Рішення від 02.06.2021 по справі 540/1854/21

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/1854/21

16 год.00 хв.

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Морської Г.М.,

при секретарі: Кованій В.А.,

за участю: представника позивача - Огурцова О.В.,

представника відповідачів - Яцемирського С.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонський альянс будівництва" до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, Державної податкової служби України про скасування рішення № 23311038/42542403 від 20.01.2021 року та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Херсонський альянс будівництва" (далі - позивач) звернулося до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (далі-відповідач 1), Державної податкової служби України (далі - відповідач-2) у якому просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2331038/42542403 від 20.01.2021 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 02.12.2020 року;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складену ТОВ "Херсонський альянс будівництва" податкову накладну №1 від 02.12.2020 р., датою її первинного подання.

Ухвалою від 29.04.2021 відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).

Ухвалою від 20.05.2021р. за клопотанням відповідача у зв'язку із реорганізацією замінено первісного відповідача на належного - Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ ВП 43995495, 73022, м.Херсон, пр.Ушакова, 75) та вирішено розгляд справи проводити у судовому засіданні із викликом сторін. Судове засідання призначене на 02.06.2021р.

У судовому засіданні 02.06.2021р. проголошені вступна та резолютивна частини рішення.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до приписів п.201.10. ст.201 ПКУ 02.12.2020 року позивачем складено та направлено до ДПС для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 на загальну суму 116997 грн. 22 коп. в т. ч. ПДВ 19499 грн. 54 коп. Отримувачем послуг за цією податковою накладною є ТОВ «Спорт Техніка» (код ЄДРПОУ: 43129810). Згідно із отриманою позивачем квитанцією від 29.12.2020р. N 9349408908, зазначена податкова накладна прийнята, але її реєстрація зупинена з підстав відповідності вимогам 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. В свою чергу 18.01.2021 року позивач надав до ДПС пояснення № 1 та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Рішенням комісії Головного управління ДПС у Херсонській області,Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних N 2331038/42542403 від 20.01.2021 р. відмовлено у реєстрації податкової накладної N 1 від 02.12.2020 р. 27.01.2021р. не погодившись с зазначеним вище рішенням позивач подав скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. До скарги позивачем додані документи, які підтверджують реальність здійснення робіт по податковій накладній № 1 від 02.12.2020р. У подальшому 02.02.2021 року позивач отримав рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 5193/42542403/2, згідно якого скаргу позивача залишено без задоволення та рішення комісія регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін. Підставою для залишення скарги без розгляду, на думку ДПС, стало не надання позивачем копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, рахунків -фактур, актів приймання -передачі товарів (робіт, послуг). Позивач з рішеннями комісії не погоджуємось, оскільки позивачем до пакету документів було надано пояснення щодо виконання робіт, придбання, реалізації та перевезення товару, надані всі документи на підтвердження здійснення господарських операцій. Отже, вказане свідчить про формальний підхід комісії з розгляду до надісланих платником первинних та додаткових документів, що приводить до прийняття незаконних рішень.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити із підстав, викладених у позові.

Відповідач 1 надіслав суду відзив, у якому заперечив проти задоволення позову, мотивуючи тим, що позивачем 29.12.2020 направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну від 02.12.2020 №1 складену за операцією з надання будівельних робіт ТОВ «Спорт Техніка» (код ЄДРПОУ 43129810) на суму 116997,22 гри, в т.ч. ПДВ 19499,54 гри. яка відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, була зупинена. Про зупинення реєстрації податкової накладної позивача повідомлено в електронному вигляді шляхом направлення квитанції № 1 від 29.12.2020 реєстраційний №9349408908. В квитанції №1 позивача повідомлено про зупинення реєстрації податкової накладної та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивач 18.01.2021 повідомленням №1 подав на комісію регіонального рівня в електронному вигляді 4 копії документа, а саме: акт приймання виконаних будівельних робіт від 02.12.2020 в 4 екземплярах. Інших документів позивач на комісію не надав, що підтверджується скріншотом сторінки 1С «Податковий блок». За результатами розгляду наданого документу комісія регіонального рівня прийняла рішення №2331038/42542403 від 20.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 02.12.2020 року, яка є законною і обґрунтованою.

Представник відповідачів у судовому засіданні підтримав позицію, викладену у відзиві, просив суд відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ТОВ "ХЕРСОНСЬКИЙ АЛЬЯНС БУДІВНИЦТВА" є юридичною особою приватного права, що було створено 10.10.2018р. Основними з профільних видів діяльності Товариства є будівництво житлових і нежитлових будівель (код КВЕД 41.20), виробництво бетонних розчинів, готових для використання (код КВЕД 23.63), підготовчі роботи на будівельному майданчику (код КВЕД 43.12), інші спеціалізовані будівельні роботи (код КВЕД 43.99).

Позивачем 29.12.2020 направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - ЄРПН) податкову накладну від 02.12.2020 №1 складену за операцією з надання будівельних робіт ТОВ «Спорт Техніка» (код ЄДРПОУ 43129810) на суму 116997,22 гри, в т.ч. ПДВ 19499,54 гри., реєстрацію якої відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, була зупинена.

Про зупинення реєстрації податкової накладної позивача повідомлено в електронному вигляді шляхом направлення квитанції № 1 від 29.12.2020 реєстраційний № 9349408908.

Відповідач 1 зазначив, що зупинення реєстрації податкової накладної №1 відбулося автоматично у зв'язку з тим, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.99. відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.І Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

В квитанції №1 позивача повідомлено про зупинення реєстрації податкової накладної та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивач 18.01.2021 повідомленням № 1 подав на комісію регіонального рівня в електронному вигляді 4 копії документа, а саме: акт приймання виконаних будівельних робіт від 02.12.2020 в 4 екземплярах.

За результатами розгляду наданого документу комісія регіонального рівня прийняла рішення №2331038/42542403 від 20.01.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 02.12.2020 року.

27.01.2021р. не погодившись с зазначеним вище рішенням, позивач подав скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. До скарги позивачем додані документи, які підтверджують реальність здійснення робіт по податковій накладній № 1 від 02.12.2020р.

02.02.2021 року позивач отримав рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 5193/42542403/2, згідно якого скаргу позивача залишено без задоволення та рішення комісія регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін, (копія додається)

Підставою для залишення скарги без розгляду, стало не надання позивачем копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, рахунків - фактур, актів приймання - передачі товарів (робіт, послуг).

Не погодившись із рішенням про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 02.12.2020 року, позивач звернувся до суду.

Надаючи оцінку позиціям сторін у справі, суд застосовує наступні правові норми.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України від 02.12.2010 року №2755-VI (далі - ПК України).

Згідно пп. "а", "б" п. 185.1 ст. 185 ПК України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Відповідно до абзацу 1 пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі - Порядок №1246).

Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування: реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, встановлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами: відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно п.13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

При цьому, квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної повинна фіксувати: 1) порядковий номер та дату складення податкової накладної; 2) конкретний критерій або ж критерії, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної; 3) пропозицію про надання платником податків пояснень та/або перелік конкретних документів, що є достатніми для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної.

Пунктом 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України №1165 від 11 грудня 2019 року були затверджені Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165) визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів.

Податкові накладні/розрахунки коригування, що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, ризиковості здійснення операції, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування зупиняється.

У квитанції від 29.12.2020р. зазначено, що реєстрація податкової накладної від 02.12.2020р. № 1 зупинена «… Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.99 відсутні в таблиці даних платника податків на додану вартість , як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій… ».

Відповідач 1 стверджує, що позивачем не подана до контролюючого органу таблиця даних щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України спрацювала ознака ризиковості здійснення операцій п.1 Порядку №1165 і тому податкова накладна №1 від 02.12.2020 була зупинена в автоматичному режимі.

Порядком №1165 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає в автоматичному режимі квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної зазначаються: 1) номер та лага складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій. на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної платник податків має право подати підтверджуючі копії документів та пояснення, що розкривають взаємовідносини та розрахунки по операції па яку складено податкову накладну.

Позивач, отримавши таку квитанцію надіслав до податкового органу 18.01.2021р. Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних /розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

Із оглянутої у судовому засіданні копії Повідомлення, судом встановлено, що воно не містить жодних пояснень та до нього долучені 4 додатки: акт приймання виконаних будівельних робіт від 02.12.2020, складений між позивачем як субпідрядником та ТОВ «Спорт техніка» як підрядником в 4 екземплярах.

Представник позивача у судовому засіданні пояснив, що у підприємства раніше не зупиняли реєстрацію податкової накладної і бухгалтер не мала досвіду надіслання пояснень та документів, тому помилково не написала жодних пояснень щодо господарської операції та додала лише один документ - акт виконаних робіт.

Наказом Міністерства Фінансів України від 12.12.2019 №520 затверджений Порядок прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (зареєстрований Міністерством юстиції України 13.12.2019 №1245/34216).

Цей Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування.

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 ПК України.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Порядком передбачено, що у разі зупинення податкової накладної платник подає на комісію документи, а саме: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, платник податку мас право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній /розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником подачку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Судом встановлено, що за результатами розгляду наданого позивачем акту виконання будівельних робіт комісією регіонального рівня встановлено, що позивачем документально не підтвердив інформацію, що відображена в податковій накладній №1 від 02.12.2020 року, у зв'язку із чим прийняте спірне рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.

Позивач стверджує, що господарська операція відбулась реально та подав суду увесь пакет документів на підтвердження її вчинення, які помилково не були подані податковому органу. Такий самий пакет документів позивач подав під час адміністративного оскарження спірногорішення.

Суд відмічає, що предметом спору у даній справі є рішення комісії ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2331038/42542403 від 20.01.2021 р. про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 02.12.2020 року, яке прийняте Комісією саме за результатом розгляду документів, поданих позивачем, разом із Повідомленням 18.01.2021р. і суд має надавати оцінку діям податкового органу під час прийняття спірного рішення, виходячи із тих документів, які були підставою для його прийняття, а не інших наявних у СПД, які надані ним до суду.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

При вирішенні спорів щодо правомірності рішень податкового органу як суб'єкта владних повноважень, необхідно враховувати, що відповідно до вимог ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України обов'язок доведення відповідних обставин у спорах між особою та суб'єктом владних повноважень покладається на суб'єкта владних повноважень.

Разом із тим у разі надання контролюючим органом доказів, які свідчать, що спірне рішення є правомірним, позивач має спростовувати ці доводи. Наведене випливає зі змісту частини першої ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення та ст. 9 КАС України, якою визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку, що відповідач обґрунтував та довів доказами правомірність спірного рішення, разом із тим, як доводи позивача про незаконність спірного рішення були спростовані відповідачем та не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи, у зв'язку із чим у задоволенні позову належить відмовити.

За правилами ст.. 139 КАС України у разі відмови у задоволення позову, судовий збір позивачу не відшкодовується.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 04 червня 2021 р.

Суддя Г.М. Морська

кат. 111000000