Рішення від 08.06.2021 по справі 640/22620/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2021 року м. Київ № 640/22620/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Скочок Т.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Аларм Трейд»

до Головного управління ДПС у м. Києві

Державної податкової служби України

про визнання протиправними дій, зобов?язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Аларм Трейд» (далі також - позивач, ТОВ «Аларм Трейд») з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі також - відповідач 1, ГУ ДПС у м. Києві) та Державної податкової служби України (далі також - відповідач 2, ДПС України), в якому просило: 1) визнати протиправною дії Головного управління ДПС у м. Києві щодо зупинення реєстрації податкових накладних за №37 від 28.08.2020, №20 від 12.06.2020, № 11 від 10.08.2020, №10 від 28.08.2020, №1 від 02.09.2020, №2 від 07.09.2020, як таких, що відповідають вимогам п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку; 2) зобов?язати Державну податкову службу України зареєструвати перелічені податкові накладні позивача в Єдиному реєстрі податкових накладними датами їх фактичного подання.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що ТОВ «Аларм Трейд» отримало від контролюючого органу через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» квитанції від 16.06.2020 та 08.09.2020 з відомостями про зупинення реєстрації ряду податкових накладних позивача з причини відповідності останніх п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Позивач вважає, що зупинення контролюючим органом реєстрації податкових накладних ТОВ «Аларм Трейд» здійснено за відсутності на то правових підстав та необгрунтовано.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито провадження у справі №640/22620/20 та цю справу призначено до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Від представника ГУ ДПС у м. Києві через канцелярію суду надійшов відзив на позовну заяву, де відповідач 1 просив відмовити у задоволенні позову повністю. В обґрунтування своїх заперечень представник відповідача зазначив, що ГУ ДПС у м. Києві не приймало рішення про відмову в реєстрації податкових накладних ТОВ «Аларм Трейд» за №37 від 28.08.2020, №20 від 12.06.2020, № 11 від 10.08.2020, №10 від 28.08.2020, №1 від 02.09.2020, №2 від 07.09.2020, оскільки реєстрація таких була зупинена в автоматичному порядку.

Відповідач 2 (ДПС України) правом на подання до суду відзиву на позовну заяви та/або додаткових документів не скористався, хоча був належним чином повідомлений про розгляд судової справи.

Розглянувши подані представниками позивача і відповідача 1 документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Як вбачається з тексту позовної заяви та долучених до нього документів, ТОВ «Аларм Трейд», як постачальник (продавець), виписало на адресу отримувача (покупця) - Товариства з обмеженою відповідальністю «Спец-Ком-Сервіс» наступні електронні податкові накладні: № 37 від 28.05.2020 на суму 700 650 грн. (в т.ч. ПДВ - 116 775 грн.), №20 від 12.06.2020 на суму 7 044 грн. (в т.ч. ПДВ - 1 174 грн.), №11 від 10.08.2020 на суму 417 900 грн. (в т.ч. ПДВ - 69 650 грн.), №10 від 28.08.2020 на суму 415 500 грн. (в т.ч. ПДВ - 69 250 грн.), №1 від 02.09.2020 на суму 417 000 грн. (в т.ч. ПДВ - 69 500 грн.), №2 від 07.09.2020 на суму 113 211 грн. (в т.ч. ПДВ - 18 868,50 грн.).

В тексті свого позову позивач пояснив, що перелічені податкові накладні були виписані за наслідками укладених між ТОВ «Аларм Трейд» і ТОВ «СпецКом-Сервіс» усних угод купівлі-продажу товарів. Безпосередньо податкові накладні складені за фактами отримання ТОВ «Аларм Трейд» від покупця безготівкових сум коштів, сплачених у якості передоплати за товари. На підтвердження наведених обставин позивач долучив до матеріалів позову виписку банку з розрахункового рахунку ТОВ «Аларм Трейд» № НОМЕР_1 за період з 01.05.020 по 08.09.2020.

