Справа №461/3543/21
03 червня 2021 року суддя Галицького районного суду м. Львова Стрельбицький В.В., за участю особи відносно якої складено протокол ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працює продавцем-консультантом в магазині «MONPACIE», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення 19.03.2021 року близько 20:50 год. на пл. Ринок, 27 у м. Львові магазин « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснював свою діяльність, чим було порушено вимоги Постанови КМУ №104 від 17.02.2021 та рішення комісії ТАБ №8 від 17.03.2021 р. п.1,14.
ОСОБА_1 в судовому засідання протокол заперечила, вказуючи на те, що у магазині на той час були відсутні відвідувачі. Жодних послуг з обслуговування у дату, час та місці вказані у протоколі ОСОБА_1 не надавала. У справі відсутні належні докази, які б підтверджували її вину у скоєнні правопорушення, оскільки вона не являється суб'єктом даного правопорушення. Просила закрити провадження у справі з цих підстав та подала письмові заперечення, які підтримала в судовому засіданні. Крім того, вказала, що обмеження порушення яких їй інкримінуються на момент складення протколу не були встановлені, оскільки органом уповноваженим на складання протоколу невірно визначено суб'єкт правопорушення. Також зазначила, що до її обов'язків не відноситься вирішення питань стосовно встановлення порядку діяльності магазину.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст. 44-3 КУпАП, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ст. 251 КУпАП).
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Проте, як вбачається з матеріалів справи, під час складення протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 особою, уповноваженою на складання протоколу не було дотримано вимог КУпАП та не зібрано достатніх та належних доказів, які б підтверджували її вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Суд зазначає, що фабула протоколу (суть правопорушення) не містить в собі посилання на порушення ОСОБА_1 конкретного пункту нормативно-правого акта - Постанови КМ України №1236 від 09.12.2020 року, яким визначено коло заборон на період карантину на території України.
З огляду на те, що протокол про адміністративне правопорушення є документом, який офіційно засвідчує факт вчинення особою неправомірних дій і є одним із джерел доказів та підставою подальшого провадження у справі, суд вважає, що складений стосовно ОСОБА_1 протокол не може бути визнаний належним та допустимим доказом наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
При цьому, згідно правового висновку Касаційного адміністративного суду у справі №752/15787/16-а, постанова від 20.05.2020 року, рапорт працівника поліції не може слугувати однозначним доказом винуватості особи у вчиненні адміністративних правопорушень. Долучені до протоколу фотознімки (фотофіксація) не містять належних ідентифікуючих ознак (дата, час), тобто з них не зрозуміло де і коли вони зроблені, а також, що саме вони фіксують та хто на них зображений.
Таким чином, матеріали справи не містять належних доказів вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Крім того, в ході судового розгляду не були спростовані твердження ОСОБА_1 та надані з цього приводу докази (відеоматеріали, посадова інструкція, трудовий договір, наказ, роздруківка з інформаційного ресурсу) щодо того, що вона не являється суб'єктом даного адміністративного правопорушення та не порушувала встановлених на той час карантинних обмежень.
Наведене свідчить, що факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не знайшов свого підтвердження в ході розгляду справи.
Суд враховуючи, положення ст. 251 КУпАП, беручи до уваги загальний правовий принцип, закріплений в ст. 62 Конституції України, який передбачає, що обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, оцінивши наявні в даній адміністративній справі докази в їх сукупності, приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, у зв'язку із чим справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.247, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Стрельбицький В.В.