Справа № 462/3046/21
Іменем України
27 травня 2021 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Іванюк І.Д., розглянувши матеріали справи, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм АТП "Фіак", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст. 44 -3 КУпАП,
ОСОБА_1 19.04.2021 року о 18 год. 50 хв. по вул. Виговського, 25 у м.Львові, керуючи автобусом марки "Богдан А-09201" д.н.з. НОМЕР_1 , здійснював перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті № 13 в режимі маршрутного таксі, в кількості більшій ніж кількість місць для сидіння (на 9 осіб), ніж зазначено у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, чим порушив п.п.8 п 3 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року, зі змінами, внесеними Постановою КМ № 270 від 24.03.2021 року та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
У суді ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав та пояснив що 19.04.2021 року о 18 год. 50 хв. по вул. Виговського, 25 у м.Львові, керуючи автобусом Богдан А-09201 д.н.з. НОМЕР_1 , здійснював перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті № 13 в режимі маршрутного таксі, в кількості більшій ніж кількість місць для сидіння ( на 9 осіб), що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, оскільки в цей день падав сильний дощ і це було останнє маршрутне таксі на маршруті, чому просить звільнити його від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши інші матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Так, ч.1 ст. 44-3 КУпАП передбачає застосування адміністративного стягнення за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма КУпАП є бланкетною, не визначає конкретних правил карантину, за порушення яких настає відповідальність, тобто відсилає до нормативно-правових актів, які регулюють правила карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та є обов'язковими для виконання.
Відповідно до п.п. 8 п. 3 Постанови КМ України № 1236 від 09.12.2020 року, з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.
Таким чином винуватість ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення серія АА № 343413 від 19.04.2021 року, а отже в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Згідно ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Статтею 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. Під малозначністю вчинення адміністративного правопорушення слід розуміти такі дії, які в результаті їх вчинення, не спричинили значної шкоди охоронюваним законом інтересам.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до переконання, що вина ОСОБА_1 доведена, його дії кваліфіковані вірно за ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, однак, враховуючи особу правопорушника, те, що до адміністраивної відповідальності за даний вид правопорушення він притягається вперше, та інші обставини адміністративної справи, з врахуванням ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, останнього слід звільнити від адміністративної відповідальності у зв'язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням, а провадження по справі закрити.
Керуючись ст. ст. 22, 44-3, 283, 284 КУпАП, суд -
постановив:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням, а провадження по справі - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя /підпис/:
З оригіналом згідно:
Суддя: Іванюк І.Д.