справа № 204/2770/21
провадження № 3/204/14371428/21
17 травня 2021 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Некрасов О.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого ТОВ «Ремстрой-Дніпро» на посаді директора, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
Директор ТОВ «Ремстрой-Дніпро» ОСОБА_1 зберігав пальне (Дп) без наявності відповідної ліцензії на право зберігання підакцизних товарів (код УКТЗЕД 2710194300), отриманого у ТОВ «Східна паливно-енергетична компанія» (код 41722793). Зберігання дизельного палива (Дп) отриманого у ТОВ «Східна паливно-енергетична компанія» у кількості 15025 л. на загальну суму 283389 грн. 00 коп., що підтверджується акцизними накладними, які зареєстровані в єдиному реєстрі акцизних накладних, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином.
30 квітня 2021 року на адресу Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від адвоката ОСОБА_1 - Стрижака Є.Ю. надійшли заперечення на протокол № 60 від 29 січня 2021 року, відповідно до яких, в період з 25 по 29 січня 2021 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі наказу від 20 січня 2021 року № 98-п було проведено фактичну перевірку ТОВ «Ремстрой-Дніпро» з питань дотримання законодавства у сфері обігу підакцизних товарів. За результатами проведеної перевірки Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області було складено акт (довідку) від 01 лютого 2021 року № 107/04/36/07/10РРО/38678561. Основною підставою для висновків контролюючого органу стало те, що обсяг пального, який передавався (відвантажувався) ТОВ «Східна паливно-енергетична компанія» на користь ТОВ «Ремстрой-Дніпро» за адресою: м. Дніпро, вул. Академіка Белелюбського, буд. 25, по кожній окремій постановці начебто значно перевищує обсяг пального, що може бути розміщений у наявних у підприємства паливних баках (з 2-х (990 л) до 7-ми разів (3040 л). Звертає увагу суду на те, що особа, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, формально підійшла до з'ясування всіх істотних обставин справи. В матеріалах справи, окрім протоколу про адміністративне правопорушення, відсутні будь-які докази, що підтверджують факт зайняття ТОВ «Ремстрой-Дніпро» господарською діяльністю із зберігання пального, оскільки поставка такої кількості пального не свідчить про його зберігання. Крім того, протокол про адміністративне правопорушення не містить даних про те, де саме на момент перевірки підприємець зберігав пальне та в якій кількості, за який період здійснювалась діяльність із зберігання пального. Документи, які б свідчили про проведення огляду місця зберігання пального та вилучення пального, яке зберігалось без ліцензії, до матеріалів справи не долучено. У користуванні ТОВ «Ремстрой-Дніпро», окрім зазначених у повідомленні про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (за формою 20-ОПП) автомобільних транспортних засобів, перебувають також спеціалізований сідловий тягач-Е, марки DAF, модель XF 105.460, сідловий тягач-Е, марки DAF, модель XF 95.430 та спеціалізований напівпричіп - спеціалізований Н/ПР-рефрижератор-Е, марки SCHMITZ, модель SKO 24. Загальний об'єм паливних баків вищезазначених транспортних засобів складає близько 3000,00 літрів. Отже, у підприємства наявна техніка, що дозволяє зберігати пальне, яке було поставлене ТОВ «Східна паливно-енергетична компанія» безпосередньо в транспортному засобі, хоча ця техніка не відображена у формі 20-ОПП. Просив провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
05 травня 2021 року на адресу Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання адвоката ОСОБА_1 - Стрижака Є.Ю. про розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 та його адвоката Стрижака Є.Ю.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі статтею 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Незважаючи на невизнання ОСОБА_1 своєї провини, його винність у вчиненні адміністративного правопорушення, підтверджується зібраними по справі матеріалами: протоколом про адміністративне правопорушення № 60 від 29 січня 2021 року; актом відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності з'явитися розписатись в протоколі про адміністративне правопорушення № 000030/2 від 15 лютого 2021 року; актом (довідкою) фактичної перевірки від 25 січня 2021 року, відповідно до якого, встановлено порушення: ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (зі змінами та доповненнями); п.п. 20.1.6, п.п. 20.110, п. 20.1, ст. 20; ст. 81, п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України, перевірка була закінчена 29 січня 2021 року; додатком до акту фактичної перевірки від 29 січня 2021 року, відповідно до якого, згідно даних податкової звітності, поданої ТОВ «Ремстрой-Дніпро» до контролюючого органу (Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (за формою 20-ОПП), з серпня 2020 року по теперішній час на обліку у підприємства перебувають наступні об'єкти оподаткування: автомобіль КРАЗ 65055 (д.н. НОМЕР_1 ), тип двигуна- дизельний; майданчик для автотранспорту; колісна техніка для всіх видів робіт (Екскаватор - навантажувач TEREX 860) (д.н. НОМЕР_2 ) тип двигуна - дизельний; склад; офіс; автомобіль Toyota Corolla (д.н. НОМЕР_3 ), тип двигуна - невідомий. Інформація про наявність інших об'єктів оподаткування, зокрема будь-яких окремих ємностей для зберігання пального, ТОВ «Ремстрой-Дніпро» до контролюючого органу не подавало. Згідно акцизних накладних, зареєстрованих в ЄРАН, та інформації з зовнішніх джерел дизельне паливо фізично відвантажувалось (відпускалось) ТОВ «Східна паливно-енергетична компанія» з пересувних акцизних складів у вигляді автомобільних транспортних засобів (код 30). Аналізом технічних характеристик транспортних засобів, що є в наявності у ТОВ «Ремстрой-Дніпро», згідно зовнішніх джерел інформації встановлено, що двигуни зазначених транспортних засобів є дизельними, обсяг їх паливних баків є наступним: у автомобіля КРАЗ 65055 (2007 р.в.) - 250 л; у екскаватора-навантажувача TEREX 860 (р.в. невідомий) - 130 л; у автомобіля Toyota Corolla з дизельним двигуном (р.в. невідомий) - максимум 70 л. Тобто загальний обсяг паливних баків, у яких можливо розмістити пальне, отримане від Продаця, складає близько 450 л (за умови відсутності пального у баках на момент заливання). Згідно п. 231.3 ст. 231 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального або спирту етилового чи в день реалізації пального або спирту етилового при кожній повній або частковій операції з реалізації пального або спирту етилового. Реалізація пального або спирту етилового для цілей VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного: до акцизного складу; до акцизного складу пересувного; для власного споживання чи промислової переробки; будь-якими іншими особам (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ). Тобто нормами ПКУ передбачено складання акцизної накладної саме по факту фізичної передачі пального, що виключає можливість її складання по факту здійсненої передплати на пальне. Враховуючи, що обсяг пального, який передавався (відвантажувався) ТОВ «Східна паливно-енергетична компанія» на користь ТОВ «Ремстрой-Дніпро» за адресою: м. Дніпро, вул. Академіка Белелюбського, буд. 25, по кожній окремій поставці значно перевищує обсяг пального, що може бути розміщений у наявних у підприємства паливних баках ) з 2-х (990 л) до 7-ми разів (3040 л), перевіркою встановлено, що підприємством не подано Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (за формою 20-ОПП) про наявність будь-яких ємностей (резервуарів) для отримання та зберігання дизельного пального. Крім того, аналізом даних ОСОБА_2 встановлено, що вантажні автомобілі Renault Premium (д.н. НОМЕР_4 , НОМЕР_5 ) у день відвантаження палива за адресою: м. Дніпро, вул. Академіка Белелюбського, буд. 25, здійснювали відвантаження палива іншим суб'єктам господарювання за іншими адресами. Тобто можливість перебування вантажних автомобілів «Східна паливно-енергетична компанія» на території ТОВ «Ремстрой-Дніпро» (в режимі очікування) до повного переливання палива у баки (по мірі використання його в господарській діяльності ТОВ «Ремстрой-Дніпро») виключається. За даними ЄРПН встановлення надання ТОВ «Ремстрой-Дніпро» різноманітних послуг за допомогою наявної техніки - послуги техніки на базі екскаватора-навантажувача TEREX 860, послуги гідромолота на базі екскаватора-навантажувача TEREX 860, послуги експлуатації екскаватора-навантажувача, послуги самоскиду, послуги перевезення здебільшого на користь суб'єктів господарювання Дніпропетровської області. Таким чином, під час фактичної перевірки встановлено, що в процесі провадження господарської діяльності ТОВ «Ремстрой-Дніпро» для надання послуг за допомогою наявної техніки (послуги екскаватора, гідро молота, перевезення тощо) постійно використовується дизельне паливо, яке протягом 2019-2020 років фізично відпускалось підприємству Продавцем - ТОВ «Східна паливно-енергетична компанія». Слід зазначити, що використання технікою палива неможливо у режимі надання послуг «до сухого бака», частина палива обов'язково залишається в баках. Тобто, при наступній заправці - обсяг палива, що вміщається в бак буде меншим, ніж його обсяг по технічним характеристикам авто. Так, наприклад, 30 квітня 2020 року ТОВ «Східна паливно-енергетична компанія» поставила згідно акцизної накладної № 4139 дизельного палива у кількості 3040 л, в цей день надано послуги техніки на базі екскаватора-навантажувача TEREX 860 згідно податкової накладної № 15 від 30 квітня 2020 року на користь ТОВ «МС «Таєрс» (код ЄДРПОУ 42372874) лише у кількості 2 годин, що унеможливлює використання усієї кількості завезеного на територію ТОВ «Ремстрой-Дніпро» дизельного палива. Згідно технічної характеристики на екскаватор-навантажувач TEREX 860 мінімальні витрати палива на 1 годину роботи складають 9,6 л/год, а максимальні витрати - 15 л/год. Інші послуги в цей день не надавались, наступна дата надання таких послуг - лише 05 травня 2020 року. Тобто решта палива зберігалась на території ТОВ «Ремстрой-Дніпро» за адресою м. Дніпро, вул. Академіка Белелюбського, буд. 25. Відповідно до ст. 1 Закону № 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або ємності, що використовуються для зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) зі зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик. Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право зберігання пального встановлено ст. 15 Закону № 481. Зокрема, передбачено, що зберігання пального здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності пального здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального. Відповідно до ч. 21 ст. 15 Закону № 481 суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.
