04 червня 2021 року ЛуцькСправа № 140/4375/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Андрусенко О. О.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним рішення від 26.02.2021 №907510151698 про відмову у здійсненні перерахунку пенсії згідно із Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці»; зобов'язання стаж роботи в період з 01.11.2018 по 31.12.2020 на посаді гірника очисного забою 5-го розряду на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» зарахувати до пільгового стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах на підставі абзацу 4 пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», підпункту 1 пункту 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», здійснити перерахунок та виплачувати пенсію з урахуванням зазначеного пільгового стажу роботи в розмірі, передбаченому статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з моменту звернення до органів ПФУ із заявою про перерахунок пенсії, тобто з 23.02.2021.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач упродовж всієї своєї трудової діяльності працював на шахтах м. Нововолинська на роботах, що дають право на пільгову пенсію та отримує пенсію за віком згідно статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Позивач вказує, що після виходу на пенсію продовжував працювати, і зокрема, в період з 01.11.2018 і по даний час працює гірником очисного вибою 5-го розряду з повним робочим днем під землею на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля». На думку позивача, оскільки він більше 15 років пропрацював на вугільних підприємствах м. Нововолинська у шкідливих та небезпечних умовах праці на посадах за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, то розмір пенсії повинен бути перерахований з урахуванням вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» в розмірі 80% від заробітної плати але не меншому, як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Позивач вказує, що звернувся до відповідача з заявою про перерахунок призначеної пенсії, однак отримав відмову, оскільки період його роботи з 01.11.2018 по 31.12.2020 не зараховано до періоду, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах через відсутність відомостей про сплату страхових внесків ВП «Шахта «Бужанська». Позивач вважає дане рішення відповідача протиправним, оскільки факт не зарахування з невідомих позивачу причин сум страхових внесків, сплачених із заробітної плати на банківський рахунок Пенсійного фонду за відсутності його вини, не є підставою для відмови у зарахуванні страхового стажу у періоди, які зазначені відповідачем, до пільгового страхового стажу для призначення пенсії. Крім того, позивач зазначає, що враховуючи те, що із його заробітної плати утримувалися суми страхових внесків, він не повинен нести відповідальність за неналежне виконання підприємством своїх обов'язків по сплаті обов'язкових платежів.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 05.04.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 КАС України.
У відзиві на позовну заяву представник відповідача заперечує проти позову, оскільки з наявних у справі письмових доказів вбачається, що з 01.11.2018 по 31.12.2020 за період роботи у ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» за даними персоніфікованого обліку відсутня інформація про сплату внесків, тобто страхові внески не сплачені, а тому зазначений період не може бути зарахований до страхового та пільгового стажу позивача. Крім цього, подані позивачем довідки, видані ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» від 09.04.2021 не може бути належним доказом в розумінні статей 72-76 КАС України, на підставі яких можна зробити висновок про сплату страхових внесків. Такими доказами є індивідуальні відомості про застраховану особу Форми ОК-5, де у клітинці страховий стаж стоять нулі. Також, представник відповідача вказує, що навіть після сплати страхових внесків ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» за період з 01.11.2018 по 31.12.2020 у позивача буде відсутній необхідний стаж на підземних роботах (15 років) для поширення дії статті 8 Закону №345. З наведених підстав представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області як одержувач пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що не заперечується відповідачем.
23.02.2021 позивач звернувся в ГУ ПФУ у Волинській області з заявою про перерахунок пенсії за віком згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Рішенням від 26.02.2021 №907510151698 про результати розгляду заяви позивача від 23.02.2021 про перерахунок пенсії згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» повідомлено позивача, що відповідно до довідки №32 від 05.02.2021, виданої ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» за період роботи з 01.11.2018 по даний час ОСОБА_1 працює гірником очисного забою. Для обчислення розміру пенсії враховано страховий стаж 27 років 00 місяців 28 днів, в тому числі: пільговий стаж роботи за Списком №1 - шахтарі - 12 років 08 місяців 06 днів та навчання за фахом - 00 років 3 місяці 19 днів. За періоди роботи з 01.11.2018 по 31.12.2020 за даними персоніфікованого обліку відсутня інформація про сплату внесків ВП «Шахта Бужанська». А тому підстав для проведення перерахунку пенсії згідно статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» немає, у зв'язку з відсутністю необхідного 15-річного пільгового стажу.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням позивач звернувся в суд з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно із преамбулою Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
За приписами статті 1 Закону №1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом;
персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку;
працюючий пенсіонер - особа, якій призначено пенсію та яка є застрахованою відповідно до пунктів 1 - 7, 11 - 13 частини першої статті 11 цього Закону;
роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як передбачено частиною другою статті 24 Закону №1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
За приписами частини четвертої статті 42 Закону №1058-IV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно із частиною другою статті 20 Закону №1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев'ятою, десятою статті 20 Закону №1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб'єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Крім того, згідно із частиною шостою статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (з наступними змінами та доповненнями) за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв'язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені, а у разі їх наявності - сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи сплачені страхові внески зараховувалися в рахунок сплати заборгованих страхувальником сум недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Як вбачається із матеріалів справи, спір між сторонами виник щодо не зарахування до пільгового страхового стажу для перерахунку пенсії періоду роботи позивача з 01.11.2018 по 31.12.2020 включно у зв'язку з відсутністю даних про сплату страхових внесків.
Разом з тим, відповідно до трудової книжки позивача НОМЕР_1 ОСОБА_1 з 01.11.2018 прийнятий на роботу гірником очисного забою V розряду. У свою чергу, 24.01.2020 підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1.
У свою чергу, довідкою ВП «Шахта Бужанська» ДП «Волиньвугілля» від 09.04.2021 підтверджується та обставина, що позивачу за періоди роботи з 01.11.2018 по 31.12.2020 включно була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку нараховано ЄСВ.
Таким чином, оскільки з наявних у справі письмових доказів вбачається, що в період з 01.11.2018 по 31.12.2020 включно позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески, тому у відповідача відсутні підстави не зараховувати до пільгового стажу позивача вказаний період його роботи.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» №345-VI від 02.09.2008 дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Суд звертає у вагу, що рішенні від 26.02.2021 відповідач вказав, що для обчислення розміру пенсії враховано страховий стаж 27 років 00 місяців 28 днів, в тому числі: пільговий стаж роботи за Списком №1 - шахтарі - 12 років 08 місяців 06 днів та навчання за фахом - 00 років 3 місяці 19 днів. У свою чергу, за періоди роботи з 01.11.2018 по 31.12.2020 за даними персоніфікованого обліку відсутня інформація про сплату внесків ВП «Шахта Бужанська». А тому підстав для проведення перерахунку пенсії згідно статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» немає, у зв'язку з відсутністю необхідного 15-річного пільгового стажу.
Однак, відсутність за даними системи персоніфікованого обліку відомостей про сплату страхових внесків за цей період не може бути підставою для не зарахування цього періоду до страхового стажу під час перерахунку пенсії позивачу.
Беручи до уваги зібрані та досліджені докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що ГУ ПФУ у Волинській області безпідставно не зарахувало до пільгового стажу позивача спірний період його роботи з мотивів несплати страхувальником страхових внесків, оскільки належними, допустимими, достовірними та достатніми доказами у справі у їх сукупності підтверджується стаж роботи позивача у вказаний період, виплату йому заробітної плати за цей період із відрахування страхових внесків.
Крім того, суд вважає безпідставними твердження представника відповідача у відзиві на позовну заяву про те, що навіть після сплати страхових внесків по ВП «Шахта Бужанська» ДП «Волиньвугілля» за період з 01.11.2018 по 31.12.2020 у позивача буде відсутній необхідний стаж на підземних роботах (15 років), оскільки як вбачається з оскаржуваного рішення пільговий стаж позивача складає за Списком №1 - 12 років 08 місяців 06 днів та навчання за фахом - 00 років 3 місці 19 днів, що разом складає 12 років 11 місяців 25 днів. У свою чергу, зважаючи на висновки суду про безпідставність не зарахування до пільгового стажу позивача періоду роботи ВП «Шахта Бужанська» ДП «Волиньвугілля» за період з 01.11.2018 по 31.12.2020 (2 роки 1 місяць 29 днів), та необхідність зарахування вказаного періоду роботи позивача до пільгового стажу, загальний пільговий стаж ОСОБА_1 складатиме більше 15 років.
Таким чином, із зарахуванням до пільгового стажу за Списком №1 періоду роботи у ВП «Шахта Бужанська» ДП «Волиньвугілля» з 01.11.2018 по 31.12.2020 позивач набуває право на перерахунок пенсії згідно з Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Таким чином, суд вважає, що позов необхідно задовольнити повністю шляхом визнання протиправним та скасування рішення відділу перерахунків пенсій №1 Управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ у Волинській від 26.02.2021 №907510151698 про результати розгляду заяви від 23.02.2021 про перерахунок пенсії згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та зобов'язання зарахувати до пільгового стажу період роботи позивача з 01.11.2018 по 31.12.2020 у Відокремленому підрозділі «Шахта «Бужанська» Державного підприємства «Волиньвугілля» та здійснити перерахунок і виплату пенсії, з урахуванням даного стажу, з 23.02.2021.
Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Всупереч наведеним вимогам відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх та беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення.
Відтак, з урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку, позовні вимоги підлягають до задоволення.
При цьому, суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформовану в пункті 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України» (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29).
Крім того, відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 908,00 грн., сплачений згідно з квитанцією від 20.04.2021 №61915 (а.с.9).
Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 263 КАС України, суд
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасування рішення відділу перерахунків пенсій №1 Управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ у Волинській від 26 лютого 2021 року №907510151698 про результати розгляду заяви від 23 лютого 2021 року про перерахунок пенсії згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу період роботи з 01 листопада 2018 року по 31 грудня 2020 року у Відокремленому підрозділі «Шахта «Бужанська» Державного підприємства «Волиньвугілля» та здійснити перерахунок і виплату пенсії, з урахуванням даного стажу, з 23 лютого 2021 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний номер 13358826) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім грн. 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий-суддя О. О. Андрусенко