Справа № 699/447/21
Номер провадження № 3/699/270/21
07.06.2021 року м.Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Літвінова Г.М., за участю секретаря судового засідання Сміян А.В., прокурора Корсунь-Шевченківського відділу Смілянської окружної прокуратури Щербини М.Ю., особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засідання зі здійсненням фіксування матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт № НОМЕР_1 , виданий 25.10.2017, орган, що видав 7122, РНОКПП НОМЕР_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи (на момент вчинення) депутат Набутівської сільської ради, інші дані суду не відомі,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, 21.05.2021 надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , на підставі протоколу від 06.05.2021 № 183/2021 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією (далі - протокол).
З проколу вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Набутівської сільської ради Корсунь-Шевченківського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 закону, без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), оскільки граничний термін подачі був до 00 годин 00 хвилин 29.12.2020, а декларація фактично подана 29.03.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судове засідання з'явилися особа, щодо якої складено протокол ОСОБА_1 , а також прокурор Корсунь-Шевченківського відділу Смілянської окружної прокуратури Щербина М.Ю.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечувала обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення. Пояснила, що причиною несвоєчасного подання декларації стала відсутність інформації щодо порядку і строків подання декларацій, а також причина технічного характеру, а відсутність належного інтернет-зв'язку.
Прокурор у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності з накладенням стягнення в межах санкції статті 172-6 КУпАП.
Дослідивши письмові матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якою його обрано.
Згідно з рішенням Набутівської сільської ради Корсунь-Шевченківського району Черкаської області № 1-2/VII від 26.12.2016 «Про початок повноважень депутатів Набутівської сільської ради» ОСОБА_1 набула повноваження депутата Набутівської сільської ради Корсунь-Шевченківського району Черкаської області VII скликання.
Згідно з рішенням Набутівської сільської ради Корсунь-Шевченківського району Черкаської області № 1-1/VIII від 27.11.2020 «Про початок повноважень депутатів Набутівської сільської ради» ОСОБА_1 склала повноваження депутата Набутівської сільської ради Корсунь-Шевченківського району Черкаської області VII скликання.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Підпунктом 2 пункту 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 № 168/19, встановлено, що суб'єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог: декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
ОСОБА_1 припинила повноваження депутата Набутівської сільської ради Корсунь-Шевченківського району Черкаської області 27.11.2020, отже граничний термін подання декларації перед звільненням є 00 годин 00 хвилин 29.12.2020.
ОСОБА_1 вищевказаних вимог закону не дотрималася, подавши, без поважних причин, декларацію перед звільненням 24.03.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, при цьому, її вина підтверджується:
a. протоколом про адміністративне правопорушення від 06.05.2021 № 183/2021, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в якому зафіксовані обставини несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації перед звільненням (а.с. 2-11);
b. рапортом старшого оперуповноваженого УСР в Черкаській області ДСР НП України майора поліції Блізнікова В. про виявлення факту можливого вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, а саме несвоєчасного подання декларації (а.с. 13-14);
c. інформацією з ЄДРДО, за якою ОСОБА_1 подала декларацію перед звільненням 29.03.2021 об 13 год.38 хв. (а.с. 15);
e. декларацією перед звільненням з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, згідно з якою ОСОБА_1 подала декларацію перед звільненням 29.03.2021 об 13 год. 38 хв., тобто, поза межами строку, встановленого законом для подання декларації перед звільненням.
Суд ураховує, що вказані докази є чіткими, узгоджуються між собою та об'єктивні підстави ставити під сумнів достовірність наведених доказів і викладених у протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 обставин, відсутні.
За несвоєчасне подання декларації про майновий стан суб'єкта декларування без поважних причин передбачена відповідальність за ст. 172-6 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу у передбачених законом розмірах.
З наведеного вбачається, що законодавець встановлює відсутність поважних причин несвоєчасного подання декларації як важливий елемент складу правопорушення.
Докази, які б свідчили про об'єктивні обставини, що унеможливлювали подання ОСОБА_1 декларації перед звільненням до 29.12.2020 року, у матеріалах справи відсутні.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Указаний строк на момент розгляду справи не сплинув.
За таких обставин ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення суд ураховує характер вчиненого правопорушення, матеріали, що характеризують особу, яка притягається до відповідальності, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують її відповідальність.
Обставини, що обтяжують відповідальність особи при накладенні адміністративного стягнення, відсутні.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність особи при накладенні адміністративного стягнення, суд вважає визнання вини та щире каяття.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд дійшов висновку, що застосування стягнення у межах санкції ч. 1 ст.172-6 КУпАП відповідатиме вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП та буде домірним вчиненому правопорушенню.
У зв'язку з притягненням ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Керуючись ст.ст. 172-6, 283, 294 КУпАП , суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, паспорт № НОМЕР_1 , виданий 25.10.2017, орган, що видав 7122, РНОКПП НОМЕР_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи (на момент вчинення) депутат Набутівської сільської ради, інші дані суду не відомі - визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше п'ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, штраф підлягає стягненню у примусовому порядку у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету України судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Літвінова Г.М.