Дослідивши наявні докази, вважаю, що ОСОБА_1 винний у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Пунктом 63.3 статті 63 Податкового кодексу України передбачено, що з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку). Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом цього Кодексу. Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. Заява про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку подається у відповідний контролюючий орган протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об'єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню.
Таким чином, ствердження адвоката Стрижака Є.Ю., щодо наявності інших транспортних засобі не знайшло свого підтвердження, оскільки зазначені об'єкти не відображені та не обліковуються в звітності підприємства.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.
Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п'ять років.
Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються: підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету; підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву; суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів: документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення; акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального; дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Відповідно до ст. 231 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального або спирту етилового, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального або спирту етилового, а також при здійсненні операцій, які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування.
Виробник пального, а також особа, яка здійснює розлив пального у споживчу тару ємністю до 5 літрів (включно), зобов'язані скласти акцизну накладну на обсяги такого пального.
Статтею 231.3. Податкового кодексу України передбачено, що акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального або спирту етилового чи в день реалізації пального або спирту етилового при кожній повній або частковій операції з реалізації пального або спирту етилового.
Особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов'язана скласти акцизну накладну в одному примірнику у разі реалізації пального або спирту етилового: а) з акцизного складу: для власного споживання чи промислової переробки або на обсяги втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, у тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування пального або спирту етилового; будь-яким іншим особам - не платникам податку; платнику податку, суб'єкту господарювання, який не є платником податку, особі, яка не є суб'єктом господарювання, у паливний бак транспортного засобу через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним; платнику податку в паливний бак транспортного засобу через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним; пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно); у паливний бак транспортного засобу, обладнання або пристрою; при заправленні повітряних суден бензинами авіаційними або паливом для реактивних двигунів; б) з акцизного складу пересувного: для власного споживання чи промислової переробки або на обсяги втраченого/зіпсованого/знищеного пального або спирту етилового; будь-яким іншим особам - не платникам податку.
Особа, яка склала акцизну накладну в одному примірнику, зобов'язана зареєструвати таку акцизну накладну в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Як вбачається з додатку № 2 до акту фактичної перевірки від 29 січня 2021 року, а саме з приведеного аналізу технічних характеристик транспортних засобів, які є в наявності у ТОВ «Ремстрой-Дніпро», загальний обсяг паливних баків, у яких можливо розмістити пальне, отримане від продавця, складає близько 450 л (за умови відсутності пального у баках на момент заливання), однак під час перевірки було встановлено, що на підприємстві зберігається дизельне паливо у кількості 15025 л, що значно перевищує допустимий обсяг пального, який можливо розмістити в паливних баках.
Таким чином, ТОВ «Ремстрой-Дніпро» для зберігання надлишкового пального повинно було отримати ліцензію на зберігання пального на кожне місце зберігання пального відповідно.
Ствердження адвоката Стрижака С.Ю., щодо можливості зберігання пального в паливних баках іншої техніки, яка не була відображена в формі 20-ОПП в об'ємі 3000 літрів, судом не приймається до уваги, оскільки суду не було надано відповідних підтверджуючих документів щодо наявності у власності та користування ТОВ «Ремстрой-Дніпро» іншої не зареєстрованої техніки.
При цьому судом встановлено, що адміністративне правопорушення вчинене ОСОБА_1 було виявлено 25 січня 2021 року. 14 квітня 2021 року адміністративний матеріал надійшов до Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська і згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 14 квітня 2021 року був переданий на розгляд судді Некрасову О.О. Проте, на момент судового розгляду закінчились строки накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення підвідомчі суду, стягнення може бути накладено не пізніше ніж через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочатим, а розпочате піддягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного,керуючись ст.ст. 38, 164, 283, 284, 294, 303 КУпАП, суддя,-
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя О.О. Некрасов