Постанова від 24.05.2021 по справі 486/626/21

Справа №: 486/626/21 Провадження № 3/486/367/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2021 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

у складі: головуючого - судді Савіна О.І.,

при секретарі - Коршак О.В.,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальностіОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Баку Азербайджан, працюючого адміністратором кафе-бару «Паркова» (м. Южноукраїнськ), зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 054501 від 25.03.2021 р., складеному начальником СРПП Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області Нестерчуком С.М., 14.08.2021 року о 01:24 год. ОСОБА_1 , будучи адміністратором кафе-бару «Паркова», розташованого по вул. Паркова, 1 в м. Южноукраїнськ Миколаївської області, не припинив роботу даного закладу та здійснював прийом відвідувачів, чим порушив п.п. 10 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 р.. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 053937 від 04.04.2021 р., складеному начальником СРПП Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області Нестерчуком С.М., 27.03.2021 р. о 23-14 год. ОСОБА_1 , будучи адміністратором кафе-бару «Паркова», розташованого по вул. Паркова, 1 в м. Южноукраїнськ Миколаївської області, не припинив роботу даного закладу та здійснював прийом відвідувачів, незважаючи на те, що в м. Южноукраїнськ діяла «червона зона» карантинних обмежень чим порушив розділ 3-3 п.ункт 1 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 р.. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився повторно, а саме: 17.05.2021р. та 24.05.2021 р., причину неявки суду не повідомив. В судове засідання, призначене на 08-40 год. 17.05.2021 р., останній викликався судовою повісткою, надісланою йому рекомендованим листом з повідомленням, однак лист повернувся з поштового відділення до суду з зазначенням на конверті причини повернення - «Адресат відсутній за вказаною адресою». Вручити ОСОБА_1 судову повістку про виклик до суду на 08-00 год. 24.05.2021 р. не надалося можливим, оскільки за місцем проживання останнього двері ніхто не відчинив, що підтверджується доповідною запискою старшого судового розпорядника Южноукраїнського міського суду Миколаївської області Рубінс Н.В. від 21.05.2021 р..

За таких обставин, враховуючи положення ст. 38 КУпАП, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі доказів.

В судовому засіданні начальник СРПП Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області Нестерчук С.М., пояснив, що вищевказані протоколи були складені ним відносно ОСОБА_1 , якого він вважав адміністратором арт-кафе «Паркова».

Вислухавши працівника поліції, дослідивши матеріали справи, приймаючи до уваги письмові пояснення ОСОБА_1 від 25.03.2021 та від 04.04.2021 р., суд прийшов до наступного.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 року, карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Згідно ч. 1, ч. 2, ч. 3 ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.

У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред'явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину (ч. 4 ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (ч. 6 ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Пановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», на усій території України з 12 березня 2020 року по 03 квітня 2020 року встановлено карантин.

Постановами Кабінету Міністрів України № 215 від 16.03.2020 року та № 255 від 02.04.2020 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211» внесені зміни згідно яких назва постанови викладена в редакції: «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS- CoV-2».

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції чинній на момент скадання вищевказаних протоколів), Кабінет Міністрів України постановив установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 30 квітня 2021 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” та від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Відповідно до п.п. 10 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється, в тому числі робота після 24-ї та до 7-ї години суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

Відповідно ст. 41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.

Частиною першою ст. 44-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч. 2 ст. 251 КУпАП).

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).

На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, працівником поліції до вищевказаних протоколів про адміністративне правопорушення додано копію рапорту поліцейського СРПП Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області Ляпало С.О. від 14.03.2021 р., копію письмових поясненьОСОБА_1 від 25.03.2021 р. та від 04.04.2021 р., відеозапис.

Так, з копії рапорту поліцейського СРПП Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області Ляпало С.О. від 14.03.2021 р., вбачається, що під час чергування 14.03.2021 р. близько 01:24 год. нарядом СРПП під час патрулювання було виявлено порушення постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зі змінами, а саме: співробітниками СРПП було зафіксоване порушення роботи після 24-00 год. арт-кафе «Паркова 1», розташованого за адресою: м. Южноукраїнськ, вул. Паркова.

З письмових пояснень ОСОБА_1 від 25.03.2021 р., слідує, що він є представником арт-кафе «Паркова 1». 14.03 близько 01:24 год. зафіксовано роботу арт-кафе «Паркова». Чому воно працювало невідомо, на робочому місці не перебував.

З письмових пояснень ОСОБА_1 від 04.04.2021 р. вбачається, що він є представником кафе арт «Паркова 1». 27.03.2021 р. о 23:14 год. даний заклад не працював і не приймав клієнтів. Люди, які знаходились у закладі, є персоналом, вони проводили збори. Про те, що м. Южноукраїнськ перебував у червоній зоні він не знав.

Відеозапис, доданий працівником поліції до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 053937 від 04.04.2021 р., не може бути прийнятий судом як доказ, оскільки з нього не вбачається який саме заклад перевірявся.

Відповідно до п. 15 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1376 від 06.11.2015 року передбачено, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).

Суд вважає, що у справі не достатньо належних та допустимих доказів того, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, залишилася не доведеною в судовому засіданні.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: 1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов:1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу;

3) про закриття справи.

Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу (ч. 2 ст. 284 КУпАП).

За таких обставин, суд вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях останнього події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Южноукраїнського міського суду Олександр Іванович Савін