02.2010 року «Про зняття надбавки за високі досягнення у праці з паспортистки СГІРФО Менського РВ УМВС України в Чернігівській області за лютий 2010 року» є правомірним та винесений відповідно до вимог чинного законодавства та Конституції України.Також зазначив, що позивачка є не атестованою працівницею, а тому надбавка за високі досягнення у праці встановлювалась на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне.
Встановлено, що позивач наказом № 71 о/с від 11.03.2008 року переведена на посаду паспортиста сектору у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Менського районного відділу УМВС.
18.02.2010 року старший інспектор СГІРФО Менського РВ УМВС України в Чернігівській області Желєзний О.М. на ім'я начальника Менського РВ УМВС України в Чернігівській області подав рапорт, в якому зазначив, що ОСОБА_1 в порушення Закону України «Про інформацію» та ст. 32 Конституції України в телефонному режимі намагалася передати інформаційні дані з адресно-довідкової картотеки.
25.02.2010 року було проведено службове розслідування та складено висновок службового розслідування по факту порушення вимог нормативних документів, що регламентують службову діяльність, паспортисткою СГІРФО Менського РВ УМВС України в Чернігівській області ОСОБА_1 В даному висновку зазначено, що 18.02.2010 року паспортист СГІРФО Менського РВ УМВС України в Чернігівській області в порушення вимог ВГІРФО УМВС України в Чернігівській області та ст. 31 Закону України «Про інформацію», яким заборонено доступ сторонніх осіб до відомостей про іншу особу, зібраних відповідно до чинного законодавства державними органами, організаціями і посадовими особами, усвідомлюючи неправомірність своїх дій та знаючи про заборону надання даної інформації пішла до картотеки СГІРФО райвідділу та встановила дату народження ОСОБА_4 і мала намір передати дану інформацію ОСОБА_3
25.02.2010 року начальником Менського РВ УМВС України в Чернігівській області було винесено наказ № 35 від 25.02.2010 року «Про зняття надбавки за високі досягнення у праці з паспортистки СГІРФО Менського РВ УМВС України в Чернігівській області за лютий 2010 року» за неналежне виконання ОСОБА_1 функціональних обов'язків, що виразилось в порушенні вимог ВГІРФО УМВС України в Чернігівській області та ст. 31 Закону України «Про інформацію».
Як вбачається з пояснень, наданих ОСОБА_1, вона не заперечувала факт намагання передачі інформаційних даних з адресно-довідкової картотеки, а саме дати народження ОСОБА_4
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992, № 2657-XII інформація про особу - це сукупність документованих або публічно оголошених відомостей про особу. Основними даними про особу (персональними даними) є: національність, освіта, сімейний стан, релігійність, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.
Відповідно до ст. 30 цього ж Закону, конфіденційна інформація - це відомості, які знаходяться у володінні, користуванні або розпорядженні окремих фізичних чи юридичних осіб і поширюються за їх бажанням відповідно до передбачених ними умов.
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про інформацію» громадяни мають право: знати у період збирання інформації, які відомості про них і з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються; доступу до інформації про них, заперечувати її правильність, повноту, доречність тощо.
Забороняється доступ сторонніх осіб до відомостей про іншу особу, зібраних відповідно до чинного законодавства державними органами, організаціями і посадовими особами.
Відповідно до вимог начальника ВГІРФО УМВС України в Чернігівській області про заборону надання персональної інформації про громадян від 11.07.2007 року, яким працівникам органів внутрішніх справ заборонено надання будь-якої інформації про громадян, повідомлення якої іншим особам, установам, підприємствам або організаціям не передбачено чинним законодавством. Про персональну відповідальність за порушення вимог цієї вказівки було попереджено позивачку, про що свідчить її підпис від 11.07.07р.
Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" керівникам органів надано право у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни надбавку за високі досягнення у праці скасувати або розмір її зменшити.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 3 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач не довела суду переконливість наведених в позовній заяві доводів, жодного належного та допустимого доказу, який би спростовував доводи про безпідставність винесення відповідачем наказу № 35 від 25.02.2010 року «Про зняття надбавки за високі досягнення у праці з паспортистки СГІРФО Менського РВ УМВС України в Чернігівській області за лютий 2010 року» не надала.
Таким чином, з врахуванням норм чинного законодавства, доказів наявних в матеріалах справи, пояснень наданих сторонами в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що позивачка порушила заборону надання стороннім особам інформації з картотеки СГІРФО Менського райвідділу, а оскільки відповідачу надано виключне право у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни на зменшення або скасування надбавки за високі досягнення у праці, тому відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами і Конституцією України, а відповідно у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст.160-163 КАС України, суд, -
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову в повному обсязі виготовлено 28.05.2010 року.
Суддя Бородавкіна С.В.