Справа № 2-6043/10
Провадження № 6/638/145/21
03 червня 2021 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Семіряд І.В.,
за участю секретаря Подосокорської А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» про заміну сторони провадження по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства «ДельтаБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
15.10.2020 ТОВ «Європейська агенція з повернення боргів» звернулось до суду з заявою про заміну стягувача. Протоколом автоматизованого розподілу від 15.10.2020 зазначену заяву передано в провадження судді Грищенко І.О. 13.04.2021 протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями заяву про заміну сторони виконавчого провадження передано судді Семіряд І.В.
В обґрунтування заяви вказує, що ТОВ «Європейська агенція з повернення боргів» та АТ «ДельтаБанк» уклали договір про відступлення права вимоги за кредитним договором №332-КЕК-07 від 17.12.2007, тобто заявник набув права вимоги до відповідача Посилаючись на те, що заміна кредитора в зобов'язанні внаслідок відступлення права вимоги є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу заявник просить замінити сторону.
Представник заявника звернувся до суду з заявою про розгляд справи за його відсутності, просив задовольнити заяву.
Представник ПАТ «ДельтаБанк» у судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не сповістив.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, про день та час слухання справи повідомлена своєчасно та належним чином, про причини неявки суд не сповістила.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
25.08.2010 Дзержинським районним судом м. Харкова прийнято рішення, яким стягнуто з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Кредитпромбанк» заборгованість за кредитним договором № 332- КЕК-07. Рішення набрало законної сили.
ПАТ «Кредитпромбанк» та АТ «ДельтаБанк» уклали договір про купівлі- продаж прав вимоги, у зв'язку з чим право вимоги за кредитним договором №332-КЕК-07 від 17.12.2007, укладеним міт ПАТ «Кредитпромбанк» та ОСОБА_1 перейшло до АТ «ДельтаБанк».
24.07.2020 між АТ «ДельтаБанк» та ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів» уклали договір №2295/к про відступленя права вимоги за кредитним договором.
ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів» набуло право грошової вимоги до ОСОБА_1 .
Згідно зі ст. 55 ЦПК України - У разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу.
Процесуальне правоноступництво це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правоноступником) у зв'язку з вибуттям із процесу суб'єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходить усі процесуальні права та обов'язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
За загальним правилом, суть правонаступництва полягає в переході прав та обов'язків, що особисто не пов'язані з особою, яка вибуває з правовідносин, до іншої особи, яка вступає у спірні правовідносини.
Підставою для заміни сторони на правонаступника, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони у правовідносинах і переходу до іншої особи прав і обов'язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
Заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 512 ЦК України підставою заміни кредитора у зобов'язані є правонаступництво.
У статті 129-1 Конституції України встановлено, що судове рішення є обов'язковим до виконання.
Виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Приписами ч.4 ст. 263 ЦПК України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
У постановах від 21 березня 2018 року у справі № 6-1355/10, провадження № 61-12076св18, і від 09 грудня 2019 року у справі № 2-3627/09, провадження № 61-16520сво18, Верховний Суд дійшов висновку, що заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Таким чином, суд вважає, що вказана заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 442 ЦПК України, ст. 512 ЦК України, суд,-
Заяву Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» про заміну сторони провадження по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства «ДельтаБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором- задовольнити.
Замінити стягувача за виконавчим листом, виданим на підставі рішення Дзержинського районного суду м. Харкова у справі №2-6043/10 про стягнення заборгованості З ОСОБА_1 за кредитним договором №332-КЕК-07 від 17.12.2007 з Публічного акціонерного товариства «ДельтаБанк» на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів».
У відповідності до п.п. 15.5) п. 15 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Харківського апеляційного суду через Дзержинський районний суд міста Харкова протягом 15-ти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення його відповідної ухвали.
Учасники справи:
Заявник - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів»», ЄДРПОУ 35625014, місцерозташування м. Київ, вул. Симона Петлюри, 30,01032.
Заінтересована особа - Публічне акціонерне товариство «ДельтаБанк», ЄДРПОУ 34047020, місцерозташування м. Київ, бульвар Дружби Народів, 38,02000.
Боржник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована АДРЕСА_1
СУДДЯ - І.В. СЕМІРЯД