Копія
Україна
07 червня 2010 року Справа № 2а-1487/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Пасічника Ю.П.,
при секретарі Колтуновій А.Ю.,
за участю представників: - від позивача -участі не приймав,
- від відповідача -ОСОБА_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,-
Обставини справи:
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідач під час перебування на обліку в центрі зайнятості отримував допомогу по безробіттю, але завчасно не повідомив про призначення та початок виплати йому пенсії за віком за списком №1 у зв'язку з чим йому безпідставно виплачено 63,04 грн. допомоги по безробіттю за період з 25.02.2009р. по 01.03.2009р., яка підлягає поверненню.
Позивач в судове засідання не з'явився, подавши через канцелярію суду клопотання про розгляд справи за його відсутності зазначивши що позовні вимоги підтримують в повному обсязі..
Відповідач в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі.
В судовому засіданні 07.06.2010 року на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 12.06.2010р.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
Відповідно до ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проведення розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України та мають право представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.
Відповідно до ч.1 ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення»державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення та забезпечення громадян відповідними гарантіями на всій території України.
З 11.11.2008р. відповідачу був наданий статус безробітного, згідно поданої ним заяви (а.с. 5) та призначена допомога по безробіттю без урахування страхового стажу на підставі ст.ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та ознайомлено під підпис з "пам'яткою безробітному", в якій зазначено, що за приховування від центру зайнятості відомостей про оформлення пенсії по інвалідності безробітний знімається з обліку за обман :з поверненням незаконно виплачених коштів.
Як безробітний, відповідач перебував на обліку Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості з 11.11.2008 р. по 05.11.2009 р. З 02.03.2009 року відповідачу було припинено виплату допомоги по безробіттю на підставі п.10 ч.1 ст.31 Закону України в зв'язку з поданням письмової заяви про відмову від послуг служби зайнятості.
Відповідно до ч.2 ст. 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття; працювали менше 26 календарних тижнів, а також особи, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 6 місяців) перерви, та застраховані особи, звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, мають право на допомогу по безробіттю без урахування страхового стажу.
Відповідно до ч.2 ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", допомога по безробіттю інвалідам із числа осіб, зазначених у частині другій статті 22, не призначається.
При здійсненні обміну інформацією між ДПА України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості виявлено факт отримання відповідачем доходів в І кварталі 2009 року. З метою додаткової перевірки до УПФУ в м.Кіровограді було направлено запит від 29.12.2009 р. №04-5092/1 (а.с. 7). Згідно листа УПФУ в м.Кіровограді від 21.01.2010 р. №431/04-30 (а.с. 8) відповідач перебуває на обліку та отримує пенсію за віком по списку №1, яку призначено з 25.02.2009 р.
Статтею 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»встановлено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплат їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до-законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
29.01.2010 р. директором Кіровоградського МРЦЗ видано наказ №30 про повернення ОСОБА_1 коштів матеріального забезпечення в сумі 63,04 грн., що були нараховані та виплачені відповідачу в період з 25.02.2009 р. по 01.03.2009 р.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.
Відповідно до ч.2,3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»у разі встановлення центрами зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених з дня призначення виплат стягуються з такої особи відповідно до пункту 7 цього Порядку.
Протягом двох робочих днів після прийняття рішення про відшкодування коштів роботодавцем центр зайнятості надсилає роботодавцю повідомлення про необхідність відшкодування незаконно виплачених особі коштів протягом 10 календарних днів після отримання повідомлення.
Повернення коштів особою здійснюється протягом 10 робочих днів після її ознайомлення під особистий підпис з прийнятим рішенням про повернення коштів.
У разі відмови особи повернути кошти або відмови роботодавця відшкодувати кошти, а також у разі неповернення (невідшкодування) їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Відповідачем були поданні письмові пояснення з яких вбачається, що відповідач фактично визнає позовні вимоги і не відмовляється їх сплатити.
Враховуючи викладене, адміністративний суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 -163 КАС України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості кошти в сумі 63,04 грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 08.06.2010р.
Суддя -підпис.
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Пасічник Ю.П.