Справа № 139/417/21
01 червня 2021 року смт Муровані Курилівці
Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3
представника Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Муровані Курилівці подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше судимого, громадянина України, -
Начальник Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 . В поданні зазначено, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні представник Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_6 подання підтримав, за обставин викладених у ньому, просив встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд.
ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечив з приводу встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Вислухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали подання, вважаю, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції (ст. 1 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі”).
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі”).
Згідно з п. «в» ч. 1 ст. 3 та абзацом 2 ч. 1 ст. 5 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Як вбачається із копії вироків Місцевого суду Могилів-Подільського району Вінницької області № 1-175/2003 від 25.12.2003, що набрав законної сили 12.01.2004, Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області № 1-95/2010 від 06.12.2010, що набрав законної сили 22.12.2010, Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області № 138/969/20 від 17.04.2020, що набрав законної сили 19.05.2020, довідки про судимість, ОСОБА_3 був засуджений:
- 25.12.2003 - за ст. 70, ч. 1 ст. 185, ч. 1 ст. 115 КК України - до 8 років позбавлення волі. Звільнений умовно-достроково 25.12.2009, невідбутий строк покарання 1 рік 8 місяців 16 днів;
- 06.12.2010 - за ст. 71, ч. 3 ст. 185 КК України - до 4 років позбавлення волі. Звільнений умовно-достроково 19.12.2013, невідбутий строк покарання 10 місяців 10 днів;
- 17.04.2020 - за ч. 1 ст. 395 КК України - до 2 місяців арешту (а.с. 21-22, 24-27).
27.07.2020 ОСОБА_3 звільнений з місць позбавлення волі (а.с. 23).
Після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ про можливість встановлення йому адміністративного нагляду ОСОБА_3 систематично вчиняв адміністративні правопорушення за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Зокрема, 16.11.2020 - за ч. 1 ст. 178 КУпАП (стягнення - попередження); 16.11.2020 - за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (стягнення - попередження); 18.02.2021 - за ст. 176 КУпАП (стягнення - штраф 51 грн); 19.04.2021 - за ч.ч. 1, 2 ст. 178 КУпАП (стягнення - штраф 51 грн) (а.с. 7-14).
Крім того, ОСОБА_3 за місцем проживання характеризується негативно (а.с. 19).
Наведені вище обставини є підставою для встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Відповідно до ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку, терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Керуючись ст. 158 КВК України, ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі”, суддя ,-
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адміністративний нагляд строком на один рік та визначити йому наступні обмеження:
1) не залишати територію домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в період з 22 години вечора до 06 години ранку щоденно;
2) заборонити виїзд за територію Могилів-Подільського району та змінювати місце постійного проживання без дозволу та повідомлення керівництва Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області;
3) з'являтися в Могилів-Подільському РВП ГУНП у Вінницькій області для реєстрації з 08:00 год. до 10:00 год. кожну 1 та 3 п'ятницю кожного місяця.
Постанову для виконання направити начальнику Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області.
На постанову протягом 7 діб з моменту її оголошення може бути подано апеляцію до Вінницького апеляційного суду.
Суддя: