Справа № 444/1196/21
Провадження № 3/444/634/2021
03 червня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділу поліції №5 Львівського районного управління поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено,-
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
ОСОБА_1 повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за ч.2 ст.187 КУпАП постановою Жовківського районного суду Львівської області від 25.05.2020 року, а саме 12.04.2021 року приблизно о 23 год. 45 хв. на момент перевірки був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим своїми діями порушив правила адміністративного нагляду встановленого ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 11.03.2021 року та вчинив правопорушення передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Окрім того, ОСОБА_1 повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за ч.2 ст.187 КУпАП постановою Жовківського районного суду Львівської області від 25.05.2020 року, а саме 14.04.2021 року приблизно о 23 год. 05 хв. на момент перевірки був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим своїми діями порушив правила адміністративного нагляду встановленого ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 11.03.2021 року та вчинив правопорушення передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
ОСОБА_1 в жодне судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Надалі судом 05.05.2021 року винесено постанову про привід ОСОБА_1 , однак такий на адресу суду працівниками поліції не доставлений, оскільки відповідно до рапорту від 14.05.2021 року ОСОБА_1 засуджений вироком Жовківського районного суду Львівської області від 03.03.2021 року та з 20.04.2021 року затриманий та відконвойований у ДУ ЛУВП №19.
Надалі судом здійснено виклик ОСОБА_1 через начальника ДУ ЛУВП №19 в судове засідання на 03.06.2021 року, яке отримано 27.05.2021 року, однак установою не наданого жодної відповіді щодо доставлення ОСОБА_1 в судове засідання та не доставлено в судове засідання ОСОБА_1 і останній в судове засідання не прибув.
Підстави для відкладення розгляду справи відсутні, оскільки особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , на 05.05.2021 року, 24.05.2021 року, 03.06.2021 року, повідомлявся про час та місце судового засідання, а тому, приходжу до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних документів, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення.
З врахуванням того, що ст.38 КУпАП передбачені стислі строки розгляду категорії таких справ, тому вважаю за можливе розглянути справу у відсутності ОСОБА_1 .
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується: 1) протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 110249 від 15.04.2021 року та серії ВАБ №110276; 2) рапортами працівника поліції від 12.04.2021 року та 15.04.2021 року; 3) копією постанови Жовківського районного суду про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП; 4) копією ухвали Жовківського районного суду Львівської області від 11.03.2021 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 ; 5) письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 15.04.2021 року, які містяться в протоколах про адміністративне правопорушення та згідно із якими, останній свою провину визнав.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП є правильною, оскільки він будучи особою відносно, якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за ч.2 ст.187 КУпАП порушив правила адміністративного нагляду.
Згідно з вимогами ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому дані справи належить об'єднати в одне провадження та накласти стягнення за ч.2 ст.187 КУпАП.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, майновий стан особи, ставлення до вчиненого.
Обставини, які обтяжують або пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
Санкція ч. 2 ст.187 КУпАП передбачає стягнення у виді штрафу, або виправні роботи, або адміністративний арешт.
З урахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника належить застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника належить накласти стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 п.5 Закону України “Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатнихосіб.
Станом на 01.01.2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2021 рік" становить 2270, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 454 грн. 00 коп.
Керуючись ст. ст. 27, 36, 40-1,ч.2 ст.187, 284, 287, 294, 307-310 КУпАП, суддя ,-
Адміністративну справу №444/1197/21 провадження 3/444/635/2021 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП гр. ОСОБА_1 - об'єднати в одне провадження із матеріалами справи №444/1196/21 провадження 3/444/634/2021 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП гр. ОСОБА_1 та присвоїти справі №444/1196/21 провадження 3/444/634/2021.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.187 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 /сто сімдесят/ грн. 00 коп.- в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлені) - 454 /чотириста п'ятдесят чотири/ грн. 00 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: Олещук М. М.