За наслідками надіслання до ДПС України перелічених податкових накладних позивач отримав електронні квитанції:

- квитанцію від 16.06.2020, якою зупинена реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №37 від 28.05.2020 з підстави: «Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК від 28.05.2020 №37 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку»;

- квитанцію від 08.09.2020, якою зупинена реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №20 від 12.06.2020 з підстави: «Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК від 28.05.2020 №37 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку»;

- квитанцію від 08.09.2020, якою зупинена реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №2 від 07.09.2020 з підстави: «Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК від 28.05.2020 №37 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку»;

- квитанцію від 08.09.2020, якою зупинена реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №1 від 02.09.2020 з підстави: «Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК від 28.05.2020 №37 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку»;

- квитанцію від 08.09.2020, якою зупинена реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №10 від 28.08.2020 з підстави: «Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК від 28.05.2020 №37 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку»;

- квитанцію від 08.09.2020, якою зупинена реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №11 від 10.08.2020 з підстави: «Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК від 28.05.2020 №37 в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку». У зв?язку з чим платнику було запропоновано подати пояснення та/або копії документів (без наведення переліку таких документів), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Не погоджуючись із правомірністю таких дій контролюючого органу ТОВ «Аларм Трейд» звернулось до суду із цим позовом.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до підпунктів а, б пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - ПК України), об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Згідно з п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.

За змістом п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Згідно з п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246), визначено, що податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог ПК України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Відповідно до п. 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з п. 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

З 01 лютого 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Порядок №1165), яка визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Відповідно до п. 2 Порядку №1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

Критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик.

Ризик порушення норм податкового законодавства - ймовірність складення та надання податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпунктів а або б пункту 185.1 статті 185, підпунктів а або б пункту 187.1 статті 187, абзацу 1 пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 ПК України за наявності об'єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в такій податковій накладній/розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі - платник податку) виконання свого податкового обов'язку.

Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до п. 6 Порядку №1165, питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

При цьому, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

За змістом п. 10 і 11 цього ж Порядку у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет (п. 8 Порядку №1165).

Додатком 1 до Порядку №1165 визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, до яких належать:

1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.

4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.

5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).

6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.

7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.

8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній / розрахунку коригування.

Аналіз наведених вище норм права дає підстави для висновків, що за наслідками включення платника податку на додану вартість до переліку ризикових суб'єктів з ознаками ризиковості відбувається автоматичне зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такому платнику податкових накладних. При цьому, саме включення платника податку до переліку ризикових суб'єктів господарювання за ознаками ризиковості здійснюється за рішеннями комісій головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Дослідивши подані сторонами до матеріалів справи документи суд не виявив серед них документальних доказів прийняття відповідною комісією ГУ ДПС у м. Києві рішення про відповідність ТОВ «Аларм Трейд» критеріям ризиковості платника податку та направлення такого рішення до електронного кабінету платника (позивача).

У силу приписів норм ч. 1 і 2 ст. 72, Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

При цьому, ч. 1, 2 ст. 73 цього Кодексу визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (тобто, про є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення).

Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Так, в ході судового розгляд справи відповідач 1 не навів конкретні законні підстави та не подав до суду жодні документальні докази на підтвердження виникнення у контролюючого правових підстав для автоматичного зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних описаних вище податкових накладних ТОВ «Аларм Трейд».

Таким чином, відповідач 1 (як суб'єкт владних повноважень) не довів правомірність вчинених ним по відношенню до позивача дій щодо зупинення реєстрації податкових накладних за №37 від 28.08.2020, №20 від 12.06.2020, № 11 від 10.08.2020, №10 від 28.08.2020, №1 від 02.09.2020, №2 від 07.09.2020 станом на дати, що зазначені в квитанціях про реєстрацію податкової накладної/розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 16.06.2020 і 08.09.2020. Більш того, проаналізувавши актуальні станом на день розгляду цієї справи відомості з Реєстру податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, (вільний доступ до якого наданий на офіційному сайті ДПС України за наступним посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/registers/inv-stopped) суд встановив відсутність інформації про зупинення реєстрації податкових накладних ТОВ «Аларм Трейд» за №37 від 28.08.2020, №20 від 12.06.2020, № 11 від 10.08.2020, №10 від 28.08.2020, №1 від 02.09.2020, №2 від 07.09.2020.

Враховуючи наведене вище у сукупності суд дійшов висновку про правомірність заявленої позивачем вимоги про визнання цих дій ГУ ДПС у м. Києві протиправними.

Стосовно правомірності заявлених позивачем вимог про зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних перелічені податкові накладні ТОВ «Аларм Трейд» датами їх отримання, то суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 3 і 6 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання останнього вчинити певні дії.

Оскільки в ході розгляду даної справи суд дійшов висновку про протиправність дій контролюючого органу щодо зупинення 16.06.2020 та 08.09.2020 реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних виписаних позивачем податкових накладних за №37 від 28.08.2020, №20 від 12.06.2020, № 11 від 10.08.2020, №10 від 28.08.2020, №1 від 02.09.2020, №2 від 07.09.2020, та відповідно про наявність підстав про задоволення позову в цій частині, то останнє тягне за собою необхідність зобов'язання ДПС України, як адміністратора Реєстру згідно пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 ПК України, вчинити дії з метою відновлення порушених прав позивача.

Згідно з п.п. 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних (в останній чинній редакції), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням (п. 20 Порядку №1246).

Беручи до уваги вищенаведене та за наслідками аналізу змісту поданої позивачем виписки банку за період з 01.05.2020 по 08.09.2020, суд дійшов висновку про наявність підстав для прийняття рішення про зобов'язання ДПС України зареєструвати податкові накладні ТОВ «Аларм Трейд» №10 від 28.08.2020, №1 від 02.09.2020 та №2 від 07.09.2020 датою їх отримання ДПС (тобто, 08.09.2020).

Разом з тим, повідомлені позивачем у тексті позову обставини про здійсненні контрагентом-покупцем - ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» платежі в рахунок оплати товарів, у розмірах та за датами, що вказані у податкових накладних №37 від 28.05.2020, №20 від 12.06.2020 і №11 від 10.08.2020, не знайшли свого документального підтвердження. Водночас інші документальні докази, які б засвідчували обставини, що стали підставами для виписки Товариством податкових накладних №37 від 28.05.2020, №20 від 12.06.2020 і №11 від 10.08.2020 сторони до суду не подали. У зв'язку з чим суд не вбачає підстав для вирішення питання щодо реєстрації цих податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

За змістом ст. 244 Кодексу адміністративного судочинства України, одним із питань, які вирішує суд при ухваленні рішення, є те, як розподілити між сторонами судові витрати (п. 5 ч. 1 ст. 244 зазначеного Кодексу).

Згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).

Як вбачається з наявної у матеріалах справи квитанції від 21.09.2020 №0.0.1844306923.1, ТОВ «Аларм Трейд» під час звернення до суду з цим адміністративним позовом сплатило судовий збір у розмірі 12 612 грн. Враховуючи обсяги заявлених та задоволених позовних вимог, суд дійшов висновку про присудження на користь позивача відповідно до норм Кодексу адміністративного судочинства України за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів вказаної 6 306 грн. судових витрат на оплату судового збору.

Керуючись статтями 2, 5 - 11, 19, 72 - 77, 90, 139, 241 - 246, 250, 255, 257 - 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Аларм Трейд» (код ЄДРПОУ 39939817, адреса: 04073, м. Київ, провул. Куренівський, 15) до Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267, адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) про визнання протиправними дій, зобов?язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління ДПС у м. Києві щодо зупинення 16.06.2020 та 08.09.2020 реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних виписаних Товариством з обмеженою відповідальністю «Аларм Трейд» (код ЄДРПОУ 39939817) податкових накладних за №37 від 28.08.2020, №20 від 12.06.2020, № 11 від 10.08.2020, №10 від 28.08.2020, №1 від 02.09.2020, №2 від 07.09.2020.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні №10 від 28.08.2020, №1 від 02.09.2020 та №2 від 07.09.2020, виписані Товариством з обмеженою відповідальністю «Аларм Трейд» (код ЄДРПОУ 39939817), в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх отримання, а саме: 08.09.2020.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Аларм Трейд» (код ЄДРПОУ 39939817, адреса: 04073, м. Київ, провул. Куренівський, 15) понесені ним судові витрати по оплаті судового збору у розмірі 3 153 грн. (три тисячі сто п'ятдесят три гривні) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267, адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19).

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Аларм Трейд» (код ЄДРПОУ 39939817, адреса: 04073, м. Київ, провул. Куренівський, 15) понесені ним судові витрати по оплаті судового збору у розмірі 3 153 грн. (три тисячі сто п'ятдесят три гривні) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8).

Